SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 Advertisement

Spoločnosť InoBat Auto predstavila prvú inteligentnú batériu na svete

Tlačové správy
0

Vízia sa stáva realitou. Po roku vývoja a výskumu InoBat Auto predstavila prvú inteligentnú batériu pre elektromobily na svete. Tá je výsledkom prepojenia umelej inteligencie a High Throughput technológie.

Spoluzakladateľ a CEO InoBat Auto Marián Boček vysvetľuje, že žiadny iný výrobca batériových článkov nemá tak rýchlu a efektívnu technológiu na testovanie a objavovanie chemických zložení batérií ako ich spoločnosť. Batérie tak môžu byť komerčne dostupné nielen podstatne rýchlejšie oproti konkurencii, ale aj prispôsobené na mieru pre akékoľvek elektrické vozidlá.
"Som rád, že môžem s hrdosťou svetu predstaviť prvý inteligentný batériový článok. InoBat Auto je svetovým lídrom v tejto oblasti a naša vízia vytvoriť najlepšie batérie prispôsobené tak, aby vyhovovali najvyšším potrebám výkonu, bezpečnosti a nákladov na elektrické vozidlá, je dnes realitou.“

Inteligentné batérie od InoBat Auto tak ponúkajú zvýšenie prevádzkového dojazdu pre súčasné najlepšie elektrické vozidlá vo svojej triede takmer o 20% pomocou vysokej optimalizácie priepustnosti a zvýšenej účinnosti.
Z technického hľadiska plánuje Inobat Auto poskytnúť zákazníkom do konca roku 2023 hustotu energie 330 Wh/kg a 1 000 Wh/I. Z hľadiska životného prostredia budú inteligentné batérie od InoBat Auto schopné znížiť závislosť od kobaltu, čo je jedným z dôležitých environmentálnych cieľov. Tým však podľa Mariána Bočeka nekončia - ide o zelený a udržateľný projekt, ktorý chce výrazne prispieť k uhlíkovej neutralite.
„Našim dlhodobým cieľom je odstrániť nikel z našich batérií a ďalej rozvíjať anódové technológie, aby sme sa nakoniec mohli zamerať na 500 Wh/kg. Snažíme sa o zelený prístup v rámci celého dodávateľského reťazca, čoho dôkazom je okrem iného aj to, že naša linka vo Voderadoch bude využívať obnoviteľné zdroje energie. Tým, že ide o brownfield a nie greenfield projekt, sme šetrní k prírode, pôde, vode aj vzduchu.“

Výskumno-vývojové centrum a výrobná linka InoBat Auto sa začnú stavať ešte v tomto roku, pričom výroba prvých lítium-iónových batériových článkov je naplánovaná na rok 2021. Po výskumno-vývojovom centre a výrobnej linke bude do roku 2025 nasledovať 10 GWh gigatováreň, ktorá výrazne znásobí výrobné kapacity pre európsky trh s elektrickými autami.
InoBat Auto ukázala prvú inteligentnú batériu na svete len pár dní po tom, ako sa k jej tímu pripojil bývalý CEO Aston Martin a COO spoločnosti Nissan Dr. Andy Palmer. Ako neexekutívny podpredseda chce podporiť víziu spoločnosti v oblasti elektrifikácie.

„Teší ma, že aj ja môžem byť súčasťou tímu v InoBat Auto. Naším cieľom je urýchliť implementáciu riešení elektromobility v Európe vyvinutím plne integrovaného hodnotového reťazca, ktorý zvýši globálnu konkurencieschopnosť európskeho hospodárstva a poskytne dlhodobo udržateľné riešenie pre automobilový trh.“
Za InoBat Auto stojí silné konzorcium investorov a technologických spoločností, vrátane vedúceho investora IPM Group (IPM) - najrýchlejšie rastúceho správcu aktív v odvetví InfraTech, ktorý sa špecializuje na prinášanie prelomových technológií do Európy. Medzi strategických investorov a partnerov patria ČEZ, Matador, AEN, Across, MSM Group, Manz AG a Wildcat Discovery Technologies.
 

 

InoBat Auto

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať