Technológia pCell vraj dokáže mobilný internet dostať na úroveň optiky

Technológie
0

pcell_202.jpg Infraštruktúra mobilných operátorov musí zvládať čoraz väčšiu záťaž, pretože počet zariadení, ktoré sú pripojené do mobilného internetu, neustále rastie. Každé zariadenie komunikuje so základňovou stanicou, ku ktorej je najbližšie.

Problém však nastáva, keď je na malej ploche veľké množstvo zariadení, napríklad na hokejovom štadióne. V budove sa nachádza viac ako 10-tisíc ľudí a väčšina z nich má telefón pripojený do mobilného internetu. Sieť je preťažená a mobilný internet je pomalý. Presne tento problém chce vyriešiť pCell. Jej tvorca, Steve Perlman opisuje iba všeobecne, ako technológia funguje.

Zatiaľ čo bežné telekomunikačné veže sú umiestnené tak, aby sa navzájom nerušili, pCell interferenciu využíva vo svoj prospech. Využíva signál zo všetkých veží v okolí súbežne, kombinuje ho a poskytuje mobilným zariadeniam. Výsledkom je rýchly a spoľahlivý mobilný internet. Perlman svoj vynález opisuje ako „mobilný fiber" internet a jeho funkčnosť prezentoval aj domácim pokusom.

Či však bude technológia spoľahlivo fungovať aj v bežnej prevádzke, je otázne. Moderné telefóny sú síce s technológiou a anténami pWave kompatibilné, ale rozhodujúce slovo pri nasadení novej technológie budú mať telekomunikační operátori. Tí totiž musia do antén investovať a rozšíriť nimi existujúcu infraštruktúru. Perlman však verí, že jeho technológia sa začne nasadzovať v Amerike, Ázii aj v Európe už budúci rok.Zdroj: pcmag.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať