Image
25.4.2019 4 Comments

Tesla ukázala nové video demonštrujúce plne autonómne jazdiaci Model 3

Tesla stavila na autonómnu jazdu a oznámila, že už na budúci rok spustí robotickú taxislužbu. Nové video, ktoré publikovala, demonštruje schopnosti autonómnej jazdy elektromobilu Model 3. Ako v ňom vidieť, Model 3 sa pohybuje sám, bez akejkoľvek interakcie od „vodiča“, ak odhliadneme od výberu cieľa na navigačnom systéme vozidla.

Je známe, že autá Tesla môžu viac-menej samostatne jazdiť po diaľnici. V tomto videu však Model 3 jazdí po všetkých cestách a zastavuje sa na semaforoch. Jazda sa začína aj končí v sídle spoločnosti Tesla v Palo Alto, trvá 18 minút a dĺžka trasy je asi 19 kilometrov (video je však zrýchlené a skomprimované na menej ako dve minúty).

Tesla zverejnila podobné video v roku 2016 o vozidle Model X, to však bolo editované. Nové video bolo vydané 22. apríla počas podujatia Tesla's Autonomy Day, kde sa spoločnosť podelila aj o detaily o svojom novom čipe na autonómnu jazdu a odhalila svoju víziu budúcnosti autonómnej jazdy.  

Zdroj: mashable.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Polestar Precept: Eko elektromobil vyrobený aj z plastových fliaš, korkového vinylu a rybárskych sietí

27.02.2020 00:15

Koncept Polestar Precept bude vystavený na ženevskom medzinárodnom autosalóne budúci mesiac. Polestar je subznačka Volvo a jej Precept je zameraný udržateľnosť. Polestar pri Precepte vyzdvihuje najmä ...

Technológie

Kremíkové anódy môžu zdvojnásobiť dojazd elektromobilov

26.02.2020 00:10

Vedci z Centra pre výskum energie v Kórejskom inštitúte vedy a techniky (KIST) oznámili, že vyvinuli materiál na kremíkové anódy, ktoré by mohli zdvojnásobiť dojazd elektrického vozidla. Ich výskum bo ...

Technológie 1

Nový superkondenzátor umožní nabiť elektromobil iba za pár minút

24.02.2020 00:20

Superkondenzátory sa môžu nabíjať takmer okamžite a v prípade potreby môžu vydať obrovské množstvo energie. Keby dokázali udržať viac energie, mohli by odstrániť najväčšiu slabinu elektrických vozidie ...

4 Comments

 1. autonomne auta reakcia na: Tesla ukázala nové video demonštrujúce plne autonómne jazdiaci Model 3
  30.4.2019 16:04
  Podla mna ludia by mali stratit uplne slobodu a vsetky procesy budu riadene umelou inteligenciou. K tomu sa aj blizime, len to ide pomaly.
  Reagovať
 2. Tihddhhi reakcia na: Tesla ukázala nové video demonštrujúce plne autonómne jazdiaci Model 3
  29.4.2019 08:04
  Obiehanie sprava je OK? Je to subezna jazda v meste?
  Reagovať
 3. pekne video reakcia na: Tesla ukázala nové video demonštrujúce plne autonómne jazdiaci Model 3
  25.4.2019 14:04
  Pekne video, ale na takto krasne ozncenych cestach by to dalo aj moje male roboauto. Nech s tym pridu na Slovensko, kde na cestach nie su na krajnici ciary, casto ani stredova ciara, cesta je zaplatana - takze ferebne nehomogenna. Znacky su nakrivo alebo pootocene ci zohnute od nakladnych aut. alebo zakryvane vetvami stromov. K tomu ked sa pripocita hmla, fujavica, tma a netolerantni vodici, tak by toho to auto asi moc bezpecne nepreslo.
  Ale aj tak je to krasne ze nieco taketo uz dokazu implmentovat do seriovo dodavaneho auta.
  Reagovať
  • RE: pekne video reakcia na: pekne video
   25.4.2019 17:04
   Všetko kvitujem okrem značiek. Značky už má presne urobene aj každe GPS služba čo som použil dokonca aj obmedzenia su v nej casto. a ked nie su tak su vacsinou viditelne ozancene na cesta to by som nebral ako problem, ale myslim ze zatial ich ciel je to urobit perfektne na idealne podmienky a také ake maju v USA. Tam tuším je veľmi málo ciesť zle udržiavaných (z vlastnej skusenosti si priam nepamatam že by som tam siel po rozbitej ceste) či to boli hory ruch veľkomiest alebo bo vedľajšia cesta a ani narodné parky nemali diery. Takže prakticky pre US američanov je to dostačujúca technologia.
   Reagovať

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá