Image
17.1.2019 4 Comments

Staré mobily netreba vyhadzovať. Tento projekt ich pospája a vytvorí z nich cloudový "superpočítač"

Spoločnosť Shenzhen Onething Technologies Co. predstavila novú koncepciu smart zariadenia na zdieľaný computing založený na telefóne. Nový koncepčný produkt OneThing Cloud mini bude prvým telefónnym zariadením tohto druhu na svete. Je navrhnutý tak, aby zhromažďoval nevyužité výpočtové zdroje zo smartfónov a používal ich na podnikové cloudové služby.

S rýchlym vývojom big data, 4K obsahu, umelej inteligencie, virtuálnej reality a ďalších nových technológií sme zaznamenali explozívny nárast požiadaviek na CPU, šírku pásma, úložné a iné výpočtové zdroje. Súbežne s tým však výrazne narástol počet nevyužitých smartfónov. Napríklad spoločnosť China Mobile predpovedá, že v roku 2019 bude v Číne vymenených a zlikvidovaných 350 miliónov mobilných telefónov. Nedávny prieskum Onething Technologies ukázal, že 94 % respondentov má doma viac ako jeden smartfón, pričom ten druhý nevyužíva často.

Technológia OneThing Cloud mini chce efektívne zhromažďovať nevyužité zdroje (šírku pásma, CPU a úložiská) v týchto náhradných telefónoch a zapojiť do infraštruktúry ponúkanej ako služba (IaaS – Infrastructure as a Service), siete na poskytovanie obsahu (CDN – Content Delivery Network), služby úložiska (Edge Storage Service – ESS) a ďalších cloudových služieb pre podniky. Na posilnenie motivácie a dôvery medzi používateľmi a podnikmi bude do systému OneThing Cloud mini integrovaná aj blockchainová technológia ako systém na účtovníctvo a odmeňovanie majiteľov telefónov.

Zdroj: businesswire.com

 

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

HONOR 20 PRO v predaji | EISA Award

16.08.2019 10:20

HONOR, globálna značka smartfónov, dnes spustila predaje modelu HONOR 20 Pro. Modelzískal od ExpertImaging and Sound Association (EISA) ocenenie „EISA Lifestyle Smartphone 2019–2020“ zavynikaj ...

Technológie

Cesta developera: Od pevných diskov po DevOps

15.08.2019 00:01

Špeciálny projekt K článku ma inšpirovala reč Johna Romera na konferencii WeAreDevelopers. John je jedným zo zakladateľov firmy id Software, ktorá stojí za vývojom populárnych počítačových hier, ako ...

Technológie

Systém Dentis pomáha zubárom byť efektívnejším

09.08.2019 00:10

Špeciálny projekt Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale i  špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis.  Ten v je ...

q

4 Comments

 1. Motivácia ??? reakcia na: Staré mobily netreba vyhadzovať. Tento projekt ich pospája a vytvorí z nich cloudový superpočítač služby
  21.1.2019 16:01
  Mňa by zaujímalo, že kto by tie mobily a z akého dôvodu pripájal na tú sieť ? A to akože len tak zadarmo ? Lebo neverím že vám za to pripojenie niekto niečo aj zaplatí... čo i len cent... aby sa to vyplatilo...
  Reagovať
 2. hnoj nadpis, dalej necitame reakcia na: Staré mobily netreba vyhadzovať. Tento projekt ich pospája a vytvorí z nich cloudový superpočítač služby
  17.1.2019 09:01
  hnoj nadpis, dalej necitame
  Reagovať
  • RE: hnoj nadpis, dalej necitame reakcia na: hnoj nadpis, dalej necitame
   19.1.2019 08:01
   poďme postupne.
   Nadpis ma zaujal, pretože mám doma asi 10 starších smartfónov.
   Nehovorím, že 100% verím, že všetkých mojich 10 fonov budem vedieť spojiť v jeden. Hlavne, keď napr. najstarších 9, keď spojím dokopy, nebude mať silu ani jedného novšieho.

   V článku verím že 90% ľudí má doma min. dva telefóny a jeden nevyužíva.

   Veľmi sa mi páči možnosť využiť staré veci na niečo "nové" Ono...to je totiž budúcnosť. Pomaly začíname narážať na ťažobné limity mnohých kovov a iných prvkov a nebudeme vedieť vyrábať veci tak, ako dnes. A čo ak sa stane, že nebudeme vedieť vymyslieť adekvátnu náhradu za niektoré prvky ?

   Preto veľký lajk za takýto článok.

   Tiež mám mnohé výhrady voči rôznym článkom tu uverejnených, ale tento je podľa mňa trefne umiestnený.

   Zrejme si odpoveď neprečítaš už, ale veľmi by ma zaujímal tvoj postoj, prečo je to podľa teba hnoj ?

   Pretože, klamali ? (nemám pocit, že by v nadpise klamali a zavádzali) Neklamali, ale to by si si musel prečítať článok.

   Máš pocit, že sa z telefónov nedá zložiť "superpočítač" ? (dávam do uvodzoviek presne, ako pcrevue). Možno si nepočul/nevidel tie bitcoinové farmy. Mali tam x telefónov samsung galaxy s (číslo už neviem, ale to je vlastne jedno) a ťažili bitcoin. Mali ich spojený v jeden "superpočítač"

   tak...a tu vidíš, že to nie je nejaká prevratná novinka a že je to reálne.
   Ak by niekto dal software, ktorý bude dostupný masám verejne, alebo za poplatok, rád to aspoň vyskúšam, pretože, dnes sa o tom píše, bude trvať opäť nejaký čas, kým sa niečo také dostane von pre bežných ľudí.

   Ak by to trvalo dajme tomu dva roky, zrejme mi do "zbierky" pribudne ďalší smartfón, ktorý budem môcť využiť ako "superpočítač"

   Veľmi by som chcel tvoju reakciu, tvoj názor, pretože, zatiaľ ťa mám za nevzdelaného chudáka, ktorý len kristuje a nie je schopný si prečítať viac ako len nadpis + nemáš šajnu o tom, čo je už dávno vymyslené + nemáš šajnu, ako sa veci hýbu dopredu.

   Pre príklad tvojho zastaralého názoru si dovolím pár viet. Ak nepochopíš súvislosť, nemusíš ani odpovedať, pretože si nič nepochopil.

   Ak ti krivdím, ospravedlňujem sa vopred, preto prosím vyjadrenie.

   Vety:

   Upáľte tú čarodejnicu na hranici
   A predsa sa točí !
   Mail zachvíľu skončí a pošta vstane z popoľa (dopíšem môj postreh: pošta naozaj vstala z popoľa, ale len vďaka internetu a predaju tovarov)
   Vlaky ? si myslíte, že ľudia budú veriť plechovej obľude ? Ja pôjdem na istotu a zoberiem si koňa.
   Prečo by mal niekto chcieť mať počítač doma ???
   Jazdiť autom ? veď, to musí byť strašne ťažké !

   a teraz...naopak, si dovolím doplniť dve vetičky, ktoré ešte nie sú dokázané a za ktoré by ma tiež najradšej mnohí upálili (najradšej na hranici s krížikom v ruke), no ja sa chcem len dožiť satisfakcie, kedy sa potvrdí, že som mal pravdu. Obávam sa, že to už asi nestihnem...

   Všetky náboženstvá klamú. Náboženstvo bolo vymyslené len ako nástroj politickej moci.
   Mimozemšťania existujú

   Reagovať
   • RE: RE: hnoj nadpis, dalej necitame reakcia na: RE: hnoj nadpis, dalej necitame
    21.1.2019 23:01
    Klamu pretoze spotreba elektriny tych mobilov bude mega velka oproti normalnemu serveru.
    Vyhladaj si statistiky, kedy sa oplati menit pocitace za nove - tym, ze usetria ucty za elektrinu viac ako stoja nove v priebehu 2-4 rokov. Potom i bude hned jasne preco redakcia klame ;)
    Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá