Image
14.12.2017 0 Comments

Spoločnosť Synology predstavuje zariadenia FlashStation FS1018 a DiskStation DS218

Spoločnosť Synology® Inc. dnes predstavila zariadenia FS1018 a DS218, dva NAS servery s bohatými funkciami. Tieto servery v desktopovom spracovaní ponúkajú multimediálne funkcie, zdieľanie súborov a zálohovanie dát.

Zariadenie FS1018 je výkonný a kompaktný desktopový 12-šachtový NAS server typu all-SSD s nízkou latenciou. Jeho základom je dvojjadrový procesor Intel® Pentium® D1508 a obsahuje 8 GB pamäte RAM typu DDR4 EEC rozšíriteľnej až na 32 GB.

Navyše, k ponuke štyroch gigabitových eternetových LAN portov typu Plug-and-Play prináša model FS1018 vyšší výkon. Do zariadenia FS1018 je možné nainštalovať vybrané sieťové karty s rozhraním PCIe 3.0 x8, pričom ponúka celkový výkon cez 40 000 náhodných zápisov IOPS 4K.

Najmodernejší hardvér prináša so sebou vysoký výkon a priepustnosť aj pri multitaskingu a hosťovaní niekoľkých virtuálnych počítačov. Úplne nová aplikácia Virtual Machine Manager umožňuje testovanie nového softvéru v sandbox režime, izoláciu počítačov zákazníka a zvýšenie flexibility serverov.

„Základným cieľom bolo navrhnúť takú veľkosť NAS serveru, ktorá uspokojí potreby vysokého výkonu aj kapacity diskov. Zariadenie FS1018 ponúka 12 šácht na SSD disky vo veľkosti bežnej pre desktopový počítač,“ povedal Jason Fan, produktový manažér spoločnosti Synology Inc.

Model DS218 je dvojšachtový NAS server vyzbrojený 64-bitovým štvorjadrovým procesorom zabezpečujúci sekvenčnú priepustnosť dát cez 112 MB/s pri čítaní a 112 MB/s pri zápise. Pracuje s pamäťou DDR4 o veľkosti 2 GB, čo je štvornásobok kapacity jeho predchodcu. Model DS218 je optimalizovaný na prekódovanie videa v 4K rozlíšení s 10-bitovým kodekom H.265 prostredníctvom služby Video Station.

Pokiaľ vaše zariadenia v domácnosti nedokážu prehrávať video v 4K rozlíšení, DS218 zabezpečí prevod videa v reálnom čase zo 4K rozlíšenia na 1080p a nižšie a vďaka tomu ponúka aj plynulejšie prehrávanie na vašich zariadeniach,“ uviedol Michael Wang, produktový manažér spoločnosti Synology Inc.

Zariadenia FS1018 a DS218 pracujú s operačným systémom DiskStation Manager, pokročilým a intuitívnym operačným systémom pre zariadenia NAS od spoločnosti Synology a ponúkajú široké spektrum aplikáciu na zvýšenie produktivity práce.

Spoločnosť Synology získala celý rad mediálnych ocenení, napríklad popredné miesto v kategórii rozsiahlych NAS serverov v prieskume riešení úložísk realizovaným spoločnosťou TechTarget a sedem rokov po sebe aj prvé miesto v ankete Voľba čitateľov webu PC Mag Readers.

Ďalšie informácie o zariadení Synology DS1018 nájdete na: synology.com/products/FS1018
Ďalšie informácie o zariadení Synology DS218 nájdete na: synology.com/products/DS218

Zobrazit Galériu
Autor: orgi.sk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Huawei P30 lite: Nástupca bestselleru prináša najnovšie technologické vychytávky

08.08.2019 13:49

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh smartfón Huawei P30 lite. Kandidát na mobil roka strednej triedy kombinuje efektný dizajn inšpirovaný prémiovými modelmi s najnovšími technologickými inovácia ...

Tlačové správy

Využitie umelej inteligencie v spravovaní firemných údajov

20.08.2019 13:38

Spojenie Google Cloud a Iron Mountain InSight prináša inováciu do vášho podnikania Natívna platforma Iron Mountain InSight (ďalej en IM InSight) zameraná na analýzu obsahu a správu údajov sa spojila ...

Tlačové správy

Tatra banka spúšťa pilot novej technológie – chatbota pre používateľov webovej stránky tatrabanka.sk.

20.08.2019 13:31

Tatra banka, ako inovačný líder s odvahou prinášať na trh nové technológie, opäť posúva hranice bankovníctva. Po rôznych technologických inováciách, ktoré Tatra banka za roky existencie vyvinula a uv ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá