SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

Tipy a triky pre ZPS: Ovládnite strih videa na pár kliknutí

0

Na strih videa už dávno nepotrebujete zvláštny program, ktorý nevie nič iné. Poradíte si s ním napríklad aj pri úprave fotiek. Zostrihať video pritom môžete na pár kliknutí.

Strih videa vrátane pridania fotiek a hudby zvládnete aj v Zoner Photo Studiu X. Stačí len prepnúť do modulu Vytvoriť a zvoliť možnosť Video.

.

Otvorte Video v module Vytvoriť.


Pridajte a poskladajte fotky a videá
Len čo sa otvorí nové okno na strih videa, pridáte fotky a videá pomocou tlačidiel v strednej časti obrazovky. Ďalšia možnosť je presunúť jednotlivé fotky a videoklipy myší z filmového pása dole do prostrednej časti okna. Pretiahnutím myšou potom upravíte aj ich poradie.

.

Pridajte videá a fotky do časovej stopy.


Zostrihajte video
Na strih videa stačí kliknúť na konkrétny videoklip v prostrednej časti okna. Teraz máte dve možnosti, ako na to.

  1. Najjednoduchší a najrýchlejší variant je kliknúť na požadované miesto vo videu a potom klip rozstrihnúť pomocou ikony nožníc, ktorá sa zobrazí automaticky. Videoklip sa v danom mieste rozdelí na dva. Obe videá následne môžete ďalej strihať alebo hoci odstrániť pomocou klávesu Delete.

  2. Na presnejší strih videa je však lepšie zvoliť možnosť Orezať videoklip, ktorú vidíte v pravom paneli, alebo po kliknutí na klip zvoliť ikonu s dvoma trojuholníkmi .

Pomocou potiahnutia potom nastavíte, akú časť videa chcete zachovať (je označená modro) a čo chcete vyrezať. Aby bol strih videa úplne precízny, vidíte i čas, na ktorom sú dané bežce umiestnené. Môžete ich tak nastaviť s presnosťou na stotinu sekundy. Len čo ste s ich polohou spokojní, kliknete na tlačidlo Orezať.

Upravte aj dĺžku jednotlivých videí.

Upravte vlastnosti
Vlastnosti celého videa nastavíte v pravom paneli. V záložke Možnosti upravíte jeho rozlíšenie (spravidla je dobré nastaviť 1920 × 1080 pixelov), kvalitu a ďalšie parametre.
• Záložka Hudba vám umožní pridať novú hudobnú stopu kliknutím na tlačidlo  alebo niektorú zo stôp odobrať tlačidlom .
• Pomocou položky Parametre potom zadáte prechody medzi jednotlivými klipmi či obrázky, efekt Pan & Zoom, hlasitosť videa či dobu zobrazenia fotografie. Ak máte označenú fotografiu, uvidíte aj voľbu Prispôsobiť snímku dĺžke hudby.

Keď všetko nastavíte a video je podľa vašich predstáv, stačí už len kliknúť na Uložiť video. A potom už môžete všetko sprístupniť svojim priateľom.

Hotové video uložte.

www.milujemefotografii.cz

video strih Zoner

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať