Image
6.12.2018 0 Comments

Tipy na darček: Samsung

Samsung Galaxy Tab S4

Najnovší 10,5" tablet od Samsungu ponúka fantastický displej AMOLED s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov, výbornú výdrž batérie aj pero S Pen. Vysoký výkon umožňuje hratie aj najnáročnejších hier, Samsung pre používateľov tabletu a priaznivcov hry Fortnite dokonca pripravil aj jedno prekvapenie. Stačí si hru nainštalovať a trikrát zahrať a získate špeciálny skin, ktorý vám budú kamaráti závidieť. Vďaka vynikajúcemu displeju a kvalitným stereofónnym reproduktorom je zážitkom aj sledovanie filmov či už vo full HD, alebo 4K rozlíšení. Okrem kvalitného Wi-Fi a bluetooth je vo výbave aj slot na SIM kartu s podporou LTE.

O pohon sa stará procesor Qualcomm MSM8998 (2,35 GHz + 1,9 GHz), ktorému sekunduje 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska UFS. Kapacitu však možno rozšíriť pomocou karty microSD až o 400 GB. Okrem štandardného režimu androidového tabletu je tu podľa vzoru phabletov Galaxy Note k dispozícii aj režim DeX, ktorý sa dá použiť s externým displejom alebo spustiť priamo na zariadení. V tomto režime sa používateľské rozhranie prepne tak, že pripomína prostredie PC. Aplikácie možno mať otvorené v samostatných oknách a môžete ich mať spustených viac naraz. Na prácu je toto zobrazenie vhodnejšie a jeho využitie je najlepšie s externou klávesnicou a monitorom. V našom redakčnom teste tablet získal ocenenie Tip redakcie: TOP PRODUKT.
Recenzia: PC REVUE č. 11/2018

Cena: 759 EUR (verzia LTE), 699 EUR (verzia Wi-Fi)
Odporúča: René Hubinský

Samsung Galaxy Note 9

Najväčšia medzigeneračná inovácia v produktovej rodine Note je elektronické pero S-Pen, ktoré so smartfónom komunikuje cez bluetooth. To umožnilo využiť tlačidlo na pere na diaľkové ovládanie rôznych funkcií, ako je napríklad spúšť fotoaparátu, prípadne po pripojení k monitoru, televízoru či projektoru na ovládanie prezentácie. Môžete písať poznámky na obrazovku uzamknutia a pripnúť ich tam na pol hodiny, urobiť screenshot označenej časti obrazovky, písať a kresliť do screenshotov celej obrazovky, označiť text na preklad či napísať živú správu, ktorá sa príjemcovi zobrazí ako animácia vášho písania a kreslenia.

Displej AMOLED s uhlopriečkou 6,4" má rozlíšenie 2960 × 1440 pixelov. Samozrejmosť je režim Always On umožňujúci trvalé zobrazovanie niektorých užitočných informácií na obrazovke uzamknutia. Vďaka 8-jadrovému procesoru Exynos 9810 Octa a GPU Mali-G72 MP18 je Note 9 zariadenie so špičkovým výkonom do biznisu aj pre najnáročnejších hráčov. Kapacita interného úložného priestoru sa dá pamäťovou kartou rozšíriť až na 1 TB. Batéria s kapacitou 4000 mAh vydrží jeden deň veľmi intenzívneho používania. Jedna z kľúčových noviniek Note 9 je aj možnosť pripojenia sa k zobrazovacím zariadeniam s veľkou obrazovkou priamo cez port USB-C.
Fotoaparáty sú hardvérovo identické s fotoaparátmi v Samsung Galaxy S9+. Širokouhlý objektív umožňuje prepínať clonu podľa aktuálnych svetelných pod­mienok. Dvojica objektívov hlavného fotoaparátu sa využíva aj na umelé rozostrenie pozadia. Umelá inteligencia dokáže rozlíšiť približne 20 rôznych typov scén. Videá v rozlíšení 4K môžete nakrúcať už aj pri snímkovej frekvencii 60 FPS. Vynikajúco funguje aj superspomalené video.

Recenzia: PC REVUE č. 9/2018

Cena: 999 EUR (128 GB), 1249 EUR (512 GB)
Odporúča: Ľuboslav Lacko

Samsung Galaxy S9/S9+

Tradičný atraktívny dizajn vlajkovej lode s efektne zaoblenými hranami displeja. Zadná stena zo skla umocňuje dojem luxusu, umožňuje bezdrôtové nabíjanie a nebráni prístupu signálu dovnútra k anténam. Snímač odtlačkov je ergonomicky umiestnený na zadnej strane pod fotoaparátom. Používateľ sa môže prihlásiť aj inteligentným rozpoznávaním tváre a skenovaním dúhovky. Displej AMOLED s rozlíšením QHD 2960 × 1440 pixelov má na S9 uhlopriečku 5,8" a na S9+ 6,2". Funkcia Always On v praxi znamená trvalé zobrazovanie niektorých informácií, predovšetkým času a ikon notifikácií, aj pri vypnutom telefóne. Srdcom verzie určenej na náš trh je osemjadrový čip vlastnej výroby Exynos 9810 Octa. Kapacita interného úložného priestoru 64/256 GB (podľa typu) vyhovie na akýkoľvek scenár.

Fotoaparát umožňuje prepínať clonu, takže sa dokáže lepšie prispôsobiť málo či príliš svetlému prostrediu. Väčší model S9+ má okrem širokouhlého objektívu s 12 Mpx senzorom Dual Pixel aj teleobjektív s rovnakým rozlíšením. Dva objektívy umožňujú kúzliť s hĺbkou ostrosti. Videá v rozlíšení 4K môžete nakrúcať už aj pri snímkovej frekvencii 60 FPS. Môžete zhotoviť aj efektné superspomalené zábery, kde sa okamih kľúčového deja trvajúci 0,2 sekundy dá spomaliť na 6 sekúnd. Mladší používatelia ocenia animované emoji založené na virtuálnej realite.

Cena: 949 EUR (64 GB) 1049 EUR (256 GB)
Odporúča: Ľuboslav Lacko

Samsung Galaxy Watch

Nové inteligentné hodinky prichádzajú v troch verziách a ponúkajú viaceré zlepšenia. Dizajn hodiniek je minimalistický a dáva tak priestor vyniknutiu zobrazených ciferníkov. Displej je, samozrejme, dotykový AMOLED s rozlíšením 360 × 360 pixelov. Vďaka tomu umožňuje plnofarebný režim Always On display. Je chránený sklom Corning Gorilla Glass DX+. O pohon sa stará dvojjadrový procesor Exynos 9110 s frekvenciou 1,15 GHz, vo výbave je 768 MB RAM a 4 GB interné úložisko. Konektivitu zabezpečuje bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass. Na spodnej strane hodiniek je senzor na meranie tlaku. Vo výbave je aj barometrický tlakomer/výškomer. Nabíjanie 270 mAh batérie je tradične bezdrôtové, uskutočňuje sa dodávanou nabíjačkou.

Hodinky sú odolné proti tlaku, vode a prachu podľa certifikácie IP68 + 5 ATM a vojenskej normy MIL-STD-810G. Galaxy Watch má množstvo základných aplikácií predinštalovaných, ale umožňuje aj inštaláciu veľa ďalších. Dokonca si na hodinkách môžete prezerať fotky alebo videá z YouTube. Aplikácie možno inštalovať aj priamo z hodiniek, no väčší výber ich je na mobile. Samozrejmé sú možnosti personalizácie. Výdrž na batériu je závislá od viacerých faktorov. Pri po­užívaní Always-On display sa dostanete na necelé 2 dni, pri bežnom používaní s vypnutou funkciou sa dostanete na 3 – 4 dni. Recenzia: PC REVUE č. 11/2018

Cena: 309 EUR
Odporúča: René Hubinský

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tipy na darčeky

Tipy na darček: nadupaná autokamera Mio Mivue 788 Connect

18.12.2018 00:00

Spory o zodpovednosti a podvody s vyplácaním peňazí za nehody sa žiaľ stávajú stále bežnejšími. Je to nočná mora každého vodiča... Palubná kamera MiVue 788 CONNECT poskytuje pokojnú istotu, že vás na ...

Tipy na darčeky

Elektrické autíčka pre deti prinášajú Alze vyšší obrat, než elektromobily Tesla

12.12.2018 00:15

Segment predaja hračiek má svoje špecifiká, najviac sa ich predá v treťom štvrťroku, pričom najväčší nápor na e-shopy je pred Vianocami. Kúpiť vo veľkom meste s niekoľkými veľkými predajňami hračiek s ...

Tipy na darčeky

Tipy na darčeky: ANTIK

10.12.2018 00:00

Antik TV Box Nano 3 • Kompaktný prijímač televízneho signálu cez internet • Pripojenie k internetu pomocou Wi-Fi alebo kábla LAN • Živé vysielanie vyše 100 TV staníc • 20-dňový TV archív • Doplnkové ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button