Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Spoločnosť OnLive predaná za zvláštnych okolností

0
Onlive-Logo.png V piatok spoločnosť OnLive, zameraná na cloudové hranie (cloud-gaming), vyvolala svojím počínaním rozličné špekulácie. Prepustila väčšinu svojich zamestnancov, ale vyhlásila, že bude naďalej neobmedzene pokračovať vo svojej činnosti po akvizícii tajomnou treťou stranou. Z nedeľnej oficiálnej tlačovej správy firmy vyplynulo, že investorom je pobočka spoločnosti Lauder Partners, ktorá už investovala do firiem ako Aereo a LiveScribe.

Lauder Partners tvrdí, že OnLive je budúcnosť výpočtovej techniky a zábavy a má potenciál ďalej rásť a rozvíjať sa. OnLive sa v poslednom období ocitol v zložitej finančnej situácii. Predstavenstvo rozhodlo, že najlepšie riešenie je reštrukturalizácia a postúpenie spoločnosti v prospech veriteľov. Ich konanie však vyvolalo polemiky o korektnosti prevodu majetku. Nadobúdateľ totiž predal všetky aktíva OnLive vrátane patentov a technológií novej spoločnosti, ktorá sa na počudovanie volá OnLive.

Všetky služby OnLive budú pokračovať v prevádzke bez prerušenia pod novou spoločnosťou. Všetky hry, výrobky a technológie sú naďalej dostupné. Technológia OnLive cloud computing bola úspešne nasadená v širokej škále zariadení vrátane televízorov, tabletov, telefónov, počítačov. Spoločnosť má aj nový výrobok a čoskoro vraj oznámi aj nové partnerstvá.

Zdroj: http://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2012/08/19/onlive-acquired-by-lauder-partners-affiliate-faq-issued-to-quell-rumors/

http://allthingsd.com/20120819/onlive-bought-by-um-onlive-and-former-investor-lauder-partners/

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať