Image
26.5.2017 0 Comments

Spoločnosť Saab a Technická univerzita v Košiciach vstupujú do novej fázy spolupráce v oblasti inovácií

Spoločnosť Saab, dodávatel obranných a bezpečnostných riešení, a slovenská Technická univerzita v Košiciach (TUKE) oznamujú novú fázu spolupráce v oblasti inovácií. Spoločnosť Saab a TUKE dnes v Bratislave podpísali novú dohodu o ďalšej spolupráci, ktorá prinesie ďalší presun švédskeho know-how do Startup centra TUKE a podnikateľského inkubátora TUKE.

Spoločnosť Saab investuje veľké prostriedky do výskumu a vývoja aj inovácií, ako vo Švédsku, tak aj v iných krajinách. Spoločnosť Saab už od roku 2015 aktívne podporuje ekosystém inovácií okolo TUKE, vrátane poskytnutia pomoci univerzite s vytvorením jej Startup centra. Podpora spoločnosti Saab bola kľúčová pre niekoľko úspešných nových podnikov, ktoré využili podnikateľský inkubátor TUKE.

Dnes podpísali zástupcovia spoločnosti Saab a univerzity TUKE dohodu, ktorá predĺži ich súčasnú spoluprácu. Táto spolupráca sa v ďalšej fáze sústredí na spojenie univerzity TUKE a inkubovaných spoločností so skúsenými švédskymi podnikateľskými poradcami, ktorí majú skúsenosti s pomocou startupom pri ich rozvoji v úspešné podniky.

„Sme nadšení, že môžeme posunúť našu úspešnú spoluprácu s TUKE na novú úroveň. Chceme v iných krajinách zopakovať to, čo robíme v oblasti výskumu a vývoja a inovácií vo Švédsku. Slovensko predstavuje pre spoločnosť Saab dôležitý trh a s radosťou budeme exportovať naše know-how a skúsenosti,“ vraví Peter Nilsson, viceprezident a riaditeľ pre obchodný vývoj a stratégiu v spoločnosti Saab.

Spolupráca medzi spoločnosťou Saab a TUKE je založená na takzvanom princípe „Triple Helix“ – tento princíp spája zainteresované osoby z verejného sektoru, akademického sektoru a priemyslu v úsilí prekonať technologické výzvy, pred ktorými stojí dnešná spoločnosť. To je oblasť, v ktorej má Saab, a Švédsko ako krajina, rozsiahle skúsenosti.

„Doterajšia spolupráca TUKE a Saab priniesla konkrétne výsledky v definovaní legislatívneho rámca a ochrany duševného vlastníctva a tiež v oblasti nastavenia biznis procesov medzi TUKE a existujúcimi start-upmi. Ďalšia etapa spolupráce bude zameraná na rozvoj firiem už umiestnených v Inkubátore TUKE aj s finančnou podporou mentorov zo strany spoločnosti Saab. Medzinárodne skúsenosti Saab implementované do prostredia TUKE sú zárukou úspešného rozvoja inovačného ekosystému v regióne,“ hovorí Anton Čižmár, vicerektor TUKE pre inovácie.

Startup centrum TUKE je súčasťou Univerzitného centra inovácií, transferu technológií a ochrany duševného vlastníctva (UCITT). Ústav spolupracuje so spoločnosťou Saab od roku 2015.

Spoločnosť Saab má rozsiahle skúsenosti v oblasti spolupráce s univerzitami a výskumnými ústavmi. Saab sa zaujíma najmä o podporu startupov, pretože tieto spoločnosti majú významný potenciál k rastu a sú preto zaujímavejšie pre potenciálnych investorov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

USA stupňujú tlak, obvinili Huawei z krádeže technológií

17.02.2020 11:05

Spojené štáty americké obvinili čínsku technologickú spoločnosť z priameho porušenia obchodných dohôd, zahŕňajúce krádež zdrojových kódov a technológií v oblasti robotiky. Podľa Huawei ide o ďalšiu sn ...

Tlačové správy

Stanica Skylink 7 oslávila prvé narodeniny. Divákom sa zapáčila

17.02.2020 10:47

Pri súčasnom veľkom počte televíznych programov iba ťažko nájsť taký, ktorý by zaujal ako čerstvý nováčik. Presne to sa však podarilo stanici Skylink 7, ktorá tento rok vo februári oslavuje svoje prvé ...

Tlačové správy

Štúdia zameraná na hodnotenie dodávateľov bezpečnostných riešení a služieb pre tlač označila HP za lídra trhu

14.02.2020 10:10

  Spoločnosť HP Inc. bola v hodnotení MarketScape ("Worldwide Security Solutions and Services Hardcopy 2019-2020 Vendor Assessment") renomovanej spoločnosti IDC označená za lídra trhu v oblasti bezpe ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá