Takto možno budeme cestovať lietadlami po koronavíruse

Bezpečnosť
1

Talianska spoločnosť Aviointeriors verí, že po zrušení obmedzení spôsobených koronavírusom by mohla začať už v priebehu šiestich mesiacov dodávať nové sedadlá do lietadiel, určené na to, aby sa cestujúci opäť cítili bezpečne počas letu. Hlavný návrh spoločnosti má názov Janus. Ide o nový dizajn, v ktorom je stredné z radu troch sedadiel obrátené naopak, „aby sa zabezpečila maximálna izolácia medzi cestujúcimi sediacimi vedľa seba“.

Ako hovorí Paolo Drago, generálny riaditeľ spoločnosti, Janus ponúkne cestujúcim lepšie súkromie aj po tom, čo ustúpia obavy z koronavírusu. Rad sedadiel Janus by nezaberal viac miesta ako tradičné usporiadanie smerujúce dopredu, pričom by nezasahoval ani do pravidiel regulujúcich únik. Ak bude dostatočný záujem zo strany zákazníkov, sedadlá Janus by sa mohli začať dodávať do šiestich mesiacov.

Druhý návrh sa volá Glassafe a jeho podstatou je „bublina“ z priehľadného materiálu, ktorá obklopuje hlavu a plecia cestujúceho. Tá by sa mohla montovať do existujúcich kabín. Ako hovorí Drago, takáto modifikácia je „rýchlejšie, lacnejšie a menej invazívne“ riešenie. Dodávky Glassafe by sa mohli začať o necelé dva mesiace, ak ho schvália regulačné úrady. Aviointeriors podal patentové prihlášky na obidva návrhy, ktoré sú vhodné pre lietadlá s úzkym aj širokým trupom.

Zdroj: flightglobal.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
lietadlo doprava virus korona covid

1 komentár

Uz len vypnut ventilaciu reakcia na: Takto možno budeme cestovať lietadlami po koronavíruse

23.4.2020 01:04
Alebo otvorit okna a mame riesenie
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať