TP-LINK predstavuje internú Wi-Fi kartu Archer T6E a USB adaptér Archer T1U

Tlačové správy
0

Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé a stredné firmy, predstavuje na slovenskom trhu dva nové Wi-Fi produkty určené pre počítače bez integrovaného bezdrôtového pripojenia alebo pre zrýchlenie zo staršieho štandardu.

Dvojpásmová interná karta Archer T6E s rozhraním PCI Express dosahuje rýchlosť až 1300 Mbit/s, zatiaľ čo USB adaptér T1U dokáže prenášať dáta rýchlosťou až
433 Mbit/s v pásme 5 GHz. Obe novinky pritom pracujú v súlade s moderným štandardom Wi-Fi 802.11ac, vďaka čomu sa hodia aj pre náročné použitie zahrňujúce napríklad streamovanie HD videa alebo hranie online hier.

Karta Archer T6E, založená na aktuálnom štandarde bezdrôtových sietí s označením 802.11ac, pracuje takmer trikrát rýchlejšie než dnes bežné Wi-Fi siete 802.11n. Zároveň je spätne kompatibilná s predchádzajúcimi štandardmi 802.11 a/b/g/n a dosahuje celkovú rýchlosť až 1300 Mbit/s (867 Mbit/s v pásme 5 GHz a 400 Mbit/s v pásme 2,4 GHz). Dátovú prevádzku je možné medzi obe pásma rozdeliť, takže jednoduché úlohy (ako posielanie e-mailov alebo prechádzanie internetu) prebiehajú v pásme 2,4 GHz, zatiaľ čo menej vyťažené pásmo 5 GHz je zároveň využívané pre činnosti náročné na prenosovú kapacitu - medzi ne patrí napríklad hranie online hier, zálohovanie dát alebo prenosy videa vo vysokom rozlíšení.


Karta je určená pre stolné počítače a inštaluje sa jednoducho zasunutím do voľného
PCI-E slotu. Výkon a stabilitu vysielača zvyšuje chladič vyrobený zo zliatiny hliníku, ktorý pomáha odvádzať vznikajúce teplo. Nižšia teplota zároveň predlžuje životnosť celého zariadenia. K nastaveniu slúžia nástroje s prehľadným používateľským rozhraním dodávané na priloženom CD.

USB adaptér TP-LINK Archer T1U podporuje tiež nový Wi-Fi štandard 802.11ac, avšak pracuje iba v pásme 5 GHz. Je teda spätne kompatibilný so štandardmi 802.11a/n. Externý adaptér, ktorý stačí pri inštalácii zapojiť do USB konektora, umožňuje všetkým počítačom pripojenie rýchlosťou až 433 Mbit/s. Vďaka miniatúrnemu prevedeniu novinka neprekáža ani na malých zariadeniach a nehrozí jej náhodné vytrhnutie či vylomenie pri prenášaní. U počítačov pripojených do metalickej siete LAN je možné adaptér Archer T1U prepnúť do režimu Soft AP, kde funguje ako prístupový bod pre ďalšie zariadenia a sprostredkováva im pripojenie k miestnej sieti a k internetu.

Archer_T1U_1.jpg

Kľúčové vlastnosti

  • Podpora štandardu 802.11ac so spätnou kompatibilitou
  • Rýchlosť prenosu až 1300 Mbit/s (T6E), respektíve 433 Mbit/s (T1U)
  • Externé nastaviteľné antény pre optimalizáciu spojenia (T6E)
  • Minimalistické prevedenie určené pre počítače všetkých typov (T1U)
  • Jednoduchá inštalácia a nastavenie s pomocou intuitívnych nástrojov na priloženom CD
  • Pokročilé zabezpečenie prenosov dát šifrovaním WPA/WPA2

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať