S_042020 S_042020 S_042020

Testujeme Renault Talisman s nadupanou výbavou elektroniky. Tu sú prvé dojmy

0

Rodina a biznis. To sú typické  scenáre pre úsporné a primerane výkonné vozidlo Renault Talisman Grandtour, ktoré máme na testovanie v maximálnej výbave Initiale Paris.

Vozidlo ponúka prepravnú kapacitu 1700 dm3, možnosť zmeny režimu od komfortného po športový vrátane tuhosti pruženia a vynikajúcu manévrovateľnosť vďaka aktívnemu riadeniu štyroch kolies 4CONTROL. Prekvapením je motor turbo diesel s objemom 1598 ccm, ale jeho výkon 118 kW je na daný účel viac než dostatočný. Prvé dojmy sme zachytili na videu.

Sústredili sme sa na riadiace centrum R-LINK 2 – 8,7-palcový tablet v strede prístrojovej dosky. Funguje ako bežný osobný tablet a ponúka rovnaké dotykové funkcie (zoom dvoma prstami, posúvanie strany, funkcia drag-and-drop atď.). Grafika je jasná a starostlivo zvolená na použitie vo vozidle. R-LINK 2 dohliada aj na technológiu MULTI-SENSE a asistenčné systémy a vykonáva všetky štandardné funkcie, ako sú navigácia, audio, ovládanie klimatizácie... Funkcie dotykového displeja dopĺňajú tlačidlové skratky, multifunkčný otočný ovládač na stredovej konzole a ovládače na volante.

Vozidlo intenzívne testujeme a prinesieme ďalšie videá a podrobnú recenziu.

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Renault Talisman

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať