SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Technics predstavuje nový zosilňovač referenčnej triedy a nový All-in one systém

0

Spoločnosť Technics predstavila svoj prvý integrovaný zosilňovač referenčnej triedy SU-R1000. Prvý stereofónny zosilňovač referenčnej triedy Technics SE-R1 bol uvedený na trh v roku 2014 a priniesol veľa nových a originálnych digitálnych technológií, ako je LAPC (Load Adaptive Phase Calibration) pre realizáciu ideálnej impulznej odozvy a engine JENO (Jitter Elimination and Noise-Shaping Optimization) na dosiahnutie vysoko kvalitnej a veľmi presnej konverzie signálu PWM s minimálnym chvením. Model SE-R1 znamenal úsvit veku digitálnych zosilňovačov. Gramofónový systém SL-1000R uvedený na trh v roku 2018 spojil technológiu digitálneho riadenia s tradičnou analógovou technológiou.

V kombinácii s vysokým krútiacim momentom a presným a plynulým výkonom otáčania tento gramofón predstavil bezprecedentnú tichosť a dynamiku zvuku, aké nedosahuje žiadny konvenčný gramofón. Vyzbrojený úspechmi a hodnoteniami zhromaždenými na trhu s Hi-Fi technikou od znovuzrodenia značky Technics v roku 2014 a podporený výsledkami výskumu a vývoja zameraného na zlepšenie kvality zvuku a digitálnu technológiu, uvádza Technics na trh integrovaný zosilňovač SU-R1000, ktorý posúva technológiu digitálnych zosilňovače do nových výšin.

Spoločnosť Technics vyvinula okrem vlastných technológií, ktoré maximalizujú výhody digitálnych zosilňovačov, ako sú LAPC a JENO, aj technológiu ADCT (Active Distortion Canceling Technology) ktorá zvyšuje kvalitu zvuku elimináciou skreslenia generovaného v koncovom stupni účinkom elektromotorickej sily reproduktora a poklesu napájacieho napätia. Nový systém spínaného napájania, Advanced Speed ​​Silent Power Supply, úspešne zlepšil pomer signál / šum. Okrem toho štyri nezávislé napájacie zdroje pre rôzne bloky obvodov zabezpečujú vynikajúce oddelenie a dynamickú reprodukciu zvuku. Napájacie obvody navyše obsahujú nízkoodporové prvky GaN-Fet (nitrid gália) s veľmi rýchlym spínaním bez zákmitov.

Pre nadšencov analógových záznamov je zosilňovač vybavený funkciou Intelligent Phono EQ, ktorá využíva digitálnu technológiu na dosiahnutie presnej krivky ekvalizéra a poskytuje vysokú kvalitu zvuku potlačením presluchov medzi kanálmi na LP platniach.  SU-R1000 je vybavený množstvom vstupných a výstupných konektorov, vrátane vstupu Phono XLR a dvoch vstupov USB-B, na spracovanie širokej škály analógových a digitálnych zvukových zdrojov a periférnych zariadení.

Ďalšou z noviniek je druhá generácia hudobného systému typu všetko v jednom OTTAVA SC-C70MK2

Systém je vybavený novo vyvinutým 8 cm basovým meničom s 2 cm kupolovým výškovým meničom. Nový výškový reproduktor je kombinovaný s akustickou šošovkou, ktorej tvar je optimalizovaný tak, aby poskytoval expanzívnejší zvuk.

Rovnako ako jeho predchodca je model SC-C70MK2 vybavený 2,1-kanálovým reproduktorovým systémom, ktorý obsahuje 12 cm subwoofer. Reprosústava je poháňaná tromi jednotkami originálneho digitálneho zosilňovača Technics, JENO Engine, aby reprodukovala kvalitný a plný zvuk. Systém je tiež vybavený funkciou Space Tune, ktorá upravuje kvalitu zvuku tak, aby čo najlepšie vyhovovala podmienkam miesta inštalácie. Produkt má naviac zabudovaný mikrofón, takže je možné použiť program Space Tune Auto, ktorý automaticky dosahuje optimálne vyvážený zvuk. SC-C70MK2 podporuje širokú škálu hudobných zdrojov vrátane CD a rádia, ako aj streamovacie služby, ako je Chromecast Built-in, Airplay 2 a Deezer.Moderný minimalistický dizajn preberá od svojho predchodcu. Má hliníkový horný panel, lamelovú prednú masku a jedinečnú manuálnu priehradku z dymového skla na CD. Vysoko kvalitný dizajn predstavuje identitu spoločnosti Technics. Okrem strieborného modelu je k dispozícii aj plne čierna SC-C70MK2.

All-in-one hudobný systém SC-C70MK2, ktorý sa môže pochváliť čistým a vysoko kvalitným zvukom, vynikajúcimi funkciami a atraktívnym dizajnom, ktorý sa hodí do každého interiéru, uspokojí zákazníkov, ktorí pri počúvaní hudby nechcú robiť žiadne kompromisy.

Vysoko presné obvody na spracovanie signálu motora JENO sa používajú na rozšírenie frekvenčného pásma zdrojov Bluetooth a internetového rádia, v ktorých sa vysokofrekvenčné signály bežne strácajú kompresiou signálu, na rozsah ekvivalentný rozsahu zdroja CD. To eliminuje nedostatok expanzie vysokofrekvenčného zvuku a stratu zvukových detailov pre zvýšenie kvality zvuku. Vstavaná funkcia Chromecast podporuje širokú škálu hudobných streamovacích služieb pre ľahké prenášanie z aplikácie pre smartphone. A keďže sa dáta prenášajú priamo do hlavnej jednotky, nedochádza k zhoršeniu kvality zvuku a používateľ si môže vybrať z rôznych hudobných zdrojov. Ak je integrované zariadenie Google Assistant zahrnuté v rovnakej sieti, je možné použiť Google Assistant na ovládanie prehrávania hudby a ďalších funkcií. Hudba sa tak dá ľahko prehrať hlasovým príkazom.

Okrem CD a rádia podporuje širokú škálu hudobných streamovacích služieb. Ďalej je tiež kompatibilný so Spotify Connect, Deezer a internetovým rádiom. Je tiež kompatibilný s AirPlay 2, Bluetooth Wi-Fi, sieťovým prehrávaním, prehrávaním USB pamäte a analógovým / optickým vstupom, aby ste si mohli vychutnať rôzne zdroje zvuku s jednou jednotkou. Prepracované bolo aj používateľské rozhranie aplikácie pre smartfóny so systémom iOS / Android, „Technics Audio Center App“, ktorá umožňuje jednoduchšie použitie.

Na hlavnej jednotke je možné nastaviť až 9 predvolieb, ako sú obľúbené internetové rozhlasové stanice, zoznam skladieb Spotify a skladby USB. Vďaka tomu je možné počúvať obľúbenú hudbu aj bez spustenia aplikácie.

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať