Image
10.8.2012 0 Comments

Telekom: Úplne nové Happy paušály

slovak-telekom1.jpg Sú štyri hodiny ráno a Telekom si vybral tento čas na uvoľnenie informačného embarga na úplne nové paušály Happy. Kým sa k nim dostaneme, dôležitá správa hneď na úvod: existujúce paušály Podľa seba zostávajú naďalej v ponuke. Nová rodina mobilných paušálov sa sústredí na neobmedzené volania v rámci siete Telekom (spolu 3 milióny účastníkov), internet do mobilu aj pre najmenší paušál a úplne nový model spoplatnenia akciových telefónov. Poďme sa postupne na to pozrieť.

Paušál Happy vo verzii od XS až po XL

Paušály Happy (vo verziách XS, S, M, L a XL) sú dostupné v troch variantoch - s 24-mesačnou viazanosťou s telefónom, s rovnako dlhou viazanosťou bez telefónu a bez viazanosti. Pri variantoch s viazanosťou sú k dispozícii extra benefity, na ktoré prídeme neskôr. Dôležitá je informácia, že každý program (aj najmenší XS) obsahuje neobmedzené volania do Telekomu, vo verzii od S sú nonstop a bez FUP. Bez FUP znamená nijaký limit na tisíce minút či počet volaných účastníkov. Najmenší balík ponúka rovnako neobmedzené volania do Telekomu, ale počas večerov a víkendov. Každý program obsahuje voľné minúty do všetkých sietí v rozmedzí od 50 do 250 minút, verzia XL má neobmedzené volania do všetkých sietí, a to opäť bez FUP. Po prekročení voľných minút je cena hovorov 13 centov pre Happy XS a S, 6 centov pre Happy M a L. Pre Happy M a vyššie sú k dispozícii aj neobmedzené SMS a MMS správy. Pre nižšie programy (XS a S) je cena za správu bez ohľadu na to, či ide o SMS alebo MMS, 10 centov. Každý nový paušál obsahuje mobilný internet - 100 MB pre balíky XS a S, 500 MB pre balíky M a dátovo neobmedzený internet pre balíky L a XL. Po prenesení dát v dátovo obmedzených balíkoch je cena za MB následne 0,1 eura, v blízkej budúcnosti však príde zmena. FUP je v tomto prípade 2000 MB prenesených plnou rýchlosťou, potom bez obmedzenia dát s rýchlosťou 64 kbit/s. Prvý full-flat program od Telekomu ponúka za 44,99 eura neobmedzené volania na Slovensku do všetkých sietí, rovnako neobmedzené SMS a MMS na Slovensku a neobmedzený mobilný internet.

  tab.jpg

Doplnkové balíčky

K programom Happy si možno aktivovať doplnkové balíčky služieb, na výber je ich päť:

  1. 100 minút volaní do všetkých sietí za 6,99 eura mesačne k XS až L
  2. neobmedzené SMS a MMS za 6,99 eura mesačne k XS a S
  3. neobmedzený mobilný internet za 5,99 eura mesačne k M, za 10,99 eura mesačne k XS a S
  4. volania na zahraničné čísla v EÚ a USA za 9 centov za 1,99 eura mesačne
  5. neobmedzené volania na tri slovenské čísla za 9,99 eura mesačne

Benefity pri viazanostiach a akciové telefóny

Ak si zoberiete Happy paušál s 24-mesačnou viazanosťou bez telefónu, získate navyše tieto tri benefity:

  1. zľava 30 % na doplnkový balíček
  2. výhody vyššieho paušálu na 6 mesiacov: profil programu L pri XS a S, profil programu XL pri M a L
  3. zľava 100 % na balíček volaní na zahraničné čísla v EÚ a USA

Ak si zoberiete Happy paušál s 24-mesačnou viazanosťou s telefónov, získavate navyše zľavu 30 % na doplnkový balíček. Telekom úplne zmenil spôsob predaja akciových telefónov. Nová schéma spočíva v rozložení ceny telefónu na mesačné poplatky k paušálu, pričom ponuka telefónov bude rozdelená na tri kategórie - obľúbené, štýlové a exkluzívne. Čím vyšší program si vezmete, tým väčšiu ponuku telefónov budete mať k dispozícii k svojmu paušálu. Za telefón neplatí zákazník pri aktivácii paušálu ani cent, ale počas viazanosti a jeho cena je rozložená na mesačné splátky od 1 eura. Táto cena sa pripočítava k výslednej cene paušálu. Kategória obľúbených bude dostupná pre paušály XS a S, štýlové sa stanú dostupné navyše pre verzie M a L a exkluzívne navyše pre kategóriu XL. Zároveň bude platiť, že pre M, L a XL budú obľúbené a štýlové telefóny všetky za 1 euro mesačne. Detailnú ponuku telefónov v troch kategóriách vám prinesieme čoskoro. Napríklad LG Optimus L3 bude k dispozícii za 1 euro mesačne, HTC Desire C za 2 eurá mesačne, Nokia Lumia 710 za 4 eurá mesačne, rovnako Sony Xperia P za 4 eurá mesačne.

Razantná zmena

Hodnotiť nové paušály v deň ich uvedenia by bolo trocha predčasné. Podľa Telekomu bude najatraktívnejší balík pre používateľov S, M, najlepší pomer ceny a výkonu ponúka balík L. Podľa slov Telekomu je lepšie, ak zákazník zaplatí za svoj mesačný paušál o 2 ÷ 3 eurá viac, ale dostane k tomu nové služby, najmä neobmedzené volania a internet. Dôležitá je podľa nášho názoru nová schéma predaja telefónov, čím sa stanú aj drahé smartfóny dostupnejšími pre väčšiu masu a hlavne dátové balíky budú automaticky dostupné aj od najnižšieho paušálu. Podľa štatistík operátorov totiž až 60 ÷ 80 % používateľov smartfónov vôbec nevyužíva mobilné dáta. Výhodou Telekomu sú neobmedzené volania do vlastnej siete, čo zahŕňa mobilnú aj pevnú sieť. Po pár mesiacoch predpokladáme takisto výraznejšiu bitku na poli full-flat paušálov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 10

4ka slávi 4-té narodeniny a prichádza s tretím nekonečným produktom

04.10.2019 21:08

Najmladší operátor 4-ka pôsobí na Slovenskom trhu už 4-tý rok a za tento čas si dokázal získať priazeň množstva zákazníkov. Ako prvý slovenský operátor priniesol už v roku 2017 nekonečné dáta a pri pr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dgitalna medicina

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019