Image
9.6.2019 0 Comments

Technológia Super X-Fi od Creative na ešte lepší zážitok pri počúvaní cez slúchadlá

Spoločnosť Creative počas podujatia ASBIS Tech Fest 2019 predstavila svoju technológiu Super X-Fi založenú na holografii tváre a ucha. Tvorcovia hudobných nahrávok, aj rozhlasových dramatizácií ich mixujú tak, aby poskytli maximálny zážitok pri klasickom počúvaní cez dva stereofónne reproduktory. Ak takúto nahrávku počúvate cez slúchadlá, znie trochu inak.

Moderné slúchadlá, prípadne slúchadlové zosilňovače využívajú na prispôsobenie zvuku pre reprodukciu cez mušle slúchadiel výkonné signálové procesory, takže reprodukcia, respektíve jej priestorové atribúty sú vernejšie. Spoločnosť Creative zašla v tomto ešte ďalej a jej nová technológia Super X-Fi berie do úvahy aj tvar zvukovodov a hlavy. Pri úvodnej konfigurácii slúchadiel si poslucháč stiahne z aplikačného obchodu mobilnú aplikáciu a pomocou nej odfotí tvár spredu a obidve uši. Tak sa získajú údaje o priestorovej dispozícii tvaru zvukovodov.

Prostredníctvom zložitého algoritmu technológia Super X-Fi vyhodnotí tieto informácie s cieľom vytvoriť zvukovú stopu čo najpodobnejšiu skutočnosti. Ide o personalizovaný zvuk vytvorený na základe jedinečnosti každého z nás.

Návštevníci stánku Creative si mohli vyskúšať technológiu Super X-Fi prostredníctvom SXFI Amp a slúchadiel SXFI AIR a SXFI AIR C so zabudovaným UltraDSP čipom pre Super X-Fi. Zatiaľ čo SXFI Air sú USB slúchadlá s funkciou Bluetooth, slúchadlá SXFI Air C s USB pripojením výrobca zameral primárne na hráčov. Novinky sú kompatibilné so zariadeniami Android a iOS a množstvom ďalších platforiem ako PS4, Nintendo Switch, PC a Mac. 

Popri Super X-Fi Creative predstavil aj ďalšie novinky vo svojom portfóliu. Jedným z najzaujímavejších sú bezpochyby bezdrôtové slúchadlá Outlier Air Sports s výdržou až 10 hodín na jedno nabitie a ďalších 20 hodín s nabíjacím puzdrom.

Sú vybavené Bluetooth 5.0 spolu s ďalšími pokročilými funkciami ako Qualcomm aptX a kodekom AAC. Oulier Air Sports sú odolné voči vode a potu so stupňom ochrany IPX5 a určené pre aktívny životný štýl a business.

Medzi ďalšími predstavenými novinkami je bezdrôtový reproduktor Creative Muvo Play stvorený pre outdoor, sada 2.1 USB stolových reproduktorov so subwooferom Creative Pebble Plus a Bluetooth slúchadlá Outlier Active.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Asfane DieciDieci je plug-in hybrid s brutálnym výkonom 996 koní

13.06.2019 00:05

Talianska značka FV Frangivento predstavila 30. mája v Národnom automobilovom múzeu v Turíne svoje superauto Asfane DieciDieci. Ide o plug-in hybridný model, ktorý má hliníkový rám a jeho karoséria je ...

Produkty

Tip na darček Creative Stage Air

12.06.2019 00:00

Špeciálny projekt Hľadáte tip na darček za vysvečko pre svojho tínedžera? Creative Stage Air je kompaktný bluetooth reproduktor typu soundbar s rozmermi 410 x 78 x 70 mm určený pod počítačový monito ...

Produkty

Sony Xperia 1: Vlajková loď pre novú éru - prvé dojmy

07.06.2019 11:47

Xperia 1 predznamenáva novú éru v existencii tejto značky, ktorá má byť charakterizovaná užším prepojením jednotlivých divízií a zdieľaním technológií. Novinka v modelovom rade nahradzuje model Xperia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button