Image
29.5.2019 0 Comments

Telekom a Microsoft spolupracujú na podpore inovácií v cloude v strednej a východnej Európe

Deutsche Telekom rozširuje svoje cloudové služby pre strednú a východnú Európu naprieč deviatimi krajinami, od Poľska až po Grécko. Spolu s Microsoftom bude poskytovať vysoko štandardizované služby akcelerácie cloudových služieb pre verejnú cloud platformu Microsoft Azure, ako aj služby Dynamics 365 a Office 365. Je to ďalší krok v strategickom partnerstve, ktoré Microsoft a Deutsche Telekom spoločne oznámili počas minulého roka.

Cieľom Telekomu je poskytovať cloudové služby pre podporu a zrýchlenie digitálnej transformácie v regióne. Automatizované služby umožnia nasadenie cloudu v priebehu niekoľkých minút, vďaka čomu zákazníkom ušetria 30-50 percent nákladov na prevádzku IT, v porovnaní s lokálnymi on-premise riešeniami.

„Ponuka cloudových služieb spoločnosti Microsoft pomáha firmám k efektívnejšiemu fungovaniu a rozvoju ich podnikania. V spojení s našimi novými štandardizovanými službami umožníme zákazníkom využívať tento potenciál jednoduchšie a rýchlejšie,“ vysvetlil Peter Škodný, riaditeľ CX a transformácie T-Mobile a Slovak Telekom.

Experti na cloud budú preto ponúkať vysoko štandardizované služby postavené na balíku Office 365, Microsoft Azure a Dynamics 365 s podporou spoločnosti Microsoft. Súčasťou toho je aj vyhodnotenie súčasného stavu IT, migrácia do cloudu a spravovanie služieb. Deutsche Telekom dopĺňa produkty spoločnosti Microsoft s vlastnými bezpečnostnými balíkmi.

„V dnešnej dynamickej dobe hrajú moderné technológie a inovácie zásadný význam prakticky vo všetkých oblastiach biznisu. Firmy, ktoré včas vystihnú správny moment, získajú konkurenčnú výhodu. Aj preto vítame rozhodnutie Deutsche Telekom investovať do progresívnych cloudových technológií a strategického partnerstva s Microsoftom. Tento krok môže výrazne pomôcť zvýšit konkurencieschopnosť zákazníkov na českom a slovenskom trhu,“ doplnil Rudolf Urbánek, generálny riaditeľ Microsoft Česká republika a Slovensko.

Ponuka cloudu bude dostupná v Poľsku, Českej republike, Slovensku, Chorvátsku, Maďarsku, Rumunsku, Severnom Macedónsku, Čiernej Hore a v Grécku. Telekom zdroje sprístupní podľa potreby, v kombinácii s on a off-site riešeniami.

Cloudové riešenia prispôsobené pre klientov v regióne strednej Európy

Deutsche Telekom v súčasnosti disponuje stovkami Microsoftom certifikovaných špecialistov na transformáciu cloudu. Súčasná báza špecialistov sa bude rozširovať o stovky ďalších expertov v deviatich krajinách. Na základe svojich rozsiahlych skúseností z prevádzky viac ako 60 000 cloudových systémov pre firemných zákazníkov na celom svete, teraz Deutsche Telekom prispôsobí cloudové riešenia spoločnosti Microsoft podľa konkrétnych požiadaviek klientov v regióne strednej a východnej Európy. S využitím služieb, na ktorých je postavené podnikanie skupiny Deutsche Telekom, môžu teraz firmy získať popredné cloudové služby v kombinácii s telekomunikačnými službami.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: BenQ predstaví komplexné zobrazovacie riešenie na veľtrhu ISE 2020

23.01.2020 10:23

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný výrobce moderních digitálních zařízení, upozorňuje na odhalení nových produktů určených do vzdělávacího, profesionálního audio a video a maloobchodního segmentu v ...

Tlačové správy

Mentolové cigarety v roku 2020 končia

23.01.2020 10:15

Fajčiarov tento rok čaká výrazná zmena. V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet. Dňa 20. mája 2020 nadobudne účinnosť úplný zákaz mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulam ...

Tlačové správy

CZ: Sennheiser predstavil slúchadlá HD 450BT a HD 350BT s prívetivou cenou

23.01.2020 09:58

Společnost Sennheiser dnes informovala o nejnovějších přírůstcích v portfoliu bezdrátových sluchátek střední třídy. Novinky jménem Sennheiser HD 350BT a Sennheiser HD 450BT nabídnou perfektní zvuk za ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá