Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Startupy ovládli východ

0
Komunita startupistov funguje aktívne nielen na západnom Slovensku. Uplynulý víkend sa v Košiciach stretli mladí nádejní podnikatelia, aby zistili, či práve ich nápad uspeje v konkurencii a zaujme porotcov. Víťazom StartupWeekend Košice sa stalo softvérové riešenie projektu s názvom FireFly.

Obľúbeného podujatia sa v priestoroch Technickej Univerzity v Košiciach zúčastnili desiatky mladých nadšencov. Okrem najúspešnejšieho FireFly sa na stupne víťazov postavili zástupcovia projektov Galileo (hardvérové riešenie napr. pre koncerty) a Trendwatch (softvérové riešenie na analýzu dát). Víťazi zaujali odbornú porotu najmä globálnym potenciálom.

„Som potešený účasťou i projektmi, ktoré sme videli. Chémia na mieste fungovala, nápady boli inovatívne a svieže. Vidno, že mladí dnes na sebe pracujú už počas školy", povedal Rastislav Puchala, riaditeľ KPMG na Slovensku, ktorý bol zároveň jedným z porotcov.

Jeden z víťazov okrem uznania odbornej poroty a potlesku publika získal aj špeciálnu cenu od poradenskej spoločnosti KPMG na Slovensku. Bude tak mať príležitosť pracovať s odborníkmi na vylepšení svojho podnikateľského nápadu. KPMG pritom nepodporilo projekt spojený so startup scénou po prvýkrát.

Prišli sme spoznať košickú startup scénu a nájsť talenty, do ktorých investujeme čas i odborné znalosti. Pre náš lokálny tím bolo toto podujatie prvým krokom spolupráce s miestnymi mladými podnikateľmi," povedal Ken Ryan, partner KPMG na Slovensku.

To, že kariéra podnikateľa mladých láka, potvrdzujú i prieskumy. KPMG Start-up Survey, ktorý sa uskutočnil v roku 2013, ukázal, že až 50% mladých je presvedčených, že má schopnosti na to, aby sa stali podnikateľmi. Až 75% slovenských startupistov pritom pracuje súčasne na viacerých projektoch.

„Dobrým projektom vieme nielen pomôcť vyhnúť sa začiatočníckym chybám, ale im aj asistovať pri vstupe na trh," dodal Ryan.

Startup Weekend Košice v dňoch 21-23.3. 2014 zorganizovali projektoví manažéri Národného rozvojového projektu AZU (Aktivita zvyšuje úspech) Technickej univerzity v Košiciach za pomoci hlavných sponzorov - Exisport, KPMG, Telekom a UVP Technicom

Startup Weekend je globálna sieť nadšencov podnikania, ktorých cieľom je spoločne zdieľať nové myšlienky, vzdelávať sa a podporovať sa pri budovaní nových startupov. Účastníci Startupweekendu strávia spolu intenzívne celý víkend; tímy usmerňujú mentori z praxe. Výsledok 2dňového úsilia je odprezentovaný odbornej porote.

Pridať komentár