Takto by mohla vyzerať lunárna verzia Cybertrucku od Tesly

1

Cybertruck je auto, ktoré vyzerá úplne inak ako ostatné. Teraz však  dizajnér a používateľ Instagramu s prezývkou Charlie Automotiv ukázal, aká by mohla vyzerať kozmická verzia Cybertrucku, ktorá by sa dala využiť na Mesiaci alebo na Marse. Lunárny Cybertruck alebo mesačný rover Tesly je koncepčné vozidlo, ktoré má niektoré črty prispôsobené podmienkam vo vesmíre.

Napríklad štandardné gumené kolesá na Cybertrucku by bolo treba nahradiť vo vesmíre kovom, pretože guma by sa príliš ochladila a stala by sa krehkou. Motor s vnútorným spaľovaním by bol takisto nepoužiteľný v prostredí, kde nie je k dispozícii kyslík. Preto vozidlo s elektrickým pohonom dáva väčší zmysel.

Vesmírny Cybertruck by pravdepodobne musel byť oveľa väčší, aby mohol obsahovať vzduchovú komoru, a súčasné dvere nemusia byť praktické na nastupovanie a vystupovanie v skafandri. Niet pochýb, že Musk chce priviezť ľudí na Mars. A keď sa tam dostanú, budú musieť jazdiť, aby ním prešli a preskúmali ho.  

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla auto doprava buducnost

1 komentár

adkoo reakcia na: Takto by mohla vyzerať lunárna verzia Cybertrucku od Tesly

10.6.2020 15:06
zase super fundovany clanok. Vy ste uz fakt len taky kvazi technicky odvar noveho casu. Sirite hoaxy v nazve - takto by mohla vyzerat lunarna verzia - ide iba o redner jedneho amatera, publikoval to len ako predstavu a viziu. Nema to so SpaceX nic spolocne, okrem toho ked sa nad tym trosku zamyslite, tak by ste logickym uvazovanim prisli na to, ze je to neralne z technickeho hladiska. Len zbytocne zavadzate citatelov. Nemate odbornych editorov, aby nasli a prelozili odborne clanky zo sveta? Radsej zruste cely web, a nehrajte sa na profikov.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať