Image
31.8.2017 0 Comments

Technics predstavuje nový etalón kvality medzi gramofónmi s priamym náhonom

Špičkový model SP-10R je vybavený najnovším motorom s priamym pohonom a mimoriadne ťažkým tanierom pre dokonalú kvalitu

Spoločnosť Technics dnes predstavila nový gramofón SP-10R, dosiaľ najlepší model značky vôbec. Špičkový gramofón s priamym náhonom by mal začať predávať v lete roku 2018, prototyp je možné vidieť na veľtrhu IFA.

To najlepšie, čo značka Technics kedy ponúkla
Po niekoľkých oceňovaných a úspešných predchádzajúcich modeloch (napr. SL-1200GAE / G z roku 2016 alebo SL-1200GR z tohtoročnej jari) sa spoločnosť Technics pustila do vôbec najlepšieho gramofónu vo svojej histórii. Nesie označenie SP-10R a ponúka bezkonkurenčnú kombináciu najmodernejších digitálnych a analógových technológií. Vďaka nej vyniká vynikajúcim odstupom signálu od šumu (S/N) *, rotačnou stabilitou aj takmer nulovým kolísaním chodu.

Medzi najväčšie prednosti modelu SP-10R nepochybne patrí nový bezjadrový motor s priamym náhonom a doteraz najťažšií tanier, aký Technics kedy vyrobil, ktorý je zárukou vynikajúcej kvality zvuku. Vďaka mimoriadne citlivej prenoske a konštrukcii odolnej voči vibráciám sa záujemcovia môžu tešiť na dokonale presnú reprodukciu, nech už počúvajú čokoľvek.

Etalón kvality medzi gramofónmi sľubuje vynikajúce výsledky
Technics SP-10R je vybavený celkom novým bezjadrovým motorom s priamym náhonom. V ňom sa okrem dvojstranného rotora, známeho už z predchádzajúceho modelu SL-1200G, nachádzajú aj statorové cievky po oboch stranách rotora.  Výsledkom je mohutnejšie a precíznejšie zvukové podanie.

Okrem toho výrobcovia nový gramofón vybavili doteraz najťažším tanierom v histórii - váži celých 7 kilogramov, teda viac ako dvojnásobok v porovnaní s typom SL-1200G. Vďaka tomu možno predchádzať aj miniatúrnym vibráciám spôsobeným otáčaním taniera, čo opäť prispieva k vyššej kvalite zvuku. Rovnaký efekt má aj mimoriadne citlivá prenoska a odolná stabilná konštrukcia. Výsledný zvuk nepochybne presvedčí aj veľmi náročných audiofilov. 

Medzi ďalšie prednosti patrí nový zdroj prúdu s mimoriadne nízkym šumom a takmer nulovou hlučnosťou v porovnaní s bežnými transformátorovými zdrojmi. Zdrojová jednotka sa nachádza mimo hlavného tela gramofónu, čo ešte výraznejšie prispieva k tichému chodu a presnejšiemu zvuku.

Uvedenie na trh
Spoločnosť Technics pracuje s plným nasadením na tom, aby sa model SP-10R objavil na trhu už nasledujúce leto. Nový gramofón bude plne kompatibilný so systémami SP10MK2** (z roku 1975) a SP-10MK3 (1981) - títo dvaja predchodcovia súčasných modelov Technics majú medzi audiofilmi na celom svete stále veľa priaznivcov. Okrem toho plánuje Technics uviesť postupne na trh ďalšie systémové komponenty modelu SP-10R, napr. novú prenosku pod.

Dostupnosť
Gramofón bude dostupný u vybraných predajcov od leta 2018.

* Odstup signálu od šumu 92 dB, kolísanie 0,015% (údaje k 30. augustu 2017 podľa informácií spoločnosti Technics). 

** Model SP-10MK2 prišiel na trh v roku 1975 ako nástupca gramofónu SP-10 z roku 1970. Ako prvý na svete bol vybavený priamym náhonom, okrem toho vo výbave nechýbal vyspelý oscilátor. Vďaka tomu dosiahol vysokej presnosti pri rotácii, prevádzkovej rýchlosti rotácie navyše dosiahol za púhych 0,25 s. Vďaka tomu ho mali v obľube nielen audiofilovia po celom svete, ale tiež profesionálne rozhlasové štúdiá - profesionáli gramofón pri práci využívali v cca 30 krajinách sveta. V roku 1981 potom prišiel ďalší model SP-10MK3, vybavený 10 kg tanierom a systémom jemného doladenia rotačnej rýchlosti.

Autor: Panasonic

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Nárast ceny Bitcoinu so sebou priniesol nárast počtu falošných kryptomenových aplikácií

24.05.2019 13:45

Výskumníci bezpečnostnej spoločnosti ESET analyzovali viacero falošných kryptomenových aplikácií, ktoré sa nachádzali v oficiálnom obchode Google Play. V tomto digitálnom obchode sa objavili v čase ob ...

Tlačové správy

R. Raši: Ľudí treba digitálne vzdelávať, pretože digitálna transformácia zmení trh práce

24.05.2019 13:34

V prípade, ak nebudeme ľudí digitálne vzdelávať, jedného dňa sa zobudíme a budeme mať na Slovensku armádu nezamestnaných. Digitálna revolúcia, ktorá zásadným spôsobom od základu overí stabilitu pilier ...

Tlačové správy

Google Street View sa vracia na slovenské cesty

24.05.2019 13:29

Počas tohto leta budú na Slovensku opäť jazdiť autá Google Street View, aby aktualizovali snímky v Mapách Google. Tento rok však nepôjde len o slovenské cesty. Autá Street View budú sprevádzané špeciá ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button