Image
15.4.2019 0 Comments

Spoločnosť Samsung uvádza na trh nové soundbary radu Q optimalizované pre televízory QLED

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila dva nové soundbary radu Q, ktoré obsahujú technológiu Samsung Acoustic Beam a novú funkciu Adaptive Sound. Soundbary HW-Q70R a HW-Q60R, ktoré sú výsledkom spolupráce spoločností Samsung Audio Lab a Harman Kardon, sú inteligentnejšie než doposiaľ a poskytujú dokonalý zážitok z priestorového zvuku pri sledovaní domáceho kina. Soundbar HW-Q60R bude na slovenskom trhu dostupný v závere apríla za 449 Eur a typ HW-Q70R bude v predaji od druhej polovice mája za 599 Eur.

S využitím technológie Adaptive Sound dokážu soundbary HW-Q70R a HW-Q60R analyzovať obsah prehrávaný v televízore a ideálne prispôsobiť nastavenie zvuku danej scéne. Pokiaľ sú modely HW-Q70R a HW-Q60R pripojené ku QLED televízoru Samsung 2019 so zapnutým režimom AI, prepnú sa do režimu adaptívneho zvuku automaticky.

„Vďaka funkcii Adaptive Sound, ktorá zvuk analyzuje a optimalizuje podľa konkrétnej scény, si môžu poslucháči pri jednotlivých obsahových žánroch vychutnať ešte realistickejší zvuk,“ uviedol Jongsuk Chu, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Nové soundbary radu Q produkujú zvuk v kvalite, ktorá bola odborníkmi ešte vylepšená, a môže sa pochváliť prevedením, ktoré ponúka atraktívnu domácu estetiku a našim zákazníkom poskytne lepší zážitok pri sledovaní domáceho kina.“

Modely HW-Q70R a HW-Q60R ponúkajú aj patentovanú technológiu Acoustic Beam. Technológia Acoustic Beam využíva systém dvoch píšťal s 56 otvormi pre vytvorenie dynamickejšieho panoramatického zvuku. Táto funkcia vyplní každý kút miestnosti širokou paletou zvukov.

Pre inteligentnejšiu a jednoduchšiu integráciu do života spotrebiteľov sú soundbary radu Q vybavené aj technológiou Bluetooth, ktorá používateľom umožní jednoducho si vychutnať kvalitnú hudbu prehrávanú zo smartfónov.

Soundbar HW-Q70R je navyše vybavený technológiou Dolby Atmos a technológiou DTS:X, ktorá prináša podmanivý plne priestorový zvuk. Tá bola doposiaľ k dispozícii len pri špičkových soundbaroch Samsung ako napr. HW-N950 a HW-N850. Vďaka HW-Q70R si teraz môžu spotrebitelia vychutnať pohlcujúci zážitok z domácej zábavy podtrhnutú zvukom vypĺňajúcim celý priestor a so zvukovými efektami nad hlavou.

Napriek tomu, že je HW-Q70R vybavený technológiami Dolby Atmos a DTS:X, má štíhly tvar s výškou len 59 mm, ktorý lepšie ladí s televízorom QLED.

Autor: Samsung

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

YouTube Music a YouTube Premium prichádzajú na Slovensko

17.07.2019 14:18

Od dnešného dňa uvádza spoločnosť Google na Slovensku novú hudobnú službu s názvom YouTube Music. Hudbu a hudobné videá z videoplatformy YouTube tak bude možné v rámci mesačného predplatného počúvať a ...

Tlačové správy

RECfruit 2019 ponúka mladým kreatívcom viac času

17.07.2019 11:23

Všetci video tvorcovia, ktorí to s termínom ukončenia nestíhajú, si môžu vydýchnuť. Súťaž RECfruit opäť dáva talentovaným ľuďom možnosť dopracovať svoje videá a predlžuje deadline súťaže na 31. júl 20 ...

Tlačové správy

Úspešný model podpory inovatívnych projektov na TUKE 9. kolo súťaže startupov

11.07.2019 14:26

Dňa 27.06.2019 sa v priestoroch UVP TECHNICOM konalo už 9. kolo súťaže inovatívnych nápadov – startupov “ Máš nápad? Prezentuj svoj startup!”, ktorú vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzit ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá