Image
6.6.2018 0 Comments

ThinkPad X1 Carbon / ZOOM

ThinkPad je značka, ktorá si počas svojej 25-ročnej existencie vydobyla top pozíciu v segmente biznis notebookov. Inšpirácie tak čerpá z bohatej tradície inovácií, vďaka čomu dokáže nielen držať krok so súčasnými trendmi, ale ich aj určovať. Na rok 2018 si Lenovo pripravilo novú generáciu ThinkPadov, ktoré sú ešte rýchlejšie, ľahšie, odolnejšie a s väčšou výdržou. Pozrite si hlavné inovácie, ktoré prináša.

 

THINKSHUTTER:

Silné a jednoducho použiteľné zabezpečenie kamery eliminuje nevzhľadné a nespoľahlivé prelepovanie kamery.

 

HDR DISPLEJ:

Nový displej so svietivosťou až 500 nitov ponúka jasnejší a ostrejší obraz bez zníženia výdrže batérie a odolnosti či zvýšenia hrúbky zariadenia a rámčekov okolo displeja. Štandard Dolby Vision HDR zlepšuje kvalitu obrazu tým, že rozširuje rozsah farieb, jasu a ponúka lepšie detaily vo svetlejších a tmavších častiach obrazu. Antireflexná vrstva (AR) je tenšia a odolnejšia, ako je bežné pri najpoužívanejších antireflexných vrstvách (AR). 14" WQHD displej ponúka väčšie rozlíšenie, ako možno vidieť ľudským okom (pri vzdialenosti približne  45 cm), 100 % farebný gamut AdobeRGB zobrazí širšiu škálu farieb na presnejšiu editáciu fotografií a videa.

 

MODERNÉ DOKOVANIE:

Nové, zlepšené dokovanie s modernou konektivitou umožňuje väčšiu slobodu pri používaní. Dokovací systém s flexibilným a samonivelačným mechanizmom podporuje viac zariadení vyžadujúcich rôzne uhly ukotvenia.

 

USB-C & THUNDERBOLT 3:

Úplná podpora technológie USB-C pre všetky štyri základné funkcie USB-C: prenos dát USB 3.1, pripojenie cez DisplayPort, nabíjanie periférií a nabíjanie zariadenia s využitím rýchleho nabíjania technológiou RapidCharge, ktorá nabije notebook na 80 % za hodinu.

TECHNOLÓGIA ON-CELL TOUCH:

Dotyková technológia on-cell či in-cell umožňuje používať dotyk bez prekrytia sklom. Vďaka tomu možno docieliť ľahšiu a tenšiu konštrukciu zariadenia pri zachovaní vysokého rozlíšenia a dotykovej technológie. Namiesto vrstvy skla je technológia on-cell súčasťou samotného displeja. Vďaka tejto technológii môžu mať dotykové aj nedotykové zariadenia rovnakú hmotnosť a hrúbku a takisto môžu byť inštalované rovnaké mechanické časti bez ďalších nevyhnutných úprav. Zákazníci nemusia obetovať mobilitu (hmotnosť a hrúbku) pre získanie dotykového zariadenia.

Rodina ThinkPad® X1 Carbon:

• O 35 % vyšší výkon s 8. generáciou procesorov  Intel® Core™ i
• Rýchlejšia 2133 MHz operačná pamäť LPDDR3
• Odľahčená dotyková verzia s FHD displejom
• Bočné mechanické dokovanie
• 14" odľahčený dotykový displej FHD alebo HDR  (WQHD 500 nitov a 100 % farebný gamut)
• Windows Hello s čítačkou odtlačku prsta a infračervenou kamerou
• Úložisko až 1 TB PCIe NVMe SSD
• Hmotnosť 1,4 kg
• Grafická karta Intel® UHD 620
• Výdrž batérie až 13,6 hodiny, 51 Wh, vstavaná batéria s rýchlym nabíjaním

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

BMW 530e xDrive Sedan / Výkon aj ekonomická prevádzka

03.12.2019 13:33

Plug-in hybrid BMW 530e som testoval aj v minulom roku, tentoraz sa mi však dostala do rúk modernizovaná verzia a rovno v konfigurácii s pohonom xDrive. Novinka je zvonku v podstate zhodná s pred ...

Magazín

Ako sa vyvíjajú batérie do elektromobilov

04.12.2019 13:09

Mali sme možnosť nahliadnuť do nového centra BMW Group Battery Cell Competence Centre v Mníchove, špecializovaného na výskum a vývoj batérií. Zameraním tohto interdisciplinárneho centra je napredovať ...

Magazín

Nabíjacia infraštruktúra pre elektromobily

04.12.2019 12:50

Nová európska legislatíva tlačí výrobcov ­automobilov prísnejšími limitmi pre produkciu CO2. Hranica maximálnej priemernej flotilovej produkcie CO2 je 95 gramov na kilometer. Ide o priemernú hodnotu p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá