Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Tesla spojila volant s riadiacou pákou, dotykovými obrazovkami a hmatovou spätnou väzbou

1

Automobilka Tesla pracuje na používateľskom rozhraní pre volant s novými funkciami vrátane jednej, ktorá nahrádza radiacu páku, množstvom dotykových obrazoviek a hmatovou spätnou väzbou. Svedčí o tom nová patentová prihláška. Na zmenu prevodového stupňa sa vo vozidle Tesla používa radiaca páka pripevnená k volantu. Teraz to vyzerá tak, že Tesla by mohla ísť o krok ďalej a úplne odstrániť páku na radenie.

Podľa obrázkov v patentovom spise nové používateľské rozhranie na volante obsahuje dotykové obrazovky na každej strane a jednu naspodku, ktorá nahrádza radiacu páku. „Používateľské rozhranie volantu môže navyše obsahovať indikátory umiestnené v spodnej časti volantu, ktoré naznačujú zaradený prevodový stupeň. Napríklad používateľské rozhranie môže poskytovať svetelnú indikáciu zaradenia parkovacieho, spätného, neutrálneho alebo jazdného režimu,“ píše sa v patentovom podaní.

Tesla hovorí, že interakcie s dotykovými obrazovkami sa môžu odraziť na stredovej konzole. Takisto v prihláške opisuje, ako bude vodič spolupracovať s novým volantom a ako môžu dotykové obrazovky  poskytovať hmatovú spätnú väzbu. Uvádza aj niekoľko príkladov gest na aktivovanie niektorých funkcií.
 
Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla auto doprava displej

1 komentár

radiacu páku? reakcia na: Tesla spojila volant s riadiacou pákou, dotykovými obrazovkami a hmatovou spätnou väzbou

10.2.2020 22:02
Ehm, google translate nezafungoval? O akej radiacej pake hovorite? Tesla elektriky maju JEDNOSTUPNOVU prevodovku...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať