Image
30.8.2019 0 Comments

Tip na smartfón pre žiaka a študenta: Huawei P30 lite

Začiatok nového školského roka klope na dvere a čo nevidieť sa školopovinní opäť naskočia na kolotoč študentských povinností. Ten sa už dnes nezaobíde bez smartfónu, od zariadení pre študentov však očakávame, že bude spĺňať niekoľko podmienok - cenovou dostupnosťou počnúc a praktickými a inovatívnymi funkciami končiac. Presne taký je smartfón Huawei P30 lite. 

Huawei P30 má veľký displej, ktorý tvorí takmer celú prednú plochu smartfónu s výnimkou miniatúrneho výrezu na objektív predného fotoaparátu v tvare kvapky. Displej s 6,15-palcovou uhlopriečkou má rozlíšenie 1080 x 2312 a čo je pre žiakov a študentov dôležité, má certifikáciu TÜV Rheinland Eye Comfort, čo v praxi znamená, že je navrhnutý tak, aby bol pre oči príjemný - filtruje škodlivé modré žiarenie a oči zbytočne nezaťažuje.

Zadný fotoaparát smartfónu ponúkne okrem troch objektívov s rozlíšením viac než dostatočným na fotenie textových poznámok vo vysokej kvalite. Schopnostiam optiky sekunduje umelá inteligencia, ktorá dokáže rozpoznávať až 22 rôznych kategórií scenérií a objektov. Keďže generácia súčasných študentov a selfie fotografie neodmysliteľne patria k sebe, predný fotoaparát disponuje rozlíšením 24 Mpx a ani jemu nechýba umelá inteligencia. K vydareným selfie záberom prispieva aj voliteľná funkcia automatickej retuše.

O dostatočný výkon pri všetkých (nielen) študentských činnostiach sa stará osemjadrový procesor Kirin 710 a 4 GB operačnej pamäte. Vnútorné pamäťové úložisko veľkosti 128 GB poskytuje dostatok miesta pre všetky školákove dáta - bez problémov uloží tisícky fotiek, stovky videí a takmer neobmedzené množstvo dokumentov. Ak by to predsa len nestačilo, možno ho v prípade potreby rozšíriť pamäťovými kartami.

Huawei pri novinke strednej triedy myslel aj na fanúšikov mobilných hier, ktorí si takto radi skracujú prestávky. O level vyššie ho posúva nová generácie funkcie Game Suite, ktorá vyvažuje herný výkon a spotrebu energie. Kým úsporný režim redukuje výkon, aby šetril batériu, prepnutie do herného módu ho dokáže, naopak, zvýšiť, a dáva tak možnosť vychutnať si obľúbené hry naozaj naplno.

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

IBC 2019: Panasonic predviedol prvú 8K kameru s Organic senzorom na svete aj systém 8K ROI

14.09.2019 00:25

Spoločnosť Panasonic na práve prebiehajúcej výstave IBC 2019 (International Broadcast Conference) v Amsterdame predstavila revolučnú 8K kameru AK-SHB800 s novou technológiou organického senzora a syst ...

Produkty

Nový iPhone 11 a iPhone 11 Pro/Max a ďalšie novinky od Apple

10.09.2019 21:10

Apple na svojej prezentačnej akcii spravidla začína štatistikami predajnosti a ďalších úspechov. Tentokrát však Tim Cook začal rovno prezentáciou noviniek, ktorá ako je u Apple zvykom graduje k najdôl ...

Produkty 1

IFA 2019: Motorola one zoom - do tretice všetko priblížené

08.09.2019 21:00

Parafráza úslovia „do tretice všetko dobré“ sa netýka produktov, ktoré Lenovo predstavilo na veľtrhu IFA ale smarfónov rodiny Motorola one x. Dosiaľ sme mali možnosť zoznámiť sa so šampiónom nočného v ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn