Image
22.7.2014 0 Comments

Surface zatiaľ prežil, ďalšia stratégia Microsoftu je neistá

INT_surface.jpg Aj keď tablet Surface podľa všetkého prežije reorganizáciu vnútri Microsoftu, podľa expertov nie je jasné, aké plány do budúcnosti Microsoft s týmito zariadeniami má.

Microsoft minulý týždeň oficiálne oznámil, že prepustí 18 000 ľudí, čo predstavuje 14 % jeho pracovnej sily. Asi dve tretiny z tohto počtu prepustených sa regrutujú z radov bývalých zamestnancov Nokie, ktorí do Microsoftu prešli s akvizíciou hlavnej divízie tejto fínskej spoločnosti. Prepúšťať sa začne ihneď, okolo 5000 ľudí sa však o svojom odchode dozvie až v priebehu budúceho roka. 

Spolu s oznámením o prepúšťaní Microsoft tiež uviedol, že končí experiment s Androidom, ktorý poháňal smartfóny radu Nokia X. „Chceme z produktov Nokia X urobiť telefóny radu Lumia, ktoré pobežia na Windows," uviedol šéf Microsoftu Satya Nadella v otvorenom liste svojim zamestnancom. Microsoft však jasne uviedol, že tablet Surface aj naďalej prežije. Tímy zaoberajúce sa vývojom Surface a Xboxu reštrukturalizáciou prešli už minulý rok, takže sa ich zmeny príliš nedotknú," uviedol šéf divízie zariadení v Microsofte Stephen Elop. 

Aj naďalej budeme na trh dodávať svoje ikonické tablety tak, aby dopĺňali ponuku našich OEM partnerov," dodal Elop. Aj keď niektorí analytici na Wall Street si myslia, že by Microsoft mal so Surfaceom a Xboxom skoncovať a sústrediť sa na výnosnejší biznis so službami a softvérom, experti kontaktovaní Computerworldom neboli príliš prekvapení, že Surface v rámci reštrukturalizácie prežil. 

Nie som prekvapený, že si Microsoft Surface ponecháva," uviedol Patrick Moorhead zo spoločnosti Moor Insights & Strategy, aj keď stopercentne nezapadá do stratégie mobility a cloudu, podporuje túto stratégiu, pretože prepája hardvér, softvér a služby." A súhlasia aj ostatní. Nie, nemyslel som si, že by Surface len tak odkopli," povedal Wes Miller z firmy Directions on Microsoft. Surface je pre nich veľká stávka do budúcnosti a Surface Pro 3 je oveľa populárnejší než predchádzajúce modely." 

Microsoft začal predávať tretiu generáciu Surface s Windows 8.1 minulý mesiac. Cena zariadenia sa začína na 799 dolároch, respektíve 929 dolároch s (nevyhnutnou) klávesnicou.
Stále mi nie je jasné, akú úlohu budú tieto zariadenia hrať predovšetkým na rozvojových trhoch," povedala Carolina Milanesi z Kantar WorldPanel Comtech. Stále nie je jasné, akú úlohu bude Nokia hrať v tabletoch. Surface je prémiový produkt, preto je možné, že Microsoft predstaví aj ďalšie tablety pod brandom Nokie, ktoré budú lacnejšie." Analytici sa však zhodujú na jednom - Microsoft by mal svoju stratégiu bližšie vysvetliť. Buď sa im to nepodarilo riadne vysvetliť, alebo ešte neprišli na to, akou cestou sa vydajú," uzavrela Milanesi.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Biznis 3

Ako sa vedieť predať pri hľadaní novej práce? Tradičné CVčko už nestačí

11.10.2019 00:10

Vnímanie práce sa v posledných 10 rokoch výrazne zmenilo, čo sa odráža aj v životopisoch. V minulosti sa na prácu hľadelo ako na ‚jednoprúdovú diaľnicu‘ – človek vyštudoval nejaký odbor a následne v ň ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá