Image
20.12.2017 1 Comments

Surface Phone: Microsoft zrejme chystá návrat s konceptom skladacieho telefónu

Vyzerá to tak, že Microsoft sa pripravuje na veľkolepý návrat do odvetvia smartfónov. Už previedol niekoľko hybridných prístrojov a zariadení typu „všetko v jednom“, ale tie zatiaľ nespĺňajú jeho očakávania. V priebehu niekoľkých posledných rokov podiel Microsoftu a Windows Mobile na trhu klesol tak, že platforma je prakticky mŕtva. Napriek veľkému úspechu radu Surface fanúšikovia spoločnosti špekulujú o tom, či sa technologický gigant vôbec vráti na trh smartfónov zariadením Surface Phone, ktoré by bolo naozaj prevratné.

Zvlášť pozoruhodné je, že Microsoft je mimoriadne mlčanlivý v súvislosti so Surface Phonom, dokonca nepotvrdil ani to, že pracuje na smartfóne. No patenty na zaujímavé mobilné zariadenia naznačujú, že spoločnosť sa svojich ambícií nevzdáva.

Najnovší patent, ktorý sa teraz objavil, opisuje inteligentné zariadenie, ktoré je zdanlivo navrhnuté na používanie ako mobilný telefón. V skutočnosti je to však hybrid, ktorý sa môže premeniť zo smartfónu na tablet a mininotebook.

Zariadenie sa nápadne podobá na koncept Courier, ktorý bol pred niekoľkými rokmi veľmi populárny, no potom ho v Redmonde odložili. Novo objavený patent Microsoftu naznačuje, že sa firme podarilo zdokonaliť pôvodný dizajn.

Ako sa uvádza v správe publikovanej na webe MS Power User, zdá sa, že zariadenie spomínané v patentovom spise je navrhnuté tak, aby spúšťalo úplný operačný systém Windows, nie jeho zoštíhlenú verziu. Surface Phone by teda mohol priniesť zmenu paradigmy v oblasti mobilných telefónov a ponúknuť úplný zážitok z operačného systému v prenosnom skladacom mobilnom zariadení.

Ak sa Microsoftu podarí v budúcom roku uviesť takýto Surface Phone, mohol by zatieniť Samsung Galaxy X, očakávaný prvý skutočný skladací smartfón na trhu. O telefóne Galaxy X sa hovorí už dlhé roky, ale patent, ktorý sa nedávno objavil, naznačuje, že zariadenie nemusí byť také revolučné, ako sa pôvodne očakávalo.

Zdroj: inquisitr.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Batérie prvých mobilov vážili ako jedenásťročné dieťa. Budúcnosť patrí silikónu alebo síre

19.02.2018 00:10

Telefóny, tablety, hodinky, hračky. Väčšina zariadení, ktoré používame každý deň, môže fungovať len vďaka batériám. Práve kvôli svojej nepostrádateľnosti si batérie dokonca vyslúžili aj vlastný medzin ...

Technológie

Video: Počas olympiády súťažili na lyžiarskom svahu aj roboti. Nešlo im to veľmi slávne

19.02.2018 00:35

V Južnej Kórei sa popri zimnej olympiáde uskutočnili aj iné zaujímavé lyžiarske preteky. Sily si v nich zmerali humanoidní roboti. Súťaž Ski Robot Challenge sa uskutočnila neďaleko dejiska olympiády a ...

Technológie

Nová vlajková loď od LG bude využívať umelú inteligenciu na krajšie fotky a hlasové ovládanie

19.02.2018 00:30

Spoločnosť LG oznámila vydanie svojho najnovšieho vlajkového telefónu na rok 2018 LG V30. V tlačovej správe ho charakterizuje ako „najmodernejší vlajkový smartfón“ a uvádza, že bude predstavený na pod ...

1 Comments

  1. to ano reakcia na: Surface Phone: Microsoft zrejme chystá návrat s konceptom skladacieho telefónu
    23.12.2017 14:12
    ale Oni vedia ze dokonca futuristicky hardver je nic bez kvalitneho os.
    Reagovať

Vyhľadávanie

SUSE 2018

Najnovšie videá