Image
30.8.2019 0 Comments

Tip na smartfón pre žiaka a študenta: Huawei P30 lite

Začiatok nového školského roka klope na dvere a čo nevidieť sa školopovinní opäť naskočia na kolotoč študentských povinností. Ten sa už dnes nezaobíde bez smartfónu, od zariadení pre študentov však očakávame, že bude spĺňať niekoľko podmienok - cenovou dostupnosťou počnúc a praktickými a inovatívnymi funkciami končiac. Presne taký je smartfón Huawei P30 lite. 

Huawei P30 má veľký displej, ktorý tvorí takmer celú prednú plochu smartfónu s výnimkou miniatúrneho výrezu na objektív predného fotoaparátu v tvare kvapky. Displej s 6,15-palcovou uhlopriečkou má rozlíšenie 1080 x 2312 a čo je pre žiakov a študentov dôležité, má certifikáciu TÜV Rheinland Eye Comfort, čo v praxi znamená, že je navrhnutý tak, aby bol pre oči príjemný - filtruje škodlivé modré žiarenie a oči zbytočne nezaťažuje.

Zadný fotoaparát smartfónu ponúkne okrem troch objektívov s rozlíšením viac než dostatočným na fotenie textových poznámok vo vysokej kvalite. Schopnostiam optiky sekunduje umelá inteligencia, ktorá dokáže rozpoznávať až 22 rôznych kategórií scenérií a objektov. Keďže generácia súčasných študentov a selfie fotografie neodmysliteľne patria k sebe, predný fotoaparát disponuje rozlíšením 24 Mpx a ani jemu nechýba umelá inteligencia. K vydareným selfie záberom prispieva aj voliteľná funkcia automatickej retuše.

O dostatočný výkon pri všetkých (nielen) študentských činnostiach sa stará osemjadrový procesor Kirin 710 a 4 GB operačnej pamäte. Vnútorné pamäťové úložisko veľkosti 128 GB poskytuje dostatok miesta pre všetky školákove dáta - bez problémov uloží tisícky fotiek, stovky videí a takmer neobmedzené množstvo dokumentov. Ak by to predsa len nestačilo, možno ho v prípade potreby rozšíriť pamäťovými kartami.

Huawei pri novinke strednej triedy myslel aj na fanúšikov mobilných hier, ktorí si takto radi skracujú prestávky. O level vyššie ho posúva nová generácie funkcie Game Suite, ktorá vyvažuje herný výkon a spotrebu energie. Kým úsporný režim redukuje výkon, aby šetril batériu, prepnutie do herného módu ho dokáže, naopak, zvýšiť, a dáva tak možnosť vychutnať si obľúbené hry naozaj naplno.

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podmienky poskytnutia dotácie na Elektromobily sú zverejnené !

19.11.2019 15:27

Ministerstvo hospodárstva včera zverejnilo dlho očakávané podmienky poskytnutia dotácie na kúpu elektromobilov. Na nákup nového vozidla s čisto elektrickým pohonom bude možné získať príspevok 8 000,- ...

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá