Image
29.7.2019 0 Comments

Startup chce 3D tlačou vyrábať pilulky „na mieru“. Pacient by užil len jednu denne

Plastové organizéry na lieky sa môžu stať čoskoro minulosťou. Farmaceutický startup Multiply Labs, ktorý založil Fred Parietti, totiž pracuje na technológii umožňujúcej 3D tlač jedinej tabletky denne, prispôsobenej potrebám konkrétneho pacienta. Informuje o tom správa na webe Medium.

V súčasnosti v mnohých prípadoch neexistuje tabletka s potrebnou dávkou liečiva, preto pacient musí užívať napr. dve tabletky, inokedy nie je k dispozícii menšia dávka ako jedna tabletka.

Špeciálne vyrobená pilulka spoločnosti Multiply Labs by obsahovala niekoľko priehradiek, jednu na každé predpísané liečivo. Priehradky by mali steny rozličnej hrúbky, takže liečivo by sa z nich uvoľňovalo a rozpúšťalo v potrebnom čase. 3D tlač by mohla umožniť hromadnú výrobu takýchto tabliet.

Podľa Pariettiho je robotické zariadenie Multiply Labs mimoriadne efektívne pri formovaní a plnení kapsúl pre každého pacienta podľa požiadaviek. Objednávka môže byť dokončená v priebehu niekoľkých minút.

Zdroj: futurism.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 2

Šancu pre mladých Slovákov rozvíjať inovatívne riešenia využili aj študenti s projektom Zabudnuté deti v aute

13.07.2019 00:10

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) pomáha malým a stredným podnikom na Slovensku rásť a rozvíjať sa. Využíva na to model hybridného financovania, ktorý spája verejné fin ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn