Image
3.9.2018 0 Comments

Televízory Panasonic 4K modelového radu 2018: Aktualizácia firmvéru a certifikát pre HDR10+

Spoločnosť Panasonic dnes predstavuje aktualizáciu firmvéru pre 4K televízory radu FX600 a vyššie (modelové rady pre rok 2018). Aktualizácia umožňuje prehrávanie obrazu v štandarde HDR10+, vďaka čomu si diváci budú môcť vychutnať filmy v kvalite, s akou ich hollywoodski tvorcovia vytvárali.

Spoločnosť tiež oznámila, že televízory radu FX700 a vyššie budú teraz označené certifikátom HDR10+. To znamená, že prešli testovaním v autorizovanom testovacom centre a vyhovujú náročným hollywoodskym požiadavkám, stanoveným v spolupráci so spoločnosťou 20th Century Fox.

"Spoločnosť Panasonic s radosťou oznamuje, že vďaka aktualizácii firmvéru má teraz väčšina našich 4K modelov ročníka 2018 certifikát HDR10+. Naši zákazníci si budú môcť užiť obraz v tej kvalite, o akú skutočne usilovali tvorcovia," vyhlásil Toshiharu Tsutsumi, riaditeľ televíznej divízie spoločnosti Panasonic.

Obsah v štandarde HDR10+

Spoločnosť 20th Century Fox plánuje technológiu HDR10+ využiť v celej rade nových produktov. Štúdio v súčasnosti zvažuje hneď niekoľko titulov, ktoré chce v nasledujúcich týždňoch predstaviť. Prvou streamingovou službou, ktorá obsah v HDR10+ v decembri 2017 predstavila, bola Amazon Prime Video. V súčasnosti štandard HDR10+ napĺňa všetok obsah sekcie Prime Video HDR.

Filmové štúdio Warner Bros. oznámilo, že ešte počas tohto roka prevedie do HDR10+ kolekciu svojich najúspešnejších filmových titulov, aby si ich diváci mohli vychutnať v kvalite podľa predstáv tvorcov.

O HDR10+

Technológia dynamických metadát HDR10+ je nová, bezstratová, dynamická platforma pre dosiahnutie vysokého dynamického rozsahu (HDR), vytvorená spoločnosťou 20th Century Fox, Panasonic a Samsung. Benefity HDR10+ spočívajú v tom, že automaticky optimalizuje jas, farbu a kontrast pre každú scénu a poskytuje tak výrazné zlepšenie kvality obrazu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Huawei podporuje nadaných študentov prostredníctvom technológií umelej inteligencie

16.01.2020 17:53

Huawei podporuje mladé talenty naprieč celým svetom a neobišiel ani Slovensko. Pre rozvoj nových prelomových technológií ako 5G či umelá inteligencia bude spolupráca s akademickou obcou nevyhnutná aj ...

Tlačové správy

Sound Blaster G3: Konzolové hry dostanú podporu Sound Blaster

16.01.2020 17:45

Spoločnosť Creative Technology dnes oznámila vydanie Sound Blaster G3, prenosného herného USB DAC prevodníka so zosilňovačom, ktorý predstavuje najnovší prírastok revolúcie Sound Blaster, ktorá vznikl ...

Tlačové správy

CZ: NETGEAR predstavil svoje novinky pre rok 2020

16.01.2020 16:13

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila své novinky pro letošní rok. Učinila tak v rámci 53. ročníku vele ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá