Image
9.7.2014 0 Comments

Tesla zaútočí na konkurenciu lacnejším Modelom E. Ponúkne však tankovanie zadarmo.

tesla_supercharger.jpg Automobily Tesla prichádzajú na trh s veľmi lákavými vlastnosťami - nulové emisie, dobíjanie batérie zadarmo, nízke prevádzkové náklady. Čo je teda prekážkou ich väčšieho rozšírenia? Predovšetkým cena, za ktorú si môžete takéto vozidlo kúpiť. Tesla Model S totiž stojí 70 000 dolárov.

No firma chce uviesť na trh cenovo dostupnejšiu kompaktnú limuzínu Model E, ktorá sa bude predávať za 30 000 dolárov. Chvíľu si však na ňu ešte treba počkať. Objaviť by sa mala koncom roka 2016 alebo začiatkom roka 2017.

tesla_model_e.jpg

Jeden z dôvodov, prečo je Model S taký drahý, sú vysoké náklady na výrobu autobatérie. Keby sa výrobné náklady batérie podarilo znížiť, vozidlá by mohli byť podstatne lacnejšie. Práve v tom by mala pomôcť výstavba novej továrne na výrobu lítiovo-iónových batérií Tesla Gigafactory. Keď sa v nej výroba rozbehne naplno (podľa predpokladov by to malo byť v roku 2020), vyrobí ročne dostatok akumulátorov pre 500 000 vozidiel Tesla.

Nový Model E má cenovo konkurovať vozidlám Audi A4 a BMW série 3. Keďže sieť dobíjacích staníc bude v tom čase rozšírená už po celých Spojených štátoch, konkurencii môže nový automobil narobiť veľké starosti.

tesla_model_x.jpg

No ešte pred Modelom E chce Tesla uviesť na trh Model X, a to už v budúcom roku. Bude určený až pre sedem cestujúcich a zrejme spôsobí vrásky na čele ostatným výrobcom SUV.

Zdroj: geek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Sprievodca výberom grafickej karty GeForce na hranie

13.12.2019 06:45

Špeciálny projekt Grafické karty testujeme so železnou pravidelnosťou. Ani tento rok nám žiadna neunikla. Čiastkové testy jednotlivých modelov sú však jedna vec a ucelený prehľad druhá vec. Obzvlášť ...

Technológie

V pretekoch dronov bojovali proti sebe programátori a piloti

12.12.2019 00:10

Nedávno sa v starej tlačiarni novín v Austine uskutočnila nezvyčajná súťaž dronov. Gabriel Kocher, známy z profesionálnej ligy Drone Racing League, sedel za sieťou, na očiach mal videookuliare a riadi ...

Technológie 1

Virtuálna a rozšírená realita zásadne zmenia spôsob, akým pracujeme. Pripravte sa na to

09.12.2019 00:15

Podľa nedávneho výskumu spoločnosti PwC širšie zavádzanie technológií rozšírenej reality (augmented reality – AR) a virtuálnej reality (VR) prinesie do roku 2030 svetovej ekonomike 1,5 bilióna libier. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá