SureFly: prvý pasažiersky dron v USA zvládne aj stratu vrtule

Technológie
0

To, čo mnohí nazývajú prvým pasažierskym dronom v USA, je podľa CEO Workhorse Group Steva Burnsa, vlastne upravený vrtuľník. Ako sa vyjadril, na vrtuľníkoch sa počas ich 78-ročnej existencie veľa vecí nezmenilo. Je tu však niekoľko problémov, ktoré bolo treba vyriešiť. Vrtuľníky sú totiž drahé, ťažko lietajú a často dochádza k zlyhaniu niektorých súčastí.

Dron SureFly spoločnosti Workhorse uskutoční svoj prvý let budúci mesiac.

Pilotom riadené rotorové lietadlo stojí 200 000 dolárov, má 4 ramená, každé s dvoma pevnými protibežnými vrtuľami, a spaľovací motor, ktorý generuje elektrickú energiu pre osem elektromotorov. To všetko ho podľa Burnsa robí oveľa bezpečnejším ako bežný vrtuľník.

 „Môžete stratiť vrtuľu, možno aj dve, ak do niečoho vo vzduchu narazíte,“ hovorí Burns. „A keby niečo zlyhalo, máte batériu na 5 minút, aby ste sa dostali dole. Navyše disponuje aj núdzovým balistickým padákom, ktorý celú vec unesie.“ SureFly má hmotnosť 499 kg, dolet asi 110 km a maximálnu rýchlosť 113 km/h. Zvládne užitočné zaťaženie 181 kg a budúce modely by mali byť schopné autonómneho letu.

Dôvod, prečo sa zariadenie označuje ako pasažiersky dron, je v tom, že sa naozaj podobá na klasický dron, ibaže má kokpit pre dvoch ľudí. Spoločnosť Workhorse teraz rokuje s regulačnými orgánmi o tom, aby mohla SureFly uviesť na trh v roku 2019.

Zdroj: foxbusiness.comnewatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
SureFly Workhorse dron

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať