Image
10.9.2019 1 Comments

Tinder bude mať problém. Facebook spustil vlastnú zoznamku

Takmer rok po tom, čo Facebook začal testovať svoju zoznamovaciu aplikáciu v Kolumbii, ju v týchto dňoch sprístupnil používateľom aj v iných krajinách vrátane USA. Facebook Dating, ktorý je k dispozícii používateľom vo veku od 18 rokov, sa v mobilnej aplikácii Facebooku zobrazí ako nová karta.

Ľudia, ktorí sa prihlásia do zoznamky, si môžu jedným kliknutím vytvoriť profil, ktorý bude oddelený od ich hlavného profilu na Facebooku, a stretnúť potenciálnych partnerov medzi svojimi priateľmi, ale aj mimo ich okruhu. Facebook vám ich navrhne na základe preferencií, ktoré zadáte pri vytváraní profilu, pričom bude zohľadňovať vaše záujmy a aktivitu na tejto sociálnej sieti.

Dostupná je funkcia Secret Crush, kde používateľ môže prejaviť záujem až o deväť „tajných lások“ z okruhu svojich priateľov na Facebooku alebo nasledovateľov na Instragrame. Ak ho niektorá z týchto osôb takisto pridá na svoj zoznam, aplikácia na to upozorní. No ak bude záujem jednostranný, táto informácia sa nikde neobjaví.

Facebook Dating je zadarmo a neobsahuje žiadne reklamy. Spoločnosť posilnila integráciu svojej zoznamky s Instagramom. Rovnako ako v prípade ďalších zoznamovacích aplikácií Tinder a Hinge budú môcť používatelia do svojho profilu pridať modul zobrazujúci ich posledné fotografie na Instagrame.

Facebook Dating je zatiaľ dostupný v 20 krajinách – okrem USA je to Brazília, Čile, Ekvádor, Filipíny, Guyana, Kanada, Kolumbia, Laos, Malajzia, Mexiko, Paraguaj, Peru, Singapur, Surinam, Thajsko, Uruguaj a Vietnam. Do Európy by sa služba mala dostať začiatkom budúceho roka.

Akú šancu na úspech má nová zoznamka? Ak ju Facebook po necelom roku testovania prináša do 20 krajín, je zrejmé, že si u prvých používateľov získala popularitu. Predstavuje teda hrozbu najmä pre Tinder, ktorý je v súčasnosti jednotkou v oblasti zoznamovania.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle 2

Elektronické športy valcujú burzy

16.09.2019 00:00

Elektronický šport (e-šport) je súťažné hranie počítačových hier, inak nazývané aj professional gaming, progaming alebo cybersport. Tak, ako je email digitálnou formou pošty, profesionálne hranie onl ...

Lifestyle

Toto je 7 zamestnaní budúcnosti, ktoré vzniknú s nástupom umelej inteliencie a robotizácie

05.09.2019 00:05

V súvislosti s umelou inteligenciou, robotmi a automatizovanými procesmi sa často vynárajú obavy, že ľudia môžu prísť o svoju prácu. Podľa štúdie Oxfordskej univerzity by sa asi 47 % súčasných pracov ...

Lifestyle

Najlepšou praxou je vlastné podnikanie. Študenti sa ho však boja

28.08.2019 00:00

Po vlastnom podnikaní túži mnoho ľudí, študentov nevynímajúc. Skutočne sa ich však k tomuto kroku odhodlá len pár. Biznis je pre mladých ľudí veľká neznáma a nechcú riskovať. Akýkoľvek samostatný pro ...

q

1 Comments

  1. Konecne reakcia na: Tinder bude mať problém. Facebook spustil vlastnú zoznamku
    13.9.2019 14:09
    Lebo ti nenazrani majitelia badoo a tinder co pytaju 100 eur mesacne alebo rocne za tieto appky od neznalych je na plac. Naklady na tu appku su v podstate ziadne, iba hosting. Vyvoj appky je jednorazovy, nejakych 100 000 eur. Pri tolkych milionoch ludi to maju splatene za prvy mesiac len z reklam, co tam zobrazuju. Dalsie vydierania za platenie je na plac. Majitelia Tindru musia zarabat viac milionov mesacne ako najbohatsi sportovci sveta. Takze radim za ziadne zoznamky nikdy neplatte.
    Reagovať

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019