Image
24.6.2014 0 Comments

Systém na detekciu dronov bude chrániť vaše súkromie

dron.jpg Bojíte sa, že vás susedia budú špehovať pomocou dronov? Projekt na Kickstarteri vám ponúka riešenie. Má názov Personal Drone Detection System a dal si skromný cieľ vyzbierať na portáli 8500 dolárov na otestovanie a výrobu systému, ktorý zistí, či niekde v okruhu 15 metrov na vás nečíha dron, vybavený kamerou GoPro.

Niektoré bezpilotné lietadlá si už môžu kúpiť aj bežní spotrebitelia, preto sa vynárajú aj obavy z narušenia súkromia a nepatričného sliedenia. Oregonská spoločnosť Domestic Drone Countermeasure už vyše roka pracuje na technológii na detekciu dronov. 

Blesk_system na detekciu.jpg

Jej systém sa skladá z niekoľkých antén, ktoré si rozložíte na svojom pozemku. Tie potom detegujú rádiový signál, na ktorom komunikujú amatérske drony. Pravdepodobná poloha lietadla sa vypočíta trianguláciou, preto systém pozostáva z viacerých satelitov. Ak zaznamená prítomnosť bezpilotného lietadla, bude vás o tom informovať pomocou mobilnej aplikácie.


Systém nie je chránený patentmi a neexistuje ani žiadna záruka, že sa raz začne skutočne vyrábať a že bude rozlišovať medzi bezpilotnými lietadlami a napríklad rekreačným bežcom, ktorý prefrčí okolo s mobilom v ruke.

Projekt zatiaľ zaujal len málo prispievateľov, ale je fakt, že čoraz väčšia rozšírenosť amatérskych dronov otvára aj otázky ochrany súkromia.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Klimatické zmeny urobia mestá neobývateľnými. Je čas utiahnuť sa do podzemia

13.11.2019 00:20

Podzemné mestá sú už dávno témou sci-fi, no teraz sa o nich uvažuje celkom vážne. Mestská rada vo fínskych Helsinkách schválila v roku 2010 Podzemný územný plán, ktorý bol dokončený v roku 2019 a pokr ...

Bezpečnosť 5

14-ročné dievča prišlo s riešením, ako odstrániť slepé miesta vo výhľade vodičov

07.11.2019 00:15

Pri množstve automobilových nehôd bývajú častým problémom slepé miesta spôsobené A stĺpikmi konštrukcie vozidla. Zmeniť by to mohlo riešenie, ktoré predložila iba 14-ročná Alaina Gasslerová z mesta We ...

Bezpečnosť

Vedci dokázali pomocou lasera „hacknúť“ smart reproduktory Amazon Echo a Google Home

06.11.2019 00:15

Výskumný pracovník v oblasti kybernetickej bezpečnosti Takeshi Sugawara objavil zvláštny trik. Namieril vysokovýkonný laser na mikrofón svojho iPadu (to všetko vnútri čiernej kovovej skrinky, aby nik ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá