Image
29.7.2019 0 Comments

Startup chce 3D tlačou vyrábať pilulky „na mieru“. Pacient by užil len jednu denne

Plastové organizéry na lieky sa môžu stať čoskoro minulosťou. Farmaceutický startup Multiply Labs, ktorý založil Fred Parietti, totiž pracuje na technológii umožňujúcej 3D tlač jedinej tabletky denne, prispôsobenej potrebám konkrétneho pacienta. Informuje o tom správa na webe Medium.

V súčasnosti v mnohých prípadoch neexistuje tabletka s potrebnou dávkou liečiva, preto pacient musí užívať napr. dve tabletky, inokedy nie je k dispozícii menšia dávka ako jedna tabletka.

Špeciálne vyrobená pilulka spoločnosti Multiply Labs by obsahovala niekoľko priehradiek, jednu na každé predpísané liečivo. Priehradky by mali steny rozličnej hrúbky, takže liečivo by sa z nich uvoľňovalo a rozpúšťalo v potrebnom čase. 3D tlač by mohla umožniť hromadnú výrobu takýchto tabliet.

Podľa Pariettiho je robotické zariadenie Multiply Labs mimoriadne efektívne pri formovaní a plnení kapsúl pre každého pacienta podľa požiadaviek. Objednávka môže byť dokončená v priebehu niekoľkých minút.

Zdroj: futurism.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Slováci sa dostali na mapu TOP európskych startupov

30.09.2019 00:00

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim úmrtnosť v prípade infarktu, zástavy srdca a mozgovej príhody je doba medzi nástupom príznakov a liečbou. Cieľom slovenského tímu zo startupu STEMI Global je urýchlenie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá