Image
29.5.2018 0 Comments

Telekom ponúkne novú exkluzívnu televíznu stanicu zameranú na slovenský folklór

Telekom už o niekoľko dní uvedie už svoj ôsmy exkluzívny televízny kanál. Nový projekt nadväzuje na úspechy piatich staníc DIGI Sport ponúkajúcich to najlepšie zo svetového športu, kanálu Ťuki TV s tými najkvalitnejšími rozprávkami v slovenčine a Magio infokanálu, ktorý ponúka napríklad záznamy koncertov či obsah slow TV.  

To najlepšie zo slovenského folklóru
Nový kanál Folklorika divákom ponúkne to najlepšie zo slovenského folklóru. Základom bude prúd hudby a tanca, ktorý sa bude striedať s blokmi pravidelných relácií.

Relácie Folkloriky divákom ponúknu nielen zábavu, ale aj možnosť sa niečo naučiť, pripomenúť si históriu, pozrieť si krásy Slovenska, či načerpať múdrosť predkov. Časť obsahu bude pripravená špeciálne pre deti.

Diváci isto ocenia aj fakt, že jednotlivé relácie nebudú prerušované reklamami.

Čo bude vysielať Folklorika
Vysielanie bude pozostávať z až 16-tich tematických relácií. Okrem blokov hudby a tanca na divákov čaká napríklad:

  • hľadanie a zachraňovanie spomienok v programe Moje korene,
  • objavovanie sveta zahraničných Slovákov v programe Vojvodina,
  • krása skrytá v krojoch v programe Odetí do krásy,
  • relácia Ľudové múdrosti so známou etymologičkou Katarínou Nádaskou,
  • Ľudová kuchyňa o tradičných slovenských jedlách,
  • Svetové Slovensko o tých najkrajších zákutiach a pamiatkach Slovenska, a ďalšie iné relácie.

Aj dnešné deti žijú folklórom. V programe Do skoku s deťmi venovanom práve najmenším preto zaznejú detské hry, pásma, piesne, tance, riekanky a iné zábavky. 

 „Geniálny úspech formátu Zem spieva, ktorý v programe verejnoprávnej televízie prekvapujúco doslova zvalcoval celú konkurenciu, nám pripomenul, že folklór a tie najkrajšie slovenské tradície sú nielen našim národným pokladom, ale aj nesmierne divácky vyhľadávaným žánrom. Pravda, ak sa podajú modernou formou hodnou 21. storočia. Úspech tohto žánru už teraz výrazne prekročil územie Slovenska. Sme veľmi radi, že v spolupráci s partnermi môžeme priniesť zákazníkom Magia ďalší jedinečný a tentoraz veľmi lokálny obsah, ktorý inde nenájdu, v tom najkrajšom televíznom spracovaní. Veríme, že tento pomerne netradičný formát bude mať úspech u veľkej časti divákov,“ skonštatoval manažér vývoja televíznych služieb Telekomu Andrej Miklánek.

„Teším sa, že cesta, na ktorú som sa ja osobne dostal vďaka programu „Zem spieva“, pokračuje týmto spôsobom. Pôvodne tento projekt vznikol ako projekt pre Vojvodinských Slovákov a ja som šťastný, že vďaka Magiu a Telekomu oň nebudú ukrátení ani slovenskí diváci. Bola by to škoda, slovenský folklór je úžasný a na kanáli Folklorika nič iné ako folklór neuvidíte. Takže je logicky úžasný tiež. uviedol producent a režisér Peter Ňuňéz z produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE.

Stanica odštartuje vysielanie už v piatok 1. júna, dostupná bude v základných balíčkoch pre všetkých zákazníkov Magia automaticky a bezplatne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum AKO: Štyria z piatich Slovákov by dcére odporučili prácu v IT

13.12.2019 14:21

Takmer 80 percent obyvateľov Slovenska si myslí, že je potrebné zvyšovať zastúpenie žien v sektore informačných technológií. Vyplýva to z prieskumu realizovaného prieskumnou agentúrou AKO, ktorého obj ...

Tlačové správy

Súťaž EY Cyber Security Trophy pozná víťazov

13.12.2019 09:17

Spoločnosť EY zverejnila výsledky druhého ročníka unikátneho konceptu súťaže EY Cyber Security Trophy. Absolútnym víťazom sa stal Milan Kyselica. Víťaz okrem prestížneho titulu získal aj príležitosť ú ...

Tlačové správy

Zvýhodnené úvery na financovanie inovácií pre malé a stredné podniky

13.12.2019 09:12

Malé a stredné podniky môžu vďaka spolupráci Slovenskej sporiteľne s National Development Fund II. (NDF II.)  získať zvýhodnené úvery na financovanie výskumu, vývoja a inovácií. Požičať si môžu až 1,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá