Svetlami budúcnosti DIGITAL LIGHT začína Mercedes-Maybach

Tlačové správy
0

Revolučná technológia budúcnosti svetlometov DIGITAL LIGHT, ktorá mala premiéru na ženevskom autosalóne sa už začína v malej sérii zavádzať v prvých vozidlách najnovšieho vyhotovenia Triedy S značky Mercedes-Maybach. Technológia osvetlenia DIGITAL LIGHT s vysokým rozlíšením viac ako dva milióny pixlov (využíva čipy s viac ako miliónom mikrozrkadiel v každom svetlomete) sa spočiatku uplatní vo vozidlách Mercedes-Maybach pre vybraných flotilových zákazníkov už v prvom polroku 2018.

Vďaka rozlíšeniu viac ako jeden milión pixlov v rámci jedného svetlometu vytvára osvetlenie DIGITAL LIGHT nielen ideálne svetelné pomery v každej jazdnej situácii, dokáže aj rozšíriť vizuálnu podporu našich asistenčných jazdných systémov,“ vysvetľuje Ola Källenius, člen predstavenstva spoločnosti Daimler, zodpovedný za koncernový výskum a vývoj divízie Mercedes-Benz Cars.

Technológia svetlometov DIGITAL LIGHT umožňuje pokrokovú jazdnú asistenciu a komunikáciu s vodičom, vytvára ideálne svetelné pomery, oproti MULTIBEAM LED je ešte presnejšia, pričom minimalizuje riziko oslepenia ostatných účastníkov premávky a významne prispieva k zvýšeniu bezpečnosti.

Svetlomety DIGITAL LIGHT reagujú prostredníctvom počítačov na informácie kamier a snímačov vo vozidle či digitálnych navigačných máp. Okrem iného sú spôsobilé na vozovku premietať symboly vo vysokom rozlíšení, poskytovať vodičovi upozornenia v jeho zornom poli ale tiež umožňovať mu komunikovať s okolím.

Pri spustení malosériovej výroby budú k dispozícii výstražné symboli: pre klzkú vozovku, pre staveniská, pre riziko nabehnutia, pre udržiavanie sa v jazdnom pruhu, pre mŕtvy uhol a pre rýchlosť.

Zobrazit Galériu

Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Mercedes auto svetla buducnost

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať