Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Táto kamera vám umožní sledovať vtáčiky z pohodlia vášho domu

0

Tí, ktorí fotografujú divú zver, vám povedia, že najdôležitejšia vec nie je super fotoaparát ani maskovacie vybavenie, ale trpezlivosť. Musíte vyčkať, kým zviera podíde k vám a bude sa tam zdržiavať, aby ste zhotovili záber v perfektnom okamihu. Samozrejme, budete potrebovať aj dobrý fotoaparát, ktorý dokáže snímať obrázky rýchlo, vo vysokom rozlíšení a z bezpečnej vzdialenosti. A napokon má veľký význam aj maskovanie, aby ste zver nevystrašili.

No všetky tieto tri veci sú nahraditeľné technológiou. Rovnako ako domáca bezpečnostná kamera trpezlivo čaká počas dňa, aby ožila, keď niekto zazvoní pri dverách alebo sa pokúsi preniknúť dnu, kamera Buddy Bird vás upozorní, keď sa jej podarí pomocou umelej inteligencie a semien prilákať vtáky a fotografovať ich. Bird Buddy je vlastne vtáčie kŕmidlo založené na umelej inteligencii, ktoré zachytáva videá vtákov, ktoré sa dostanú do vašej záhrady alebo na verandu, a streamuje ich priamo do vášho telefónu po okamžitom oznámení, keď sa objavia.

Kamera snímajúca zobkajúce vtáky je umiestnená priamo v kŕmidle. Umelá inteligencia Bird Buddy ich dokonca identifikuje namiesto vás a uchováva záznamy o všetkých vtákoch, ktoré vás navštívia. Získate tak dosť ostrú a detailnú fotografiu vášho opereného priateľa, ktorú môže zdieľať ostatným. Bird Buddy má modulárny dizajn, takže môžete odpojiť nadstavec s fotoaparátom a vziať ho do interiéru na nabíjanie. Dokonca môžete pripojiť solárny panel, takže fotoaparát už nebude treba dobíjať.

Zariadenie sa dodáva so štandardným držiakom na stĺp do záhrady, ale za 15 dolárov môžete získať aj držiak na stenu alebo plot. Bird Buddy je úplne bezdrôtový, takže ho môžete ľahko umiestniť kdekoľvek v záhrade alebo prenášať na rôzne miesta. Jeho umelá inteligencia sa stále zlepšuje, pretože si zo snímok zhotovených kamerou vytvára databázu, ktorá mu pomáha lepšie identifikovať vtáky. Na portáli Kickstarter sa zariadenie ponúka za 139 eur, dodávky sa majú začať v septembri 2021.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať