Image
26.4.2019 0 Comments

Tatra banka opäť otvára startupový program Elevator Lab Challenge

Včera Tatra banka spustila registráciu do akceleračného programu Elevator Lab Challenge, ktorého cieľom je nadviazať intenzívnu spoluprácu so startupmi a fintechmi. Víťazné nápady získajú možnosť testovania svojho riešenia priamo v Tatra banke, prípadne v niektorej z bánk skupiny RBI.

Ide o akceleračný program podporujúci startupy a fintechy z dielne Raiffeisen Bank International (RBI), ktorý bol prvýkrát spustený v lete 2017. Aktuálne je najväčším fintechovým akcelerátorom v strednej a vo východnej Európe s prístupom k 14 rôznym trhom, na ktorých RBI pôsobí.  V priebehu dvoch ročníkov sa do akceleračného program prihlásilo viac ako 1000 fintechov z 54 krajín a vykonalo 22 pilotov v krajinách, kde RBI pôsobí.

Elevator Lab Challenge na Slovensku

Online formulárhttps://elevator-lab.com/challenges/slovakia/

Termín na prihlasovanie projektov: 25. 4. – 10. 6. 2018

Porota: predstavitelia spoločností Tatra banka, Raiffeisen Bank Maďarsko, Raiffeisen Bank Česká Republika, VISA, CISCO, RBI, HubHub

 Hlavný cieľ Elevator Lab Challenge:

Identifikovať startupové riešenia, ktoré využívajú inovatívne technológie a zároveň majú najväčší potenciál na reálne využitie, a to v týchto oblastiach:

  • Platby a transakcie
  • Rozšírená analytika 
  • RegTech & bezpečnosť
  • Poradenské služby
  • Pobočka budúcnosti 
  • Open Banking

Výhercovia získajú:

  • Kategória najinovatívnejší nápad: finančná odmena 5 000 €
  • Kategória nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny RBI: divoká karta do semifinále medzinárodnej súťaže RBI Elevator Lab, pričom medzinárodná porota vyberie víťazov, ktorých riešenia sa budú testovať v niektorej zo 14 krajín, kde RBI pôsobí.

Prihlásenie do Elevator Lab Challenge znamená otvorené dvere a možnosti škálovania startup produktu na medzinárodnej úrovni.

Minuloroční víťazi:

Najinovatívnejší nápad

GoodAI/Datatree (www.goodai.com, www.datatree.com) | Slovensko a Česká republika

Víťazný projekt: Väčšina ľudí má len obmedzený prehľad o svojom výdavkovom správaní či celkovej finančnej situácii, čo môže viesť k neoptimálnym výsledkom, ktoré spôsobujú nadmernú zadlženosť alebo neschopnosť vytvoriť si dostatočnú finančnú rezervu. Spoločné riešenie GoodAI/Datatree predstavuje jedinečnú automatizovanú platformou finančného poradenstva, ktorá vychádza z detailného pochopenia finančnej situácie klientov, analýzy ich správania sa a instantného zasielania správ edukatívneho charakteru. Tie klientov usmerňujú z ich status quo na požadované výsledky, akými sú neprekročenie stanovených mesačných nákladov alebo vytvorenie úspor pre budúce výdavky.

Nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny RBI

PayKey (www.paykey.com) | Izrael

Víťazný projekt: Riešenie spoločnosti PayKey prináša nový používateľský zážitok transformáciou klávesnice smartfónu na nový komunikačný kanál. Táto unikátna klávesnica sa jednoducho integruje s aplikáciou mobilného bankovníctva, vďaka čomu umožňuje používateľom iniciovať celý rad finančných služieb, vrátane platieb P2P, kontroly zostatku na účte, bezkartových výberov hotovosti a mnoho ďalších, zvnútra akejkoľvek mobilnej aplikácie bez nutnosti otvárať špeciálnu aplikáciu. PayKey je „white label“ riešenie, ktoré sa ľahko integruje na úrovni API a zachováva autentifikáciu banky bez ohrozenia úrovne bezpečnosti.

Autor: Tatra Banka

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Spoločnosť Nikon uvádza firmvér verzie 2.0 pre fotoaparáty Nikon Z 7 a Nikon Z 6

17.05.2019 15:51

Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie firmvéru verzie 2.0, ktorý ďalej zvyšuje výkonnosť jej plnoformátových fotoaparátov mirrorless Nikon Z 7 a Nikon Z 6. Nasledujúce hlavné funkcie zahrnuté v akt ...

Tlačové správy

7 tipov na superpotraviny

17.05.2019 13:48

Superpotraviny sú aktuálne modernou témou. Aká je pravda o superpotravinách a sú to predovšetkým exotické plodiny alebo ich nájdeme aj u nás doma? Prečítajte si našich 7 tipov na známe i menej známe s ...

Tlačové správy

Košickí študenti sa budú učiť anatómiu vo virtuálnej realite

17.05.2019 13:34

To, čo sa dosiaľ učili len z obrázkov v učebniciach a textov kníh, to teraz pochopia oveľa rýchlejšie vo virtuálnej realite. Žiaci Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach sa budú ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button