TP-LINK uvádza na trh dvojpásmový gigabitový routerArcher C50preWi-Fi siete novej generácie

Tlačové správy
0

Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh dvojpásmový Wi-FirouterArcher C50. Novinka podporuje moderný štandard Wi-Fi 802.11ac, vďaka ktorému dokáže prenášať dáta kombinovanou rýchlosťou až 1,2 GBit/s, teda až trikrát rýchlejšie než dnes najbežnejšie siete. Okrem dostatočnej šírky pásma pre náročné činnosti ponúka aj zdieľanie miestnych tlačiarní a dátových úložísk, nechýba ani podpora internetového štandardu IPv6 a oddelený prístup do siete pre hosťov, vďaka ktorému je možné ho bezpečne sprístupniť dočasným používateľom.

Rýchlejšie pripojenie a väčší dosah

RouterArcher C50 podporuje novú generáciu štandardu Wi-Fi s označením 802.11ac, ktorý umožňuje prenos dát v dvoch pásmach - 2,4 GHz a 5 GHz - a dosahuje tak kombinovanú rýchlosť až 1,2 Gbit/s. Je však plne kompatibilný aj s koncovými zariadeniami, ktoré podporujú predchádzajúce štandardy 802.11 a/b/g/n. Je vybavený dvoma externými anténami, ktorých inovovaná technológia zaisťuje stabilné pokrytie s vynikajúcim dosahom. Okrem toho umožňuje Archer C50 vytvoriť dve samostatné siete, kde jednoduché úlohy ako posielanie e-mailov alebo prechádzanie internetu prebiehajú v pásme 2,4 GHz, zatiaľ čo menej vyťažené pásmo 5 GHz je zároveň využívané na činnosti náročné na prenosovú kapacitu, napr. hranie online hier alebo streamovanie videa v HD kvalite.

Zdieľanie USB tlačiarne alebo úložiska

Router TP-LINK Archer C50je vybavený tiež multifunkčným USB portom, ku ktorému je možné pripojiť napríklad zdieľanú miestnu tlačiareň alebo externý pevný disk. K súborom majú potom používatelia prístup nie len z internej siete, ale aj vzdialene cez FTP server. Sieťové úložisko NAS alebo sieťovú tlačiareň je možné pripojiť aj pomocou štandardných ethernetových portov RJ 45, ktoré sú k dispozícii celkom štyri.

Správa z PC a mobilných zariadení

Router TP-LINK Archer C50je možné jednoducho spravovať lokálne aj vzdialene pomocou webového rozhrania a tiež pomocou mobilnej aplikácie TP-LINK Tether určenej pre systémy iOS a Android.Tá umožňuje kompletné nastavenie od počiatočnej prevádzky cez prideľovanie privilégií a rodičovský dohlaď až po zdieľanie multimédií, to všetko v prehľadnom používateľskom rozhraní.

Router TP-LINK Archer C50 je už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti
TP-LINK, a to za odporúčanú koncovú cenu 56,30 EUR vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti:

  • Podpora novej generácie Wi-Fi 802.11ac, spätná kompatibilita so staršími zariadeniami
  • Súčasná prevádzka v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz s rýchlosťou 300 Mbit/s, respektíve 867 Mbit/s
  • USB port umožňuje zdieľanie tlačiarne a dátového úložiska lokálne alebo cez FTP
  • Dve externé antény poskytujú spoľahlivé pokrytie stabilným signálom
  • 4ks 100Mbit/s portov RJ 45 pre Ethernet, NAS či sieťovú tlačiareň
  • Bezpečný oddelený prístup k internetu pre hosťov
  • Jednoduchá inštalácia a správa z PC aj mobilných zariadení s iOS a Android

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať