Image
20.12.2017 1 Comments

Surface Phone: Microsoft zrejme chystá návrat s konceptom skladacieho telefónu

Vyzerá to tak, že Microsoft sa pripravuje na veľkolepý návrat do odvetvia smartfónov. Už previedol niekoľko hybridných prístrojov a zariadení typu „všetko v jednom“, ale tie zatiaľ nespĺňajú jeho očakávania. V priebehu niekoľkých posledných rokov podiel Microsoftu a Windows Mobile na trhu klesol tak, že platforma je prakticky mŕtva. Napriek veľkému úspechu radu Surface fanúšikovia spoločnosti špekulujú o tom, či sa technologický gigant vôbec vráti na trh smartfónov zariadením Surface Phone, ktoré by bolo naozaj prevratné.

Zvlášť pozoruhodné je, že Microsoft je mimoriadne mlčanlivý v súvislosti so Surface Phonom, dokonca nepotvrdil ani to, že pracuje na smartfóne. No patenty na zaujímavé mobilné zariadenia naznačujú, že spoločnosť sa svojich ambícií nevzdáva.

Najnovší patent, ktorý sa teraz objavil, opisuje inteligentné zariadenie, ktoré je zdanlivo navrhnuté na používanie ako mobilný telefón. V skutočnosti je to však hybrid, ktorý sa môže premeniť zo smartfónu na tablet a mininotebook.

Zariadenie sa nápadne podobá na koncept Courier, ktorý bol pred niekoľkými rokmi veľmi populárny, no potom ho v Redmonde odložili. Novo objavený patent Microsoftu naznačuje, že sa firme podarilo zdokonaliť pôvodný dizajn.

Ako sa uvádza v správe publikovanej na webe MS Power User, zdá sa, že zariadenie spomínané v patentovom spise je navrhnuté tak, aby spúšťalo úplný operačný systém Windows, nie jeho zoštíhlenú verziu. Surface Phone by teda mohol priniesť zmenu paradigmy v oblasti mobilných telefónov a ponúknuť úplný zážitok z operačného systému v prenosnom skladacom mobilnom zariadení.

Ak sa Microsoftu podarí v budúcom roku uviesť takýto Surface Phone, mohol by zatieniť Samsung Galaxy X, očakávaný prvý skutočný skladací smartfón na trhu. O telefóne Galaxy X sa hovorí už dlhé roky, ale patent, ktorý sa nedávno objavil, naznačuje, že zariadenie nemusí byť také revolučné, ako sa pôvodne očakávalo.

Zdroj: inquisitr.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

7 nm procesory AMD Zen 2 prídu v roku 2019

22.05.2018 00:25

AMD v súčasnosti dodáva na trh 12 nm procesory a jeho generálna riaditeľka Lisa Su tvrdí, že spoločnosť je už takmer pripravená na prechod na 7 nm výrobu. Nová architektúru Zen 2 bude súčasťou 7 nm pr ...

Technológie

Americké námorníctvo bude pomocou umelej inteligencie hľadať malvér v šifrovanej komunikácii

22.05.2018 00:20

Pentagon spolupracuje s veľkými technologickými vývojármi, ktorí používajú umelú inteligenciu a cloud computing na odhaľovanie kybernetických útokov protivníka ukrytých v šifrovanej webovej prevádzke. ...

Technológie

Aktuálna tema: Ako kriminalisti a súdni znalci skúmajú zabavené mobily a počítače

22.05.2018 00:15

Informácie uložené v mobilných telefónoch, počítačoch a tabletoch sa stávajú čoraz dôležitejším dôkazným materiálom, bez ohľadu na to či bol kriminálny čin spáchaný prostredníctvom informačných techno ...

1 Comments

  1. to ano reakcia na: Surface Phone: Microsoft zrejme chystá návrat s konceptom skladacieho telefónu
    23.12.2017 14:12
    ale Oni vedia ze dokonca futuristicky hardver je nic bez kvalitneho os.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button

Socialize