Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Startup spod Tatier chce dobyť televízny svet

0

Tím ambicióznych vývojárov z Popradu sa ho chystá dobyť svet unikátnou aplikáciou spájajúcou televízie s ich divákmi. Startup v podobe bezplatnej aplikácie CHATR.tv chce ponúknuť nový rozmer televíznej zábavy.

Divákom jednotlivých televíznych kanálov poskytne možnosť zapojiť sa do vysielania a vyjadriť svoj názor či emócie. „Vychádzali sme z toho, že podľa najnovších prieskumov až 8 z 10 ľudí používa pri sledovaní televízie smartfón. A práve spojením TV, internetu a smartfónov naša aplikácia vytvorí komunity používateľov okolo jednotlivých televíznych kanálov," vysvetľuje šéf vývojárov Marek Môcik. „Vďaka interaktivite medzi televíziou a mobilným zariadením môžu diváci navzájom četovať, on-line hlasovať, klásť otázky v priamom prenose alebo riešiť iné zaujímavé aktivity. Pre televízie môže byť CHATR.tv magnetom na divákov, úžasným nástrojom na tvorbu interaktívnych relácií alebo zdrojom zaujímavých informácií o správaní a náladách divákov," dopĺňa Môcik.

image-3 (1).jpg

Aktuálne tvorcovia testujú mobilné aplikácie pre Android, iOS, webovú desktopovú a webovú mobilnú verziu. Na ceste je už aj druhá verzia administračnej webovej aplikácie pre televízie.

Testovaciu prevádzku s prvými televíziami chcú tvorcovia stihnúť ešte pred Vianocami.

image-4.jpg

Aplikáciu, ktorá má ambíciu stať sa celosvetovou platformou, prihlásili Popradčania aj do prestížnej súťaže Podnikateľský nápad roka 2014. Z viac ako 420 projektov z celého Slovenska postúpila aplikácia do finále súťaže.


Pridať komentár