Image
15.8.2014 0 Comments

Sťahovanie dát v 3G sieti sa zrýchlilo na 63 Mb/s

INT_Stahovanie dat.jpg Turecký mobilný operátor Turkcell spolu s firmami Ericsson a Qualcomm dosiahli v 3G sieti rýchlosť sťahovania dát na úrovni 63 Mb/s a 11,5 Mb/s pri ich posielaní.

V rámci komerčnej 3G siete boli takéto rýchlosti namerané vôbec po prvýkrát. Sieťové riešenie a uzly rádiovej siete dodal Ericsson. Test sa uskutočnil na smartfóne poháňanom procesorom od Qualcommu.

Išlo o prvú praktickú ukážku vysokorýchlostnej technológie Downlink Packet Access (3C-HSDPA) v rámci komerčnej siete, postavený na platforme 3-Carrier. Tá je navrhnutá tak, aby bez ohľadu na vyťaženosť siete zvýšila rýchlosť sťahovania až o 50 % oproti technológii Dual-Carrier.

V prípade uplinku sa o rekord postarala technológia Enhanced Uplink Multi-carrier (EUL-MC). Tento doplnok dokáže zvýšiť rýchlosti posielania dát až o 100 percent, čo nakoniec potvrdil aj test.

Turecký mobilný operátor v súčasnosti využíva siete s technológiou Dual-Carrier HSDPA, ktorá podporuje rýchlosti do 43,2 Mb/s pri sťahovaní dát a 5,76 Mb/s pri ich odosielaní.

Ukážka bola predvedená na frekvencii 2,1 GHz v komerčnej sieti WCDMA, pričom boli použité tri 5 MHz carriery na downlink a dva 5 MHz carriery na uplink. Všetky fungovali v rámci 2,1-gigahertzovej frekvencie, ktorú vlastní Turkcell.

EUL-MC je navrhnutý tak, aby umožnil simultánne prenosy uplink na dvoch 5 MHz carrieroch u jediného používateľa, a ponúkli tak maximálne rýchlosti na úrovni 11,5 Mb/s, pričom nárast rýchlosti dosahoval až 100 %. Takýto nárast bol pritom nameraný bez ohľadu na to, aké boli podmienky a vyťaženosť siete.

3C-HSDPA a EUL-MC sú ďalšie kroky v evolúcii technológie HSPA multi-carrier. Vďaka softvérovým upgradom je multi-carrier vhodný na rozširovanie kapacity, zvyšovanie maximálnych prenosových rýchlostí a výrazné skvalitnenie aplikačného pokrytia. Obidve tieto technológie znamenajú významné kroky v skvalitňovaní mobilného broadbandu pre spotrebiteľov. Mali by byť komerčne dostupné v druhej polovici roka 2014.Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Internet

Basecamp má už aj bezplatnú verziu pre osobné projekty

18.11.2019 00:20

Spoločnosť Basecamp uviedla na trh novú bezplatnú verziu svojho softvéru na riadenie projektov, nazvanú Basecamp Personal. Basecamp bol pôvodne navrhnutý pre malé podniky a ponúka praktické funkcie, a ...

Internet

Facebook Pay umožní zaplatiť už aj cez WhatsApp, Instagram a samozrejme Facebook

15.11.2019 00:10

Facebook uviedol na trh nový platobný systém s názvom Facebook Pay, ktorý bude k dispozícii  pre Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp a má uľahčiť platby v obľúbených sociálnych sieťach a aplikác ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá