Image
24.6.2014 0 Comments

Systém na detekciu dronov bude chrániť vaše súkromie

dron.jpg Bojíte sa, že vás susedia budú špehovať pomocou dronov? Projekt na Kickstarteri vám ponúka riešenie. Má názov Personal Drone Detection System a dal si skromný cieľ vyzbierať na portáli 8500 dolárov na otestovanie a výrobu systému, ktorý zistí, či niekde v okruhu 15 metrov na vás nečíha dron, vybavený kamerou GoPro.

Niektoré bezpilotné lietadlá si už môžu kúpiť aj bežní spotrebitelia, preto sa vynárajú aj obavy z narušenia súkromia a nepatričného sliedenia. Oregonská spoločnosť Domestic Drone Countermeasure už vyše roka pracuje na technológii na detekciu dronov. 

Blesk_system na detekciu.jpg

Jej systém sa skladá z niekoľkých antén, ktoré si rozložíte na svojom pozemku. Tie potom detegujú rádiový signál, na ktorom komunikujú amatérske drony. Pravdepodobná poloha lietadla sa vypočíta trianguláciou, preto systém pozostáva z viacerých satelitov. Ak zaznamená prítomnosť bezpilotného lietadla, bude vás o tom informovať pomocou mobilnej aplikácie.


Systém nie je chránený patentmi a neexistuje ani žiadna záruka, že sa raz začne skutočne vyrábať a že bude rozlišovať medzi bezpilotnými lietadlami a napríklad rekreačným bežcom, ktorý prefrčí okolo s mobilom v ruke.

Projekt zatiaľ zaujal len málo prispievateľov, ale je fakt, že čoraz väčšia rozšírenosť amatérskych dronov otvára aj otázky ochrany súkromia.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Americké námorníctvo vybaví torpédoborce laserom schopným ničiť drony aj lietadlá

16.07.2019 00:05

Do námorných bojov by sa mohli čoskoro zapojiť laserové zbrane, čím boje na otvorenom mori dostanú novú dimenziu. Do roku 2021 budú americké torpédoborce vybavené lasermi schopnými identifikovať a sp ...

Bezpečnosť

Bezpečnostné kamery Wyze iba za 20 dolárov dokážu pomocou UI identifikovať ľudí

11.07.2019 07:58

Spoločnosť Wyze aktualizovala softvér svojich bezpečnostných kamier, a tak sú trochu inteligentnejšie. Dokážu identifikovať ľudí prostredníctvom umelej inteligencie. Táto funkcia je k dispozícii pre ...

Bezpečnosť

Satelity vás už nájdu kedykoľvek a kdekoľvek na planéte

04.07.2019 00:10

 V roku 2013 polícia v Grants Pass (Oregon, USA) dostala tip, že istý muž nezákonne pestuje marihuanu vo svojom dvore. Skontrolovala preto aplikáciu Google Earth a satelitný obraz spred 4 mesiacov sku ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá