Image
22.12.2015 0 Comments

TOP technologické trendy podnikových IT v roku 2016

#1: Mobilita pre sprístupnenie predajných kanálov

Sťahovanie aplikácií je v dnešnej dobe bežnou požiadavkou zákazníkov. V roku 2016 sa vďaka tomu otvorí nový priestor riešeniam pre channel partnerov. Mobilita sa bude hýbať skôr smerom k aplikáciami riadenému sprístupneniu predajných kanálov. Cez tieto môžu partneri komunikovať a získavať prístup k informáciám prostredníctvom ľahko ovládateľných aplikácií. Distribútori môžu pomáhať tak, že ponúknu svoje skúsenosti, ako napríklad vývoj mobilných aplikácií k vylepšeniu zručnosti svojich partnerov. Vo vertikálnych trhoch je to ešte zásadnejšie pre rast v takých odvetviach, ktoré sú poháňané angažovanosťou zákazníkov. Tú možno dosiahnuť personalizovanými zážitkami vytvorenými spojením analytiky, mobilných aplikácií a internetu vecí (tzv. Internet of Things).

Navyše, technický svet sa spája. Existujúca úzka spolupráca medzi internetom vecí a mobilitou sa budúci rok ešte viac prehĺbi. Mobil sa stáva len jednou z množstva aplikácií v ekosystéme internetu vecí, akou sú napríklad sociálne médiá.

#2: Bezpečnosť: nový pohon, ktorý bude riadiť prechod na tretiu platformu

Tretia platforma, vytvorená vzostupom mobilných operácií, sociálnych médií, cloudu a analýzy dát, zasahuje a urýchľuje obchodný manažment a IT infraštruktúru po celom svete. Hoci toto urýchľovanie núka obrovský potenciál, núti kľúčové procesy, informácie a zdieľané dáta operovať nepredstaviteľnou rýchlosťou, čo ich vystavuje obrovskému bezpečnostnému riziku. V roku 2016 budeme svedkami pokroku v bezpečnostných riešeniach a riešeniach vytvárania siete, čo sa stane neoddeliteľnou súčasťou každého dátového centra. Z dôvodu prechodu na tretiu platformu a aby sprístupnili predajný kanál, budú musieť distribútori s pridanou hodnotou prijať rozšírenú bezpečnostnú stratégiu. Zabezpečia tak partnerom zručnosti v oblasti bezpečnosti, aby sa tieto stali jadrom všetkých ich riešení.

#3: Veľké dáta tretej platformy a analytická revolúcia

Jedným z trendov prenikajúcich do roku 2016 je to, že všetky technológie tretej platformy sú prepojené a jedným z kľúčových vlákien sú veľké dáta a analytika. Prepojené zariadenia v internete vecí vytvárajú viac dát, čo zasa núti analytiku dát, aby sa stala ešte inteligentnejšou. Teraz sa ešte len dostávame na povrch ľadovca, keďže toto obrovské množstvo dát sa musí interpretovať, aby sme mohli získať využiteľné postrehy. Hrozí, že dáta pre zákazníkov, ktorí investujú v tejto oblasti, sa rozptýlia v informačnej preťaženosti. Práve preto bude budúci rok predmetom pozornosti získavanie užitočných postrehov pre praktickejšie a ziskovejšie využitie dát. V roku 2016 sa bude venovať pozornosť nástrojom pre vizualizáciu dát, aby ich bolo možné prezentovať v stráviteľnej podobe na akomkoľvek zariadení. To otvorí mnoho dverí rastu odvetvia a prinesie väčšie odmeny pre tých partnerov, ktorí svojim zákazníkom pomáhajú vylepšiť svoj obchod prostredníctvom analýzy dát.

#4: Rozlúsknutie ďalšej vrstvy internetu vecí

V IT odvetví je to vzrušujúce obdobie, ale aké možnosti sa otvárajú internetu vecí? Je to niečo, čo je pre predajný kanál momentálne ťažšie uchopiť. Princíp, že „všetko, čo môže byť prepojené, bude prepojené", odkrýva nesmierne príležitosti pre tých, ktorí sú ochotní to prijať. Princíp, ktorý hovorí, že inteligentnejšie prístroje povedú k múdrejším rozhodnutiam, poskytuje kľúčovú príležitosť pre predajný kanál. Už sme napríklad zaznamenali istý pohyb pri bezpečnom ukladaní dát. Každý deň používame technológie, aby sme zozbierali informácie, skontrolovali fakty a získali prehľad pre využitie príležitostí k dosiahnutiu výnosu. Aby sa predajný kanál a okrajové obchody dostali na vyššiu úroveň, bude potrebné dôkladné skúmanie, analýzy a aktivity. Distribúcia môže pomôcť premostením medzi operačnými a informačnými technológiami. Tieto dva trhy vo všeobecnosti operovali oddelene mnoho rokov. Internet vecí má príležitosť spojiť ich - a to vo veľkom.

Trh pre analytický softvér sa otvorí názorom, ktoré sú presné a zmysluplné. Požiadavka chrániť súkromie a zabezpečiť informácie sa stane ešte zásadnejšou. To bude mať vplyv takisto na požiadavky pre bezpečnosť, lokačné dáta, bezpečné cloud ukladanie, sledovanie a riadenie majetku či mobilitu. Príležitosti pre ozajstný rast budú z dlhodobého hľadiska v softvéri a hardvéri internetu vecí zameranom na obchodovanie vo výrobnom, transportnom, úložnom a informačnom sektore. To bude ďalšou témou internetu vecí, ktorú bude treba v budúcnosti vyriešiť.

Martin Zlocha - Country Manager Slovakia, Avnet Technology Solutions


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Q4 Security je premium partnerom Panasonic Business

18.10.2019 19:09

Spoločnosť Q4 Security je už 25 rokov dodávateľom bezpečnostných riešení. Začiatkom tohto roku získala certifikát Premium Partnera spoločnosti Panasonic Business, dodávateľa špičkových bezpečnostných ...

Technológie 1

Čínsky prototyp vrtuľníka pripomína UFO zo starých sci-fi filmov

17.10.2019 00:05

Čínske médiá nazývajú nový „ozbrojený vrtuľník“ Super Great White Shark (super veľký biely žralok), pretože evokuje skôr obrazy zo sci-fi filmov z polovice 20. storočia než technológiu 21. storočia. ...

Technológie

Inteligentné vykurovanie v inteligentnom byte

17.10.2019 00:10

Špeciálny projekt Vykurovanie je vo väčšine domov či bytov energeticky najnáročnejší subsystém a jeho optimalizáciou sa v mnohých prípadoch dajú dosiahnuť značné úspory. Dodávatelia riešení pre intel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019