Tablety s Windows 8 môžu mať výhodu pred Androidom

0

windows8_CEO_ARM_12.jpg Myslí si to Warren East, výkonný riaditeľ spoločnosti ARM. Ten sa v nedávnom rozhovore zameral aj na otázku týkajúcu sa operačného systému Windows 8. Pôjde totiž o prvý operačný systém od Microsoftu, ktorý bude určený aj pre procesory ARM.

East sa vyjadril k otázke, prečo si podľa neho zákazníci kúpia práve tablet s Windows 8. V prvom rade je to znalosť značky Microsoft a skúsenosť s prostredím Windows. Hlavne pre nových zákazníkov, ktorí nemajú skúsenosti s prostredím Androidu, to môže byť dosť podstatná vlastnosť. Samozrejme, záleží aj na Microsofte, koľko dokáže z tejto potenciálnej výhody získať.
V súvislosti s androidovými tabletmi sa spomenul aj problém slabších predajov väčšiny zariadení - hlavne pri pohľade na celkovú ponuku trhu. East verí, že androidové tablety čaká podobný osud ako inteligentné telefóny s týmto operačným systémom. Ich uvedenie sprevádzali veľké očakávania, reálny predajný úspech sa však dostavil až po dvoch rokoch. East si teda myslí, že androidové tablety ešte potrebujú trochu času.

Riaditeľ spoločnosti ARM sa nevyhol ani otázke týkajúcej sa Intelu. Intel so svojimi novými procesormi Medfield plánuje zaútočiť na trh s mobilnými zariadeniami a bude pre ARM predstavovať novú konkurenciu. Podľa Easta však Intel čelí veľkej výzve, pretože každý deň je aktivovaných 700 000 androidových telefónov s procesormi ARM.

Zdroj: news.cnet.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať