Image
15.4.2019 0 Comments

Spoločnosť Samsung uvádza na trh nové soundbary radu Q optimalizované pre televízory QLED

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila dva nové soundbary radu Q, ktoré obsahujú technológiu Samsung Acoustic Beam a novú funkciu Adaptive Sound. Soundbary HW-Q70R a HW-Q60R, ktoré sú výsledkom spolupráce spoločností Samsung Audio Lab a Harman Kardon, sú inteligentnejšie než doposiaľ a poskytujú dokonalý zážitok z priestorového zvuku pri sledovaní domáceho kina. Soundbar HW-Q60R bude na slovenskom trhu dostupný v závere apríla za 449 Eur a typ HW-Q70R bude v predaji od druhej polovice mája za 599 Eur.

S využitím technológie Adaptive Sound dokážu soundbary HW-Q70R a HW-Q60R analyzovať obsah prehrávaný v televízore a ideálne prispôsobiť nastavenie zvuku danej scéne. Pokiaľ sú modely HW-Q70R a HW-Q60R pripojené ku QLED televízoru Samsung 2019 so zapnutým režimom AI, prepnú sa do režimu adaptívneho zvuku automaticky.

„Vďaka funkcii Adaptive Sound, ktorá zvuk analyzuje a optimalizuje podľa konkrétnej scény, si môžu poslucháči pri jednotlivých obsahových žánroch vychutnať ešte realistickejší zvuk,“ uviedol Jongsuk Chu, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Nové soundbary radu Q produkujú zvuk v kvalite, ktorá bola odborníkmi ešte vylepšená, a môže sa pochváliť prevedením, ktoré ponúka atraktívnu domácu estetiku a našim zákazníkom poskytne lepší zážitok pri sledovaní domáceho kina.“

Modely HW-Q70R a HW-Q60R ponúkajú aj patentovanú technológiu Acoustic Beam. Technológia Acoustic Beam využíva systém dvoch píšťal s 56 otvormi pre vytvorenie dynamickejšieho panoramatického zvuku. Táto funkcia vyplní každý kút miestnosti širokou paletou zvukov.

Pre inteligentnejšiu a jednoduchšiu integráciu do života spotrebiteľov sú soundbary radu Q vybavené aj technológiou Bluetooth, ktorá používateľom umožní jednoducho si vychutnať kvalitnú hudbu prehrávanú zo smartfónov.

Soundbar HW-Q70R je navyše vybavený technológiou Dolby Atmos a technológiou DTS:X, ktorá prináša podmanivý plne priestorový zvuk. Tá bola doposiaľ k dispozícii len pri špičkových soundbaroch Samsung ako napr. HW-N950 a HW-N850. Vďaka HW-Q70R si teraz môžu spotrebitelia vychutnať pohlcujúci zážitok z domácej zábavy podtrhnutú zvukom vypĺňajúcim celý priestor a so zvukovými efektami nad hlavou.

Napriek tomu, že je HW-Q70R vybavený technológiami Dolby Atmos a DTS:X, má štíhly tvar s výškou len 59 mm, ktorý lepšie ladí s televízorom QLED.

Autor: Samsung

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

HP zlepšuje zabezpečenie počítačov pomocou umelej inteligencie, predstavilo nástroj HP Sure Sense

24.04.2019 12:14

Na svojej v poradí už tretej konferencii EMEA Innovation Summit predstavilo HP Inc. nové počítače a bezpečnostné riešenia navrhnuté pre kanceláriu budúcnosti. HP Sure Sense je ochrana proti malwaru za ...

Tlačové správy

Slováci sú čoraz viac IT gramotní. Učia sa prevažne sami alebo im kurzy platí firma

24.04.2019 11:53

Znalosti Slovákov v oblasti informačných a komunikačných technológií (ICT) z roka na rok stúpajú. Podľa najnovších údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat nové vedomosti nadobúdame samo štúdiom ...

Tlačové správy

Častá zmena profesie je trendom dnešnej doby. Kde hľadať a nájsť „tu pravú“?

24.04.2019 11:15

Nielen mladí tápu a hľadajú svoje „ideálne“ profesijné uplatnenie. Nespokojnosť v práci pociťuje viacero Slovákov. Na trhu práce však pôsobia rôzni kariérni odborníci, ktorí ľuďom pomáhajú zorientovať ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button