Surface Duo môže byť prvý skladací smartfón od Microsoftu, ktorý sa oplatí kúpiť

0

Microsoft v ​​októbri minulého roka oznámil dve skladacie zariadenia s dvoma displejmi – Surface Neo a Surface Duo. Surface Duo prichádza na trh smartfónov niekoľko rokov po tom, čo spoločnosť prestala s aktívnym vývojom systému Windows 10 Mobile (Microsoft však nechce, aby ste Duo volali smartfónom). Skladacie zariadenia síce vyvolali veľký záujem, no prvé z nich prišli s vysokou cenou a problémami s trvácnosťou. 

Cena zatiaľ ostáva zahalená rúškom tajomstva, ale možno urobiť aspoň jej kvalifikovaný odhad na základe niektorých ďalších nedávno uvedených skladacích zariadení. Keďže Surface Duo nemá skutočnú skladaciu obrazovku, nedá sa očakávať cena okolo 2000 dolárov, s akými prišli Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Trochu podobný smartfón LG V60 ThinQ 5G s porovnateľnými internými vlastnosťami by mal byť uvedený na trh na jar tohto roka s cenou nižšou ako 1000 dolárov. No pretože Surface Duo má niektoré jedinečné vlastnosti, jeho cena sa môže pohybovať medzi 1200 a 1500 dolármi.

Hoci oficiálna stránka Surface Duo tvrdí, že zariadenie by malo prísť „počas sviatkov 2020“, podľa Zaca Bowdena z webu Windows Central by to mohlo byť aj skôr – v priebehu leta. Nedá sa však vylúčiť, že prepuknutie pandémie koronavírusu posunie termín späť na november. Microsoft síce trvá na tom, že Surface Duo by sme nemali nazývať smartfónom, zariadenie však používa rovnaké komponenty ako iné moderné smartfóny a operačný systém Android (prispôsobenú verziu Android 10) a umožňuje telefonovanie.

Dizajn Surface Duo je určite jedinečný. Má kvalitné 360-stupňové pánty umožňujúce nastaviť jeho dva displeje v akejkoľvek polohe. Tie po rozložení tvoria 8,3-palcový displej (oddelený závesom). Informácie sa dajú zobraziť nezávisle na každej obrazovke alebo cez obe obrazovky. Rozlíšenie každého displeja by malo byť 1350 × 1800. Hoci v promočnom videu fungovalo všetko bezchybne, iste sa nájdu problémy, ktoré ešte treba vyriešiť. Jediný fotoaparát, ktorý sa nachádza nad pravým displejom, je vybavený bleskom.

V tomto Microsoft postupuje odlišne, väčšina smartfónov má v súčasnosti dva alebo tri fotoaparáty. Hovorí však, že ide o „prvotriedny“ fotoaparát, podrobnosti nie sú známe. Každý displej je hrubý iba 4,8 mm; na porovnanie, Samsung Galaxy S20 Ultra má hrúbku 8,8 mm, je teda len o 0,8 mm tenší ako zložený Surface Duo. Predpokladá sa, že použitý bude procesor Qualcomm Snapdragon 865, ktorý sa objaví vo väčšine tohtoročných vlajkových smartfónov.

Zariadenie Surface Duo sa bude nabíjať prostredníctvom rozhrania USB-C, zatiaľ však nie sú dostupné žiadne informácie o veľkosti batérie alebo podpore bezdrôtového nabíjania. Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na pravej strane zariadenia. Pravdepodobne pôjde o jedinú metódu biometrického odomykania. Nevedno ani to, či bude Surface Duo disponovať podporou 5G. Bude však podporovať pero Surface Pen. Je takmer isté, že operačný systém bude Android 10.

Zdroj: laptopmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft smartfon telefon displej

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať