Image
23.11.2018 0 Comments

Spoločnosť Lenovo prináša na Slovensko novinky predstavené na tohoročnej IFA 2018

Vo trojici najnovších spotrebiteľských zariadení nájdu užívatelia konvertibilné notebooky z rodiny Yoga a aj druhú generáciu zariadenia Yoga Book C930.

Lenovo Yoga Book C930 je štýlové zariadenie s hmotnosťou iba 799 gramov a profilom 9,9 mm, ktoré zastane funkciu viacerých zariadení: notebooku, multimediálneho tabletu, čítačky kníh, či ako poznámkový blok alebo grafický tablet.

Elegantný vzhľad ukrýva najnovší procesor Intel Core i5, 4 GB RAM a až 256 GB SSD s možnosťou rozšírenia pamäte pomocou microSD karty s kapacitou až 512 GB.

Je vybavené rovno dvojicou displejov. Primárny 10,8-palcový QHD displej využíva technológu IPS. Druhý displej s technológiou e-ink sa môže stlačením tlačidla zmeniť na dynamickú klávesnicu s podporou viacerých jazykov, čítačku elektronických kníh alebo digitálny papier. Pre jednoduchšiu prácu s grafickými programami a písaním poznámok, je k dispozícii pero Precision Pen s 4096 úrovňami prítlaku. Batéria Yoga Book C930 zvládne až 9 hodín nepretržitej práce.

Rozšírila sa aj rodina konvertibilných notebookov Yoga. Lenovo Yoga S730 zaujme užívateľov, ktorí hľadajú zariadenie s prémiovým dizajnom z lešteného hliníka vo veľmi ľahkom prevedení. Pri hmotnosti 1,1 kg a hrúbke iba 11,9 mm ani nepoznáte, že nejaký notebook máte v taške. Flexibilitu ďalej rozširuje možnosť roztvorenia až o 180°. Batéria má výdrž až 12 hodín.

Trojicu spotrebiteľských noviniek uzatvára vlajková loď Lenovo Yoga C930, ktorá vo svojom tenkom a odolnom hliníkovom šasi spája výkon s funkčným a moderným dizajnom. Manuálna krytka kamery zabráni jej zneužitiu. O výkon sa postarajú najnovšie procesory Intel Core ôsmej generácie, 16 GB RAM  a rýchle PCIe SSD disky až do kapacity 512 GB. Zážitok zo sledovania filmov na dotykovom 13,9-palcovom IPS displeji s rozlíšením 4K a podporou HDR, dopĺňa rotujúca zvuková lišta so systémom reproduktorov Dolby Atmos umiestnená priamo v otočnom kĺbe notebooku. Stylus má svoje miesto v tele prístroja odkiaľ ho môžete jednoducho vysunúť. Yoga C930 navyše vydrží až 9 hodín v režime  4K.

 

Yoga Book C930 je už dostupný za cenu začínajúcu na 1 499 Eur s DPH.

Notebook Yoga S730 bude dostupný začiatkom decembra za cenu 1 019 Eur s DPH.

Notebook Yoga C930 je už dostupný za cenu od 1 499 Eur bez DPH.

 

Do portfólia výkonných mobilných pracovných staníc a notebookov pribudli dve novinky.

ThinkPad X1 Extreme je tenký, ľahký a pritom odolný a výkonný notebook. Kombinácia hliníka, sklenných a karbónových vlákien použitých pri výrobe šasi, dodáva notebooku maximálnu odolnosť pred mechanickým poškodením. S najnovšími procesormi Intel Core s podporou až Core i9, diskrétnou grafickou kartou NVIDIA GeForce 1050 Ti maxQ a 64 GB RAM dáva prísľub vysokého výkonu. Veľká batéria umožňuje výdrž až 15 hodín na jedno nabitie. Vďaka technológií Rapid Charge je naviac možné batériu nabiť na 80 % už po jednej hodine nabíjania. Dôležitou súčasťou ThinkPad X1 Extreme sú prvky pre zabezpečenie všetkých vašich dát. Či už sa jedná o dva rýchle M.2 SSD disky s možnosťou zrkadlenia, o čítačku odtlačkov prstov, o čip dTPM 2.0, ktorý pomáha šifrovať vaše dáta, alebo fyzický kryt webkamery.

Lenovo ThinkPad P1 je nová mobilná pracovná stanica ktorá poskytne dostatočný výkon aj pre tie najnáročnějšie grafické programy. Je vybavená ôsmou generáciou procesorov Intel Xeon a Intel Core s možnosťou pretaktovania až na 4,4 GHz. Vo výbave môže byť až 64 GB RAM, certifikácia pre ISV aplikácie a grafická karta až po NVIDIA Quadro P2000. Napriek tomu ThinkPad P1 váži iba 1,7 kg a jeho hrúbka nepresahuje 18 milimetrov. Jedná sa tak o najtenšiu pracovnú stanicu Lenovo. Zariadenie disponuje dotykovým 15,6 - palcovým IPS displejom s rozlíšením až 4K, 100% pokrytím farebného gamutu AdobeRGB a jasom až 400 nitov.

Samotný výkon ThinkPadu P1 charakterizuje čierne prevedenie, sklenený touchpad a legendárna ThinkPad klávesnica. Napájací adaptér je o 35% menší a ľahší ako u predchádzajúcich modelov.

Mobilná pracovná stanica ThinkPad P1 je na našom trhu dostupná za cenu začínajúcu na 2 499 Eur s DPH.

Výkonný notebook ThinkPad X1 Extreme je k dispozícií tiež za cenu od 2 499 Eur s DPH.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Mastercard prezentoval pripravované novinky

18.01.2019 00:36

Zástupcovia Mastercard na stretnutí s novinármi rekapitulovali dosiahnuté úspechy a predstavili novinky. Úspešným projektom bol salónik na Bratislavskom letisku. <iframe width="560" height="315" s ...

Produkty 9

Plánujete virtuálnu asistentku Alexa začleniť do svojej smart domácnosti? Toto sú odporúčania čo na to budete potrebovať

17.01.2019 00:05

Plagát v jednom z obchodov Amazon Book tvrdí, že vytvoriť inteligentnú domácnosť je ľahké aj pre technicky nie veľmi zručných ľudí. Chceli by ste to urobiť, ale neviete, ako začať? Amazon na letáku uv ...

Produkty 4

Ako z filmu „návrat do budúcnosti“. Nike má samozaväzovacie tenisky ovládané aplikáciou

17.01.2019 00:25

Spoločnosť Nike predstavila nové tenisky Adapt BB (BB ako basketbal), ktorými chce splniť svoj viac ako desaťročie starý sen o obuvi, ktorá by sa prispôsobila nohe nositeľa a zaviazala by sa automatic ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button