Image
8.3.2019 0 Comments

Takto bude vyzerať nový Edge od Microsoftu. Podobnosť na Chrome nie je náhodná

Microsoft pracuje na novej verzii prehliadača Edge, založenej na open source jadre Chromium. Práce prebiehajú už niekoľko mesiacov a spoločnosť udržiava pre svoj prehliadač dva kanály: kanál Dev, ktorý sa aktualizuje týždenne, a kanál Canary s dennými aktualizáciami.

Redaktorom webu Neowin sa podarilo získať niekoľko screenshotov aktuálnej testovacej verzie. Mnoho dizajnových prvkov a ikon zostalo zachovaných z predchádzajúcej verzie, ale určite je tu veľa zmien, ktoré používateľom pripomenú prehliadač Chrome. Oproti súčasnému prehliadaču Edge budú odstránené možnosti zobrazenia všetkých náhľadov stránok a ich odloženia na neskôr.

Vpravo od adresného riadka budete môcť nájsť rozšírenia a váš profilový obrázok podobne ako v Chrome. Do prehliadača je podľa očakávania integrovaný vyhľadávač Bing. Na domovskej stránke sa premietajú najnovšie obrázky z neho a v spodnej časti je personalizovaný výpis novinových článkov z Microsoft News podobne ako v starom Edge. Rozloženie informačného kanála sa dá prispôsobiť na základe vašich preferencií, na výber je viacero možností.

Hoci prehliadač je založený na Chromiu, Microsoft preň chce udržiavať vlastný obchod s doplnkami. Už v súčasnosti obsahuje množstvo rozšírení, ktoré boli rekompilované z náprotivku Chrome Web Store. Ich počet bude postupne narastať. Obchod bude dostupný priamo z prehliadača, aktuálne sú doplnky inštalované cez Microsoft Store.

Podporované budú aj doplnky pre Chrome a používatelia budú môcť jednoducho prejsť do obchodu Chrome a nainštalovať si ich. Prepnutie však budú musieť povoliť v nových nastaveniach. Zmeny sa dotkli aj nastavenia, ktoré je prepracované v súlade s vizuálnym štýlom Microsoftu.

Zdroj: neowin.net.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 2

Deklarácie digitálnej nezávislosti: Pripravuje sa štrajk proti Facebooku, Instagramu a spol.

03.07.2019 00:15

Ľudia by mali tento týždeň, konkrétne 4. a 5. júla, na 48 hodín prestať používať sociálne siete. Vyzýva ich na to Dr. Larry Sanger, spoluzakladateľ online encyklopédie Wikipedia. Dôvody vysvetľuje na ...

Internet

Affinity Publisher: Podstatne lacnejšia konkurencia pre Adobe InDesign

25.06.2019 00:15

Britská firma Serif uvoľnila finálnu verziu publikačného nástroja Affinity Publisher pre Windows a Mac, ktorý konkuruje programom ako Adobe InDesign.  Ide o softvér na tvorbu digitálnych aj tlačených ...

Internet 10

Tri dôvody, prečo nová kryptomena Facebooku zrejme neuspeje

21.06.2019 00:15

Facebook urobil nedávno veľké ohlásenie – oznámil dlho očakávanú kryptomenu libru a súbor technológií na vytvorenie trhu pre ňu. Hoci ide o ambiciózny projekt, ktorý má niekoľko jedinečných aspektov, ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá