Spoločnosť realme oficiálne predstavuje 3 novinky pre Slovensko - realme 6, realme 6i a realme C3

Tlačové správy
0
 • Realme 6, realme 6i a realme C3 boli už oficiálne uvedené na európsky trh, teraz prichádzajú tieto novinky tiež na slovenský trh
 • Realme 6 s 90Hz displejom a 64MP kamerou je najlepšou voľbou pre mladých milovníkov mobilných technológií
 • Dnešným dňom (5.5.2020 vo 12h) budú spustené predpredaje, ostrý predaj začne po oficiálnom online predstavení 12.5.2020 10:00 na facebookových stránkách realme pre SK

Realme, najrýchlejšie rastúca značka smartphonov na svete, predstavila pred nedávnom svoje nové portfólio pre európsky trh. Oficiálne uvedenie pre jednotlivé krajiny prebieha v každej krajine zvlášť a tak sa teraz dočkali aj priaznivci realme na Slovensku. Ako prvé sa do oficiálneho predaja dostanú novinky realme 6, realme 6i a realme C3.

Dodávky smartfónov spoločnosti realme sa celosvetovo zvýšili o 157% a spoločnosť realme tak stále udržuje trend najrýchlejšie rastúce značky smarthphonov. Podľa už publikovaných výsledkov Counterpoint Research o podiele na trhu zásielok smartphonov v Q1 2020 sa realme umiestnilo na siedmom mieste.

Dnešným dňom štartujú predpredaje u autorizovaných predajcov a samotný predaj bude spustený budúci utorok (12.5.2020) po oficiálnom online predstavení.

Teraz už k samotným novinkám.

Realme 6 (64 Mpx Pro Camera, Pro display)

 • 6.5” FullHD+ displej s 90Hz obnovovacou frekvenciou
 • 64 Mpx AI Quad fotoaparát
 • Procesor Helio G90T
 • Rýchle nabíjanie 30W

Ultra hladký displej

Realme 6 sa pýši 6,5 palcovým ultra hladkým displejom s 90Hz obnovovacou frekvenciou a FullHD + rozlíšením, čo vedie k plynulému a jemnému vizuálnemu zážitku pri každom prejdení po obrazovke. Pomer obrazovky k telu je 90,5%. Pre lepšiu ochranu je displej tiež potiahnutý Corning Gorilla Glass 3. V ľavom hornom rohu nájdeme aj "priestrel" pre selfie kameru.

Skvelý výkon a rýchle nabíjanie

Realme 6 je postavený na platforme MediaTek Helio G90T. Vďaka kombinácii najnovších aktualizovaných procesorov, GPU, super rýchle RAM a výkonné AI prináša realme 6 hladký zážitok milovníkom mobilných hier.

S novo upgradovaným 30W nabíjaním možno batériu realme 6 s kapacitou 4300 mAh plne nabiť do 60 minút.

64 Mpx Pro fotoaparát

Realme 6 sa môže pochváliť aj najnovším ultračistým "quad" fotoaprátom, ktorý sa skladá z hlavného 64 Mpx objektívu, ultraširokouhlého (119 °) 8 Mpx objektívu, makro objektívu a čiernobieleho portrétneho objektívu. Jedným kliknutím stačí prepnúť do širokouhlého režimu, ktorý užívateľom umožní zachytiť viac úžasných záberov krajiny, architektúry a veľkých skupín. Ultra-makro objektív umožní užívateľom získať detailné zábery a objaviť krásu mikrosveta (najlepšie výsledky dosiahnete zo vzdialenosti 4 cm).

Realme 6 tiež disponuje multifunkčným NFC, ktoré je v dnešnej dobe čím ďalej viac používané pre bezhotovostné platby.

Varianty a ceny:

 • realme 6 - 8+128GB – 299,90 EUR
 • realme 6 – 4+64GB – 229,90 EUR

Dostupné budú farby Comet White a Comet Blue.

Realme 6i (Unleash the Power)

 • Procesor Helio G80
 • 5000mAh batéria
 • 48 Mpx AI Quad fotoaparát

Silný výkon

Realme 6i je vybavený čipovou sadou MediaTek Helio G80, ktorá prináša úžasnú silu. Procesor s ôsmimi jadrami má hlavnú frekvenciu až 2,0 GHz a ponúka o 10% lepší výkon ako predchádzajúce generácie. GPU Mali G52 1000MHz poskytuje tiež o 10% lepší výkon. Výsledkom je vyššia kvalita obrazu a stabilnejšia obnovovacia frekvencia, vďaka ktorému realme 6i vynikne pri hraní.

48 Mpx fotoaparát

U realme 6i nájdeme 48 Mpx AI Quad fotoaprát - 48 Mpx hlavný fotoaparát, 119° ultra širokouhlý 8 Mpx objektív, 2 Mpx portrétový objektív a 2 Mpx ultra makro objektív. Každá kamera úzko spolupracuje s ostatnými a vedie tak k pozoruhodnému fotografickému zážitku a zábave. Najmä číry 48 Mpx hlavný fotoaparát pomáha vytvárať jasné a krásne fotografie. Hlavná kamera podporuje lepšiu stabilizáciu videa UIS, takže užívatelia môžu počas pohybu zhotovovať stabilnejšie videá.

Masívna batéria

Realme 6i disponuje 5000mAh masívnou batérií a prichádza tak s najdlhšou výdržou batérie u telefónov realme. Táto masívna batéria má trojnásobnú bezpečnostnú ochranu. Realme 6i podporuje 18W (9V2A) rýchle nabíjanie.

Displej s mini kvapkou

6,5" displej realme 6i prichádza s HD+ rozlíšením a mini kvapkovitým výrezom pre selfie fotoaparát, takže pomer obrazovky k telu je až 89,8%. Táto veľká obrazovka poskytne užívateľom úžasný zážitok pri sledovaní videa alebo hranie hier. Navyše pomer obrazovky 20:9 budí dojem, že je telefón štíhlejší a zobrazuje viac informácií.

Slot 3 karet

Užívatelia určite ocenia tiež slot pre dve SIM karty a jednu pamäťovú kartu naraz. Túto možnosť nájdeme u všetkých troch noviniek. Realme 6i má tiež zabudované multifunkčné NFC. Príjemne poteší aj možnosť spätného nabíjania.

Varianty a ceny:

 • realme 6i – 4+128GB – 199,90 EUR

Dostupné budú farby Green Tea a White Milk.

Realme C3 (Triple Camera, Game Monster)

 • 5000mAh batéria
 • Procesor Helio G70
 • 6.52” HD+ displej

Veľký displej

Realme C3 prichádza s najväčším displejom v tomto segmente s 6,52" a HD+ rozlíšením. Pomer obrazovky k telu dosahuje až 89,8% vďaka mini kapkovitmu výrezu pre selfie kameru. Táto veľká obrazovka zlepší zážitok pri sledovaní filmov, hraní hier alebo prechádzanie sociálnymi médiami.

Helio G70

Realme C3 je prvý telefón na svete s procesorom MediaTek Helio G70, ktorý je najlepší v tomto segmente a na svoje si prídu aj herný maniaci. Jedná sa o osemjadrový 12Nm procesor s taktom 2,0 GHz, čo z neho robí jeden z najrýchlejších a najnovších vo svojej kategórii. Reale C3 je ideálny pre bežných užívateľov inteligentných telefónov aj mobilných hráčov, vďaka výkonnému GPU ARM Mali-G52.

Trojitý fotoaparát

Pokiaľ ide o fotoaparát, reale C3 má primárnu 12 Mpx kameru, so svetelnosťou f/1,8 a 1,25μm, ktorá zaisťuje dostatok svetla a robí vaše obrázky jasnejšie a čistejšie. Dopĺňajú ho tiež portrétový objektív a makro objektív, obaja 2 Mpx. Nechýba podpora PDAF, vďaka ktorému je zaostrenie rýchlejšie a presnejšie. Štvornásobný zoom umožňuje užívateľom zaobstarať jasnú fotografiu z veľkej vzdialenosti.

Na prednej strane je 5 MP Selfie fotoaparát. Fotoaparát podporuje funkciu Beauty AI, režim HDR, portrétne režim a funkciu Panoselfie, ktorá dokáže zaobstarať širšej selfie.

Masívna batéria

Aj u realme C3 nájdeme obrovskú 5000mAh batériu, s ktorou si môžete užiť nonstop zábavu. S realme C3 môžete radostne hovoriť celé hodiny, streamovať videá na YouTube, počúvať hudbu, hrať hry alebo používať navigáciu celé hodiny bez prerušenia. A rovnako ako realme 6i, aj C3 podporuje spätné nabíjanie.

Varianty a ceny:

 • realme C3 – 3+64GB - 159,90 EUR

Dostupné budú farby Frozen Blue a Blazing Red.

Zobrazit Galériu

IRDdistribuce s.r.o.

Všetky autorove články
realme smartfon dizajn displej

Pridať komentár