Image
10.9.2019 1 Comments

Tinder bude mať problém. Facebook spustil vlastnú zoznamku

Takmer rok po tom, čo Facebook začal testovať svoju zoznamovaciu aplikáciu v Kolumbii, ju v týchto dňoch sprístupnil používateľom aj v iných krajinách vrátane USA. Facebook Dating, ktorý je k dispozícii používateľom vo veku od 18 rokov, sa v mobilnej aplikácii Facebooku zobrazí ako nová karta.

Ľudia, ktorí sa prihlásia do zoznamky, si môžu jedným kliknutím vytvoriť profil, ktorý bude oddelený od ich hlavného profilu na Facebooku, a stretnúť potenciálnych partnerov medzi svojimi priateľmi, ale aj mimo ich okruhu. Facebook vám ich navrhne na základe preferencií, ktoré zadáte pri vytváraní profilu, pričom bude zohľadňovať vaše záujmy a aktivitu na tejto sociálnej sieti.

Dostupná je funkcia Secret Crush, kde používateľ môže prejaviť záujem až o deväť „tajných lások“ z okruhu svojich priateľov na Facebooku alebo nasledovateľov na Instragrame. Ak ho niektorá z týchto osôb takisto pridá na svoj zoznam, aplikácia na to upozorní. No ak bude záujem jednostranný, táto informácia sa nikde neobjaví.

Facebook Dating je zadarmo a neobsahuje žiadne reklamy. Spoločnosť posilnila integráciu svojej zoznamky s Instagramom. Rovnako ako v prípade ďalších zoznamovacích aplikácií Tinder a Hinge budú môcť používatelia do svojho profilu pridať modul zobrazujúci ich posledné fotografie na Instagrame.

Facebook Dating je zatiaľ dostupný v 20 krajinách – okrem USA je to Brazília, Čile, Ekvádor, Filipíny, Guyana, Kanada, Kolumbia, Laos, Malajzia, Mexiko, Paraguaj, Peru, Singapur, Surinam, Thajsko, Uruguaj a Vietnam. Do Európy by sa služba mala dostať začiatkom budúceho roka.

Akú šancu na úspech má nová zoznamka? Ak ju Facebook po necelom roku testovania prináša do 20 krajín, je zrejmé, že si u prvých používateľov získala popularitu. Predstavuje teda hrozbu najmä pre Tinder, ktorý je v súčasnosti jednotkou v oblasti zoznamovania.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Top 10 strategických technologických trendov pre rok 2020

07.11.2019 00:05

Strategický technologický trend: taký, ktorý má významný potenciál narušiť súčasný stav a posúva sa z úvodnej fázy zrodu smerom k širšiemu využitiu či dopadu. Prípadne trend, ktorý sa rýchlo rozvíja a ...

Lifestyle

10 + 1 nevyhnutných pracovných zručností potrebných pre budúcnosť

05.11.2019 00:25

Ako sa svet vyvíja, naše pracoviská sa menia. Tak ako predchádzajúce priemyselné revolúcie menili zručnosti a skúsenosti, ktoré sa požadovali od pracovnej sily, môžeme to isté očakávať aj od 4. priem ...

Lifestyle 1

Nové detaily o smart AR okuliaroch od Apple

23.10.2019 00:10

Apple má na rok 2020 veľkolepé plány. Okrem pridania 5G pripojenia do iPhonu chce priniesť aj nové inteligentné okuliare Apple Glasses. Okuliare s rozšírenou realitou zatiaľ nemajú oficiálny názov, n ...

1 Comments

  1. Konecne reakcia na: Tinder bude mať problém. Facebook spustil vlastnú zoznamku
    13.9.2019 14:09
    Lebo ti nenazrani majitelia badoo a tinder co pytaju 100 eur mesacne alebo rocne za tieto appky od neznalych je na plac. Naklady na tu appku su v podstate ziadne, iba hosting. Vyvoj appky je jednorazovy, nejakych 100 000 eur. Pri tolkych milionoch ludi to maju splatene za prvy mesiac len z reklam, co tam zobrazuju. Dalsie vydierania za platenie je na plac. Majitelia Tindru musia zarabat viac milionov mesacne ako najbohatsi sportovci sveta. Takze radim za ziadne zoznamky nikdy neplatte.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá