Image
19.2.2018 0 Comments

Spoločnosť Oracle rozšíri autonómne služby v rámci svojej celej cloudovej platformy

Platformu Oracle PaaS podporuje umelá inteligencia a strojové učenie. Zákazníci získavajú za nižšiu cenu služby, ktoré urýchľujú inovácie, zefektívňujú prediktívnu analytiku, zvyšujú zabezpečenie a znižujú riziká ľudských chýb.

Spoločnosť Oracle rozširuje svoje cloudové služby o nové funkcie. V rámci Oracle Cloud Platform je k dispozícii samoobslužné riadenie, zabezpečenie aj prevádzkové opravy. Tieto funkcie už predtým ponúkala najnovšia verzia databázy Oracle, Oracle Autonomous Database prevádzkovaná formou cloudovej služby. Inovácie, ktoré po novom definujú štandardy autonómného cloudu, prezentoval prezident spoločnosti Oracle pre vývoj produktov Thomas Kurian. V rámci služieb Oracle PaaS (platforma ako služba) sú teraz nasadené technológie umelej inteligencie (AI) a strojového učenia, čo zákazníkom umožňuje znižovať náklady, obmedzovať riziká, zrýchliť inovácie a vykonávať prediktívne analýzy na podporu rozhodovania.

Organizácie dnes vyžadujú spoľahlivý balík komplexných a integrovaných cloudových služieb, v rámci ktorých môžu vytvárať nové aplikácie a prevádzkovať aj tie najnáročnejšie podnikové úlohy. Spoločnosť Oracle ako jediný dodávateľ ponúka cloudové služby, ktoré dokážu samy vykonávať kľúčové prevádzkové funkcie, ako je ladenie, nasadzovanie záplat, zálohovanie a upgrade, a súčasne poskytujú pre prevádzku podnikového IT maximálny výkon a zabezpečenie aj vysokú dostupnosť. Platforma Oracle Cloud Platform teraz navyše prináša ďalšiu funkcionalitu – konkrétne ide o autonómne (samoobslužné) funkcie pre vývoj aplikácií (vrátane mobilných aplikácií a softvérových robotov), integráciu aplikácií a dát, analytiku, zabezpečenie a správu.

 

„Budúcnosťou podnikového IT je plná automatizácia,“ uviedol Thomas Kurian. „Vďaka spoločnosti Oracle sa táto požiadavka stáva realitou. Autonómne funkcie sme vstavali priamo do jadra našich cloudových služieb.“ Táto funkcionalita je integrálnou súčasťou celej platformy Oracle Cloud Platform, vrátane celosvetovo prvej autonómnej databázy, ktorú spoločnosť Oracle predstavila na konferencii Oracle OpenWorld 2017. Oracle Autonomous Database vďaka pokročilému využitiu umelej inteligencie a strojového učenia prakticky eliminuje potrebu ľudskej práce, predchádza ľudským chybám pri manuálnom ladení; vďaka tomu poskytuje bezprecedentnú dostupnosť, vysoký výkon aj zabezpečenie, to všetko pritom za nižšiu cenu. V roku 2018 budú k dispozícii ďalšie autonómne databázové služby Oracle, každá vyladená pre špecifický typ úloh. Pôjde okrem iného o Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud Service (pre analytiku), Oracle Autonomous Database OLTP (pre transakčné a zmiešané úlohy) a Oracle Autonomous NoSQL Database (pre prácu s NoSQL databázami – zápis a čítanie vo veľkom meradle).

Služby ponúkané v rámci Oracle Cloud Platform budú pre zákazníkov znamenať nasledujúce prínosy:

  • Samoobslužné funkcie znižujú náklady a zvyšujú produktivitu: Nie je potrebné ručné poskytovanie služieb, zabezpečenie, monitorovanie, zálohovanie, obnova pri výpadku a riešenie problémov. Upgrade a inštalácia opráv prebieha automaticky a za behu. Potrebné výpočtové a úložné kapacity sa automaticky prispôsobujú aktuálnym nárokom bez nutnosti odstávky.
  • Samoobslužné zabezpečenie znižuje riziká: Automatizovaná je ochrana pred vonkajšími útokmi aj škodlivými aktivitami vnútorných používateľov. Bezpečnostné aktualizácie sa nasadzujú za behu, všetky dáta sú automaticky šifrované.
  • Samoobslužné opravy zaisťujú vyššiu dostupnosť: Prostredie poskytuje automatizovanú ochranu pred všetkými plánovanými aj neplánovanými výpadkami. Dostupnosť vo výške  99,995 % znamená menej než 2,5 minúty odstávok za mesiac, a to vrátane naplánovanej údržby.

Podrobnejšie informácie (v angličtine)


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Canon PowerShot SX70 HS: 65-násobný optický zoom so vzhľadom a ergonómiou digitálnej zrkadlovky v kompaktnom prevedení

21.09.2018 00:00

Canon predstavil svoj nový bridge fotoaparát – PowerShot SX70 HS. Najnovší model so 65-násobným optickým zoomom (rozsah ohniskových vzdialeností 21 až 1 365 mm) využíva špičkové technológie, vďaka kto ...

Tlačové správy

CZ: Nová limitovaná edícia periferií SteelSeries v duchu populárneho CS:GO skinu HOWL

20.09.2018 15:55

Společnost SteelSeries, přední světový výrobce herních periferií, uvádí ve spolupráci s herním vývojářem Valve na trh limitovanou edici myší Rival 310 a podložek pod myš QcK+ se speciálním designem mo ...

Tlačové správy

Zyxel ponúka základnú správu sietí cez cloud za 0 Kč ročne

20.09.2018 15:44

Spoločnosť Zyxel Communications dnes predstavila bezplatnú licenciu pre svoju podnikovú platformu Nebula. Táto novinka výrazne zjednodušuje prechod malých organizácií na správu sietí pomocou cloudu. ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_09

Najnovšie videáPC forum button