Image
21.7.2014 0 Comments

Technologicky zdatnejšia konkurencia vám môže cez Google poriadne skomplikovať biznis

ITN_tit_Technologisky vzdatnejsia.jpg Služby Google Mapy a Google+ Miesta sú užitočným pomocníkom, ak si potrebujete zistiť informácie o nejakom podniku alebo organizácii. Problém však nastane vtedy, ak niekto začne údaje úmyselne falšovať.

Kvôli zmeneným otváracím hodinám skrachovala napr. luxusná reštaurácia Serbian Crown vo Washingtone. Táto reštaurácia sídlila v pomerne izolovanom prostredí a keď si záujemcovia našli v službe Google+ Miesta informáciu, že je cez víkend zatvorená, ostali doma. Z toho dôvodu stratil podnik 75 % víkendovej klientely. Majiteľ, 74-ročný Rene Bertagna, zistil podstatu problému, až keď mu zavolal stály zákazník, aby si overil údaje na internete. Bertagna, ktorý v živote internet ani Google nepoužíval, pripisuje zmenu informácií niektorému z konkurentov.

ITN_Technologisky vzdatnejsia.jpg

Nejde o unikátny prípad, kedy sa v rámci konkurenčného boja používajú aj moderné IT technológie. Manipulovanie s Google Mapami a Google+ Miestami nie je ničím neobvyklým. Hoci sa u nás takéto prípady zatiaľ neobjavili, resp. nie vo väčšom množstve, vo svete sa s nimi z času na čas obchodníci stretávajú.

V Buffale v roku 2010 niekto napr. zmenil informáciu o klenotníctve Barbara Oliver & Co Jewelry, ktoré bolo v Google Mapách definované ako „permanentne zatvorené". Majiteľka tvrdí, že za túto zmenu bol zodpovedný konkurenčný klenotník, ktorý podobným spôsobom v priebehu niekoľkých dní „zavrel" 4 konkurenčné firmy.

Objavili sa aj prípady, kedy útočníci upravili kontaktné informácie a telefónne čísla alebo zmenili odkaz na webové stránky na konkurenčné služby.

Treba však dodať, že prevažná väčšina týchto prípadov vznikla v rokoch 2010 a 2011. Google medzitým zlepšil zabezpečenie a falšovania informácií ubudlo. Aj napriek tomu má systém určité nedostatky, ktoré sa snažia útočníci zneužiť.

Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Technologickí jednorožci sa na burze trápia

18.11.2019 00:00

Odhaduje sa, že v USA je v súčasnosti približne 180 technologických jednorožcov – startupov ohodnotených na viac než miliardu USD. V predchádzajúcej dekáde ich bolo len deväť. Tento status prináša veľ ...

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá