ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

TP Vision predstavil nové TV, slúchadlá a reproduktory značky Philips

0

Spoločnosť TP Vision dnes na virtuálnej tlačovej konferencii odhalila nové produkty z oblasti audiovizuálnej zábavy. Predstavila novú vlajkovú loď, televízor najvyššej rady so zvukom od Bowers & Wilkins OLED+ 935, nové modely celkom bezdrôtových aj náhlavných slúchadiel s aktívnym potlačením hluku, nové soundbary vrátane prémiových modelov značky Philips Fidelio a v neposlednom rade, bezdrôtový audio ekosystém názvom Philips TV & Sound Wireless Home System založený na platforme DTS Play-Fi, ktorý všetky tieto produkty prepája dohromady do jednej chytrej domácnosti.


Všetky OLED televízory modelového radu 2020, vrátane modelu OLED + 935, obsahujú interne vyvinuté funkcie umelej inteligencie (AI). Výrobca pridáva druhý jednoúčelovým čip AI k štvrtej generácii procesora P5. Ponúka tak vylepšenú verziu systému AI s využitím dodatočnej výpočtovej kapacity. AI využíva neurónové siete a strojové učenie na analýzu miliónov testovacích klipov z jedinečnej databázy vytvorenej vývojovým tímom Philips TV za posledných 30 rokov.

Na rozdiel od staršieho enginu síce stavia na 5 základných rovnakých pilieroch pre vylepšenie kvality obrazu (zdroj, farba, kontrast, pohyb a ostrosť) avšak vďaka vyššej výpočtovej kapacite vytvára medzi nimi  lepšiu rovnováhu a oveľa realistickejší, prirodzenejší obraz. Nová verzia čipsetu Inteligent Dual Engine ponúka ďalšie jedinečné riešenie zabraňujúce vypaľovaniu obrazových bodov. Využíva pokročilé funkcie detekcie monitorovaním mriežky s 32 400 zónami na veľmi presnú detekciu statického obsahu a postupnému znižovaniu intenzity svetelného výkonu v týchto miestach.

Tento nový systém Philips TV odstraňuje problém s vypaľovaním u 95% statických častí obrazu vrátane log a herného obsahu. OLED + 935 je prvý televízor výrobcu s párom zvukových meničov Dolby Atmos Elevation a centrálnym meničom Tweeter-on-Top z dielne Bowers & Wilkins, namontovaným v samostatnom kryte reproduktora. Všetko je upevnené na minimalistickom kovovom ráme, ktorý funguje aj ako stojan. Televízor však možno zavesiť aj na stenu. Televízor obsahuje celkom desať zvukových meničov v konfigurácii 3.1.2 kanálov, vrátane troch 19 mm s titánovou membránou pre predné kanály. 


Medzi ďalšími predstavenými novinkami sú slúchadlá s aktívnym potlačením hluku. Dvojica úplne bezdrôtových slúchadiel zahŕňa najvyšší model T8505. Ten okrem iného vďaka veľkým 13mm neodymovým zvukovým meničom používaným spoločne s pokročilou firemnou technológiou ANC - s funkciou rozpoznávania pozadia - a vynikajúcou pasívnou izoláciou hluku ponúkne tiež veľkú kapacitu batérie, ktorá zaručuje prehrávanie až po dobu šiestich hodín (päť hodín so zapnutým ANC), pričom ďalších 18 hodín zabezpečí prenosné bezdrôtové dobíjacie puzdro.


Nižší model T5505 ponúka kombináciu výbornej kvality zvuku a pohodlia v strednej cenovej hladine. Systém Philips Advanced ANC s funkciami pre mapovanie pozadie dopĺňajú veľké, vysoko kvalitné 8mm neodymové meniče, guľaté akustické trubice a tri veľkosti vymeniteľných koncoviek do uší, ktoré zaisťujú vysokú kvalitu zvuku.

Náhlavné slúchadlá H9505 ponúknu ľahký skladací dizajn s veľkými mäkkými vankúšmi okolo uší. Tie poskytnú pohodlie pre dlhé počúvanie s výborným potlačením okolitého hluku s prehrávaním Hi-Res audia a s výborným pomerom cena / výkon. Kvalitné 40 mm neodymové meniče zvládnu detailný širokopásmový zvuk s rozlíšením 24bit / 96 kHz pri pripojení dodávaným odnímateľným káblom. 


Medzi predstavenými audio produktami je tiež pätica SoundBarov série 8000 a dva prémiové Soundbary Fidelio. Séria 8000 obsiahne široký výber produktov, od výkonu 120W modelu B8205 s konfiguráciou 2.1 až po 360W model B8905 s konfiguráciou 3.1.2, meničmi Dolby Atmos Elevation, bezdrôtovým subwooferom a podporou eARC.Nové SoundBary Fidelio zdieľajú klasické znaky tejto prémiovej značky. Ponúknu zákazkové komponenty a pokročilé technológie, pre poskytnutie maximálneho zvukového výkonu. Samozrejmosťou je tu oceňovaný európsky dizajn a vynikajúca kvalita spracovania, vrátane použitia autentických, prvotriednych materiálov.
Štíhly soundbar Philips Fidelio B97 poskytuje konfiguráciu 7.1.2 kanálov, obsahuje špeciálne meniče Dolby Atmos Elevation, rovnako ako technológiu Philips Fidelio 's Surround-on-demand. Zostava pozostáva z dvojice oddeliteľných bezdrôtových reproduktorov, v role ľavého a pravého kanála, ak sú umiestnené hneď vedľa, alebo ako vyhradený ľavý a pravý priestorový kanál, ak sú umiestnené oddelene od Soundbar v miestnosti. Systém B97 obsahuje celkom 17 meničov.


Sesterský Philips Fidelio B95 prichádza s priestorovým zvukom vo formáte 5.1.2 a bez podpory technológii Surround on Demand. B95 obsahuje celkom 14 meničov vrátane piatich 19mm kopulovitých výškových meničov - tri sú umiestnené vpredu a dva smerujú do strán. Ďalej je soundbar osadený tromi pármi stredových / basových meničov s rozmermi 1 × 3,5 palca a dvoma jednotkami Dolby Atmos Elevation.


Špecialitou sú audiofilské náhlavné slúchadlá Fidelio X3 ktoré prídu do predaja už v septembri tohto roku. Kombinujú presnosť zvuku s veľkorysými basmi a hrejivým stredným rozsahom. Vytvárjú tak autentický a presný zážitok.


Poslednou uvedenou novinkou je bezdrôtový systém Philips TV & Sound Wireless Home System s novou dedikovanou aplikáciou Philips Sound s podporou DTS Play-Fi  ktorá je špeciálne vyvinutá, aby pracovala bez oneskorenia a tak prepojila kompatibilné produkty Philips TV & Sound.
Nový domáci bezdrôtový systém založený na technológii prémiovej bezdrôtovej audio platformy DTS Play-Fi, umožňuje streamovať audio vysokej kvality z televízorov a mobilov do kompatibilných reproduktorov po celom dome. Platforma využíva proprietárne streamovanie, synchronizáciu a autentifikáciu. Všetky modely televízorov Philips pre rok 2020 s operačným systémom Android TV DTS Play-Fi podporujú už z výroby, televízory s OS Android TV z roku 2019 dostanú podporu po aktualizácii.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať