Image
10.10.2017 1 Comments

TP Vision, výrobca televízorov Philips predstavil novinky s obrazovým procesorom P5 pre vianočný trh

Po globálnej premiére na veľtrhu IFA predstavila spoločnosť TP Vision, výrobca televízorov Philips, svoje nové technológie a produkty aj na tlačovej konferencii v Prahe.

Z prezentovaných technológií bol najzaujímavejší obrazový procesor P5, ktorý má integrované všetky potrebné funkcie na spracovanie obrazu. Okrem toho, že nový procesor je o 25% výkonnejší, má v porovnaní so súčasným procesorom s komplikovaným názvom Perfect Pixel Ultra HD Engine aj viac funkcií. Vysoký výkon je potrebný na spracovanie veľkého množstva dát obsiahnutých v 4K obraze. P5 analyzuje, rekonštruuje a individuálne rieši každú z piatich premenných, ktoré definujú kvalitu obrazu: vylepšenia zdroja signálu, ostrosť, farbu, kontrast a pohyb.


Nový obrazový procesor P5 predstavil   Martin Benko, produktový špecialista TP-Vision pre strednú a východnú Európu


Prehľad funkcií, ktoré vykonáva nový obrazový procesor P5. Sú rozdelené do piatich oblastí

Architektúra nového procesora je podriadená tomu, aby sa na ďalšie spracovanie, predovšetkým upscaling dostal už vylepený obraz bez šumu. Systém Smart Bit Enhancement vylepšuje výslednú kvalitu spracovávaného videá rozšírením z osembitového na takmer 14-bitové. Výsledkom je hladké odstupňovanie farebných tónov bez straty detailov v ostatných častiach obrazu. Technológia Philips Perfect Natural Motion zabezpečuje, že aj veľmi rýchlo sa pohybujúce zábery Ultra HD sú reprodukované ostro a plynule. oblasti vylepšenia ostrosti procesor P5 disponuje technológiami Detail Meter a Detail Enhancer vrátane vylepšeného Sharpness Meteru. Detail Enhancer upscaluje akýkoľvek obsah na ostrejší Ultra HD obraz, ktorý je viditeľne uhladený s jasnejšími kontúrami a väčšími a hlbšími detaily, ktoré zaisťujú výsledný efekt obrazu. Vylepšený Gamut Mapping System umožňuje lepšie spracovanie farieb a Hybrid Log Gamma (HLG) rieši čo najlepší kontrast.

Neustále sa vylepšuje aj podsvietenie okolia televízora Ambilight, ktoré je pre túto značku typické. Stena za televízorom je osvetlená farbou, ktorá aktuálne na obrazovky pri príslušnom okraji. V televízore OLED série 9 s uhlopriečkou 65 " vďaka ultratenkým rámikom, obraz takmer plynule prechádza do žiary Ambilight.

Philips sa svojsky postavil aj k dileme OLED, verzus Quantum Dot. Vo svojom portfóliu má televízory s obidvoma technológiami, takže zákazník si môže vybrať. Označenie modelových rád je prehľadné. V rade 7000 sú LED televízory, v rade 8000 Quantum dot a v rade 9000 OLED prístroje.

OLED

Vlajková loď, 65 "OLED radu 9 vyniká precíznym remeselným spracovaním a inovatívnym začlenením vynikajúceho vysokokvalitného 60W zvukového systému 6.1, integrovanom v stojane. Systém je vybavený šiestimi zvukovými meničmi zabudovanými v hliníkovej lište pod obrazovkou OLED, pokrytými tkaninou od špičkového výrobcu dizajnových textílií spoločnosti Kvadrat. Toto riešenie zaručuje čisté podanie stredných a vysokých tónov, zaisťuje prenos mimoriadnych detailov, a reproduktor Triple Ring s integrovaným basovým portálom umiestnený na zadnej stene televízora sa stará o špičkové podanie najhlbších tónov. Oddeliteľnú zvukovú základňu možno položiť buď na dosku stola alebo pripevniť na stenu. OLED série 9 je vybavený operačným systémom Android 6, čím poskytuje prístup ku všetkým aplikáciám a službám, orientovaným na použitie v chytrých televíznych prijímačoch prostredníctvom obchodu Google Play Store.

Quantum dot

Je označenie pre nanotechnológiu s kryštálmi menšími, než je jedna desiatitisícina hrúbky ľudského vlasu. Nanokryštály majú zaujímavé vlastnosti, pokiaľ ide o absorpciu aj vyžarovanie svetla. V závislosti od ich veľkosti vydáva každý kvantový bod inú farbu - červenú, zelenú alebo modrú - ak na ne dopadá biele svetlo. Dodatočné svetlo z kvantových bodov tak zvyšuje celkový výkon LED podsvietenie a súčasne zvyšuje saturáciu farieb i zorné uhly. Technológia Quantum Dot pomohla u televízorov Philips radu 8602 zvýšiť svetelný výkon až na 1100 nitov. Rovnako tak vzrástol farebný gamut na výnimočnú hodnotu 98% DCI P3, čo umožnilo modelu splniť požiadavky certifikátu Ultra HD Premium a tiež štandardu Philips HDR Perfect.

Prvý Quantum Dot televízor Philips, model 8602 predstavený na IFA využíva obrazovku od priekopníka tejto technológie – Samsungu, takže o tom, či sú lepšie zrovnateľné moduly od jedného, alebo druhého výrobcu rozhoduje výkon a možnosti obrazového procesora. V modelovej rade 8000 sú k dispozícii veľkosti obrazoviek 55 "a 65".

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

1 Comments

  1. Co to je za expert? reakcia na: TP Vision, výrobca televízorov Philips predstavil novinky s obrazovým procesorom P5 pre vianočný trh
    10.10.2017 10:10
    Je to dobry expert. Rozklada modre svetlo cez nanokrystal :)
    Reagovať

Vyhľadávanie

e-learnmedia_2018

Najnovšie videáPC forum button