Takto bude vyzerať nový Edge od Microsoftu. Podobnosť na Chrome nie je náhodná

0

Microsoft pracuje na novej verzii prehliadača Edge, založenej na open source jadre Chromium. Práce prebiehajú už niekoľko mesiacov a spoločnosť udržiava pre svoj prehliadač dva kanály: kanál Dev, ktorý sa aktualizuje týždenne, a kanál Canary s dennými aktualizáciami.

Redaktorom webu Neowin sa podarilo získať niekoľko screenshotov aktuálnej testovacej verzie. Mnoho dizajnových prvkov a ikon zostalo zachovaných z predchádzajúcej verzie, ale určite je tu veľa zmien, ktoré používateľom pripomenú prehliadač Chrome. Oproti súčasnému prehliadaču Edge budú odstránené možnosti zobrazenia všetkých náhľadov stránok a ich odloženia na neskôr.

Vpravo od adresného riadka budete môcť nájsť rozšírenia a váš profilový obrázok podobne ako v Chrome. Do prehliadača je podľa očakávania integrovaný vyhľadávač Bing. Na domovskej stránke sa premietajú najnovšie obrázky z neho a v spodnej časti je personalizovaný výpis novinových článkov z Microsoft News podobne ako v starom Edge. Rozloženie informačného kanála sa dá prispôsobiť na základe vašich preferencií, na výber je viacero možností.

Hoci prehliadač je založený na Chromiu, Microsoft preň chce udržiavať vlastný obchod s doplnkami. Už v súčasnosti obsahuje množstvo rozšírení, ktoré boli rekompilované z náprotivku Chrome Web Store. Ich počet bude postupne narastať. Obchod bude dostupný priamo z prehliadača, aktuálne sú doplnky inštalované cez Microsoft Store.

Podporované budú aj doplnky pre Chrome a používatelia budú môcť jednoducho prejsť do obchodu Chrome a nainštalovať si ich. Prepnutie však budú musieť povoliť v nových nastaveniach. Zmeny sa dotkli aj nastavenia, ktoré je prepracované v súlade s vizuálnym štýlom Microsoftu.

Zdroj: neowin.net.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Edge Google internet web dizajn pocitac notebook Chrome Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať