26.3.2014 0 Comments

Startupy ovládli východ

Komunita startupistov funguje aktívne nielen na západnom Slovensku. Uplynulý víkend sa v Košiciach stretli mladí nádejní podnikatelia, aby zistili, či práve ich nápad uspeje v konkurencii a zaujme porotcov. Víťazom StartupWeekend Košice sa stalo softvérové riešenie projektu s názvom FireFly.

Obľúbeného podujatia sa v priestoroch Technickej Univerzity v Košiciach zúčastnili desiatky mladých nadšencov. Okrem najúspešnejšieho FireFly sa na stupne víťazov postavili zástupcovia projektov Galileo (hardvérové riešenie napr. pre koncerty) a Trendwatch (softvérové riešenie na analýzu dát). Víťazi zaujali odbornú porotu najmä globálnym potenciálom.

„Som potešený účasťou i projektmi, ktoré sme videli. Chémia na mieste fungovala, nápady boli inovatívne a svieže. Vidno, že mladí dnes na sebe pracujú už počas školy", povedal Rastislav Puchala, riaditeľ KPMG na Slovensku, ktorý bol zároveň jedným z porotcov.

Jeden z víťazov okrem uznania odbornej poroty a potlesku publika získal aj špeciálnu cenu od poradenskej spoločnosti KPMG na Slovensku. Bude tak mať príležitosť pracovať s odborníkmi na vylepšení svojho podnikateľského nápadu. KPMG pritom nepodporilo projekt spojený so startup scénou po prvýkrát.

Prišli sme spoznať košickú startup scénu a nájsť talenty, do ktorých investujeme čas i odborné znalosti. Pre náš lokálny tím bolo toto podujatie prvým krokom spolupráce s miestnymi mladými podnikateľmi," povedal Ken Ryan, partner KPMG na Slovensku.

To, že kariéra podnikateľa mladých láka, potvrdzujú i prieskumy. KPMG Start-up Survey, ktorý sa uskutočnil v roku 2013, ukázal, že až 50% mladých je presvedčených, že má schopnosti na to, aby sa stali podnikateľmi. Až 75% slovenských startupistov pritom pracuje súčasne na viacerých projektoch.

„Dobrým projektom vieme nielen pomôcť vyhnúť sa začiatočníckym chybám, ale im aj asistovať pri vstupe na trh," dodal Ryan.

Startup Weekend Košice v dňoch 21-23.3. 2014 zorganizovali projektoví manažéri Národného rozvojového projektu AZU (Aktivita zvyšuje úspech) Technickej univerzity v Košiciach za pomoci hlavných sponzorov - Exisport, KPMG, Telekom a UVP Technicom

Startup Weekend je globálna sieť nadšencov podnikania, ktorých cieľom je spoločne zdieľať nové myšlienky, vzdelávať sa a podporovať sa pri budovaní nových startupov. Účastníci Startupweekendu strávia spolu intenzívne celý víkend; tímy usmerňujú mentori z praxe. Výsledok 2dňového úsilia je odprezentovaný odbornej porote.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup podporovaný Billom Gatesom dosiahol zásadný prielom vo využívaní solárnej energie

22.11.2019 00:10

Heliogen, spoločnosť zaoberajúca sa čistou energiou, ktorú podporuje aj Bill Gates, uviedol, že objavil spôsob, ako využiť umelú inteligenciu a pole zrkadiel na odrážanie toľko slnečného svetla, aby s ...

Startupy

Slováci sa dostali na mapu TOP európskych startupov

30.09.2019 00:00

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim úmrtnosť v prípade infarktu, zástavy srdca a mozgovej príhody je doba medzi nástupom príznakov a liečbou. Cieľom slovenského tímu zo startupu STEMI Global je urýchlenie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá