Image
9.5.2019 0 Comments

Štartuje prvá komerčná 5G sieť v Európe

Ericsson a Swisscom, najväčší poskytovateľ telekomunikačných služieb vo Švajčiarsku, spustili ako prvý komerčnú 5G sieť v Európe, ktorá podporuje bežne dostupné chytré telefóny.

Obe firmy sú už niekoľko rokov strategickými partnermi a sieť spoločne spustili 17. Apríla tohto roku. Jediné, čo bolo potrebné zaistiť, bolo zriadenie 5G komerčnej licencie pre Swisscom. Všetky ďalšie súčasti už boli implementované, a tak zaistenie licencie prakticky znamenalo jednoducho zapnúť sieť.

Komerčná sieť 5G je teraz dostupná v 54 mestách vo Švajčiarsku, vrátane tých najľudnatejších oblastí, ako sú Zürich, Bern, Ženeva alebo Bazilej. Zákazníci spoločnosti Swisscom, ktorí vlastnia smartfóny a routery v oblastiach pokrytia, tak môžu okamžite začať využívať vylepšené funkcie vysokorýchlostného širokopásmového pripojenia 5G. Uplatnenie nájdu predovšetkým v oblastiach, ako sú infotainment, hry alebo virtuálna realita.

Predpokladá sa, že prechod na 5G otvorí taktiež dvere novým možnostiam na poli Internetu vecí (IoT) a Industry 4.0.

Štart 5G sietí v celej Európe sa očakáva na konci prvého polroka 2019. Hlavné obmedzenie je v tom, že aukcia dôležitého frekvenčného spektra začne ešte len na konci roku 2019. Preto by prípadné spustenie na konci roku 2019 isto nebolo celoplošné, ale len pomerne územne selektívne v už pridelenom pásme 3,7 GHz.

Spoločnosť Swisscom už skôr uviedla, že chce do konca roku 2019 zaviesť 5G po celom Švajčiarsku s pokrytím dostupným pre 90 % populácie. Toho chce dosiahnuť využitím softwaru Ericsson Spectrum Sharing, ktorý dokáže dynamicky prepínať spektrum medzi 4G a 5G na základe aktuálnych požiadaviek a prevádzky.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 7

Huawei má ešte väčší problém, ARM mu stopol licencie

23.05.2019 15:38

Návrhár čipov ARM zasadil ďalšiu ranu spoločnosti Huawei, keď s ňou prerušil väzby. Bez Googlu by Huawei mohol prežiť, ale bez ARM asi nie. Podľa britskej BBC ARM Holdings rozoslal zamestnancom inter ...

Technológie

Májová aktualizácia Windows 10 je už dostupná na stiahnutie cez Windows Update

22.05.2019 14:32

Microsoft už zverejnil finálnu verziu májovej aktualizácie Windows 10. Prináša novú svetlú tému pre základný panel, ponuku Štart a notifikačné centrum, funkciu Windows sandbox a zlepšené vyhľadávanie, ...

Technológie 1

Openshift – jedna z najlepších platforiem pre moderné aplikácie

22.05.2019 00:09

Špeciálny projekt Škálovanie, mikroservisy, DevOps, Cloud a High availability možno zaradiť medzi často skloňované termíny v IT sfére, ktoré sa snažia nájsť riešenie na už notoricky známy problém:  „ ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SecTec_2019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button