Image
20.12.2017 1 Comments

Surface Phone: Microsoft zrejme chystá návrat s konceptom skladacieho telefónu

Vyzerá to tak, že Microsoft sa pripravuje na veľkolepý návrat do odvetvia smartfónov. Už previedol niekoľko hybridných prístrojov a zariadení typu „všetko v jednom“, ale tie zatiaľ nespĺňajú jeho očakávania. V priebehu niekoľkých posledných rokov podiel Microsoftu a Windows Mobile na trhu klesol tak, že platforma je prakticky mŕtva. Napriek veľkému úspechu radu Surface fanúšikovia spoločnosti špekulujú o tom, či sa technologický gigant vôbec vráti na trh smartfónov zariadením Surface Phone, ktoré by bolo naozaj prevratné.

Zvlášť pozoruhodné je, že Microsoft je mimoriadne mlčanlivý v súvislosti so Surface Phonom, dokonca nepotvrdil ani to, že pracuje na smartfóne. No patenty na zaujímavé mobilné zariadenia naznačujú, že spoločnosť sa svojich ambícií nevzdáva.

Najnovší patent, ktorý sa teraz objavil, opisuje inteligentné zariadenie, ktoré je zdanlivo navrhnuté na používanie ako mobilný telefón. V skutočnosti je to však hybrid, ktorý sa môže premeniť zo smartfónu na tablet a mininotebook.

Zariadenie sa nápadne podobá na koncept Courier, ktorý bol pred niekoľkými rokmi veľmi populárny, no potom ho v Redmonde odložili. Novo objavený patent Microsoftu naznačuje, že sa firme podarilo zdokonaliť pôvodný dizajn.

Ako sa uvádza v správe publikovanej na webe MS Power User, zdá sa, že zariadenie spomínané v patentovom spise je navrhnuté tak, aby spúšťalo úplný operačný systém Windows, nie jeho zoštíhlenú verziu. Surface Phone by teda mohol priniesť zmenu paradigmy v oblasti mobilných telefónov a ponúknuť úplný zážitok z operačného systému v prenosnom skladacom mobilnom zariadení.

Ak sa Microsoftu podarí v budúcom roku uviesť takýto Surface Phone, mohol by zatieniť Samsung Galaxy X, očakávaný prvý skutočný skladací smartfón na trhu. O telefóne Galaxy X sa hovorí už dlhé roky, ale patent, ktorý sa nedávno objavil, naznačuje, že zariadenie nemusí byť také revolučné, ako sa pôvodne očakávalo.

Zdroj: inquisitr.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 6

Porovnanie fotoaparátov: Samsung Galaxy Note 9 vs. Huawei P20 Pro

15.08.2018 00:25

Kvalita fotografií je do značnej miery subjektívna záležitosť a jednoduchšie sa porovnáva ako posudzuje samostatne. Navyše v redakcii máme takú prax, že fotoaparáty nových vlajkových smartfónov porovn ...

Technológie 2

Google sleduje váš pohyb, či sa vám to páči, alebo nie. Pozrite si, ako sa tomu dá čiastočne zabrániť

15.08.2018 00:20

Google chce tak veľmi vedieť, kadiaľ chodíte, že zaznamenáva váš pohyb aj vtedy, keď mu výslovne poviete, aby to nerobil. S týmto poznatkom prišiel výskum agentúry Associated Press. Ukázal, že mnohé s ...

Technológie 2

11-ročný žiak zmenil výsledky volieb na replike webovej stránky za necelých 10 minút

15.08.2018 00:15

Na najväčšej svetovej hekerskej konferencii DEFCON 26 sa 11-ročný chlapec nabúral do repliky volebnej webovej stránky štátu Florida a za menej ako 10 minút zmenil výsledky hlasovania. Na podujatí sa k ...

q

1 Comments

  1. to ano reakcia na: Surface Phone: Microsoft zrejme chystá návrat s konceptom skladacieho telefónu
    23.12.2017 14:12
    ale Oni vedia ze dokonca futuristicky hardver je nic bez kvalitneho os.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button