Image
8.3.2019 0 Comments

Takto bude vyzerať nový Edge od Microsoftu. Podobnosť na Chrome nie je náhodná

Microsoft pracuje na novej verzii prehliadača Edge, založenej na open source jadre Chromium. Práce prebiehajú už niekoľko mesiacov a spoločnosť udržiava pre svoj prehliadač dva kanály: kanál Dev, ktorý sa aktualizuje týždenne, a kanál Canary s dennými aktualizáciami.

Redaktorom webu Neowin sa podarilo získať niekoľko screenshotov aktuálnej testovacej verzie. Mnoho dizajnových prvkov a ikon zostalo zachovaných z predchádzajúcej verzie, ale určite je tu veľa zmien, ktoré používateľom pripomenú prehliadač Chrome. Oproti súčasnému prehliadaču Edge budú odstránené možnosti zobrazenia všetkých náhľadov stránok a ich odloženia na neskôr.

Vpravo od adresného riadka budete môcť nájsť rozšírenia a váš profilový obrázok podobne ako v Chrome. Do prehliadača je podľa očakávania integrovaný vyhľadávač Bing. Na domovskej stránke sa premietajú najnovšie obrázky z neho a v spodnej časti je personalizovaný výpis novinových článkov z Microsoft News podobne ako v starom Edge. Rozloženie informačného kanála sa dá prispôsobiť na základe vašich preferencií, na výber je viacero možností.

Hoci prehliadač je založený na Chromiu, Microsoft preň chce udržiavať vlastný obchod s doplnkami. Už v súčasnosti obsahuje množstvo rozšírení, ktoré boli rekompilované z náprotivku Chrome Web Store. Ich počet bude postupne narastať. Obchod bude dostupný priamo z prehliadača, aktuálne sú doplnky inštalované cez Microsoft Store.

Podporované budú aj doplnky pre Chrome a používatelia budú môcť jednoducho prejsť do obchodu Chrome a nainštalovať si ich. Prepnutie však budú musieť povoliť v nových nastaveniach. Zmeny sa dotkli aj nastavenia, ktoré je prepracované v súlade s vizuálnym štýlom Microsoftu.

Zdroj: neowin.net.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Translatotron môže prekladať reč do iného jazyka a zachovať pritom hlas hovoriaceho

17.05.2019 00:20

Hovoriť iným jazykom môže byť jednoduchšie. Google predviedol Translatotron, prvý prekladový model, ktorý dokáže priamo konvertovať reč z jedného jazyka do druhého, pričom zachováva hlas a kadenciu ho ...

Internet

Dajte si pozor na Nasty List! Môžete prísť o kontrolu nad svojím instagramovým účtom

13.05.2019 00:00

Počas prvej polovice apríla začali používatelia obľúbenej služby Instagram dostávať nezvyčajné správy od svojich domnelých sledujúcich, ktorí s údivom upozorňovali na to, že sa ich účty ocitli na neja ...

Internet 4

Nový vzhľad Windows 10 sa vráti k zaobleným rohom

10.05.2019 00:10

Zdá sa, že Microsoft plánuje jemnú zmenu dizajnu budúcich verzií systému Windows 10. Snímky obrazovky, ktoré poskytol na Twitteri Zac Bowden, senior redaktor Windows Central, ukazujú, že zaoblené rohy ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button