Image
13.9.2017 0 Comments

Spoločnosť Samsung uviedla 88-palcový ultraveľký televízor QLED Q9

Televízor Q9 má upevniť poprednú pozíciu spoločnosti Samsung na globálnom trhu s prémiovými televízormi.

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že na severoamerický a kórejský trh uvádza svoj nový 88-palcový televízor QLED Q9. Televízor Q9, ktorý bol už tento rok uvedený na trh v juhovýchodnej Ázii, by mal upevniť poprednú pozíciu spoločnosti Samsung na globálnom trhu s ultraprémiovými televízormi. Ultraveľký televízor bude na Slovensku dostupný u vybraných predajcov v priebehu septembra za odporúčanú maloobchodnú cenu 19 990 €.

„Spoločnosť Samsung chce posilniť svoju prítomnosť na trhu ultraprémiových televízorov uvedením ultraveľkých televízorov QLED, ktoré predstavujú dokonalé prepojenie technológie a umenia,“ uviedol Jongsuk Chu, senior viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Sme presvedčení, že náš rad televízorov QLED bude vďaka vynikajúcej kvalite obrazu a inovatívnym funkciám aj naďalej prispievať k rastu tržieb, a upevní tak poprednú pozíciu spoločnosti Samsung na globálnom trhu s televízormi.“

Televízor Q9 sa vyznačuje jedinečnou kvalitou obrazu a špičkovým výkonom sprevádzaný elegantným dizajnom, ktorý zohľadňuje obytné priestory užívateľov. Model získal rekordne vysoké hodnotenie najuznávanejšieho nemeckého časopisu o spotrebnej elektronike Video Magazine, ktorý model označil za „modelový príklad HDR TV“.

Spoločnosť Samsung reagovala na trvalý spotrebiteľský dopyt po prémiových televízoroch s veľkou obrazovkou a uviedla na celosvetový trh 88-palcový model televízora QLED, ktorý rozširuje súčasnú ponuku v modelovom rade QLED TV, ktorý zahŕňa aj televízory s uhlopriečkou 55, 65 a 75 palcov.

Ako jediné televízory, ktoré dokážu pokryť 100 % farebného objemu, reprodukujú modely radu QLED TV vďaka využitiu technológie metal quantum dot obraz v škále sýtych a bohatých farebných odtieňov presne tak, ako bol zamýšľaný. Televízory QLED ponúkajú aj pozoruhodný jas a široký farebný gamut, ktorý umožňuje zobraziť jemné farebné rozdiely a prechody kontrastov aj pri maximálnom jase.

Ničím neobmedzovaný 360-stupňový dizajn televízorov QLED vhodne dopĺňa atmosféru miestnosti, v ktorej sú umiestené, a pomocou „neviditeľného“ priehľadného optického kábla z radu „Invisible Connection“ s priemerom 1,88 mm je možné prístroj pripojiť k ďalším periférnym zariadeniam bez obvyklej spleti káblov. Dokonalý dizajn televízorov QLED završuje systém montáže bez medzery, ktorý umožňuje pripevniť televízor tak, aby priliehal tesne pri stene.

Univerzálny diaľkový ovládač televízorov QLED užívateľom umožňuje ovládať z jedného miesta televízor aj k nemu pripojené zariadenia.

Spoločnosť Samsung v júni v rámci svojej stratégie ponúknuť spotrebiteľom väčšie možnosti voľby veľkosti obrazovky uviedla na trh aj svoj 82-palcový prémiový UHD TV (MU8000).


Novinky v oblasti televízorov Samsung nám na veľtrhu IFA predstavil produktový špecialista Miroslav Zahorec

Viac informácií o televízore Q9 nájdete na internetových stránkach www.samsung.com.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Nové BMW radu 8 Coupé: Športové vozidlo s vášňou a charakterom

22.06.2018 16:42

Predstavenie nového modelu BMW radu 8 Coupé píše novú kapitolu v dlhej histórii bavorského výrobcu zmyselných športových automobilov. A pridáva k modelovej ofenzíve v luxusnom segmente dynamický nádyc ...

Tlačové správy

GAMO je historicky prvou slovenskou firmou, ktorá získala renomovaný medzinárodný certifikát CSA Star

22.06.2018 16:34

GAMO je prvou slovenskou spoločnosťou, ktorá od neziskovej spoločnosti Cloud Security Alliance získala prestížny certifikát CSA Star. Certifikát je potvrdením, že spoločnosť GAMO spĺňa prísne kritéria ...

Tlačové správy

ASUS získal 17 ocenení na veľtrhu Computex 2018

22.06.2018 16:27

ASUS oznámil, že jeho produkty získali šesť ocenení Best Choice a jedenásť cien d&i (design and innovation) na veľtrhu Computex 2018. ZenBook S vyhral ceny Best Choice of the Year, Best Choice Gol ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Smart Industry

Najnovšie videáPC forum button